Výstava sběratelských panenek v Praze

21. října 2016 v 11:11 | cherryn |  Zápisník
Nevím ani jak začít, abych popsala tu obrovskou radost z toho, že se nám povedlo zorganizovat velkou výstavu sběratelských panenek v Praze a pozvat nejen vás, tedy mé věrné čtenáře blogu, ale také všechny obdivovatele tohoto krásného koníčku, tedy panenek!
Myšlenka, uspořádat výstavu v Praze, byla stále našim tajným přáním, v klubu sběratelských panenek, až to jednoho dne přišlo a já říkám, že osud si tyto věci řídí sám, jen ty chvíle nesmíme prošvihnout :-)

Výstava se koná v KD Ládví na Praze 8, dne 12.11.2016, ale proč vypisovat tyto informace, když máme k dispozici krásný letáček...


Naopak se ráda rozepíšu o tom co bude na výstavě k vidění:


BJD Ball Jointed Dolls - moderní kloubové panenky od autorů a společností z celého světa: Kaye Wiggs, Lillycat Cerisedolls, Nefer Kane, Connie Lowe, Linda Macario, Fairyland, Iplehouse, Impldoll, DollShe Craft, Soul Doll, Supiadoll, Doll Chateau, Ringdoll, Serenade doll, DollLove a další .


Fashion Dolls - vinylové panenky Tonner Dolls Fashion, Tonner Dolls AM, Wilde Imaginations - Evangeline a Ellowyne, Integrity Toys - Fashion Royalty, AvantGuard, Poppy Parker, Monsieur Z, Dynamite Girls a další, Madame Alexander, Joe Tai, resinové panenky Superdoll Sybarite, Jamieshow dolls, Ficondoll a další.


Porcelánové a resinové autorské BJD panenky - Forgotten Hearts, Popovy Sisters, Tatyana Trifonova, Oxana Geets, Yuliya Yuzhakova, Helga Reinhard, Nanyalin doll, Immortal Classique a další.


Různé panenky - Götz - návrhář - Hildegard Günzel, Sissel Skille ; Kidz n´ Cats - návrhář - Sonja Hartmann, Berenguer - návrhář Salvador Berenguer, Paola Reina - návrhář - Ruth Treffeisen, Disney Animators - návrhář - Mark Henn, Glen Keane.


Blythe panenky - přehled různých druhů panenek Blythe od roku 2001 z dílny Tomy Takara a jejich úprav, včetně používaných kloubových tělíček .


OOAK Monster High - upravené panenky od různých autorů z české republiky.


Historické porcelánové panenky - panenky jak šel čas, od r. 1850 až 1950, aneb 100 let s panenkami. Ukázka panenek s porcelánovou hlavou, kloubovým i textilním tĕlem, budoárové i koupací panenky, krojované i miminka. Celuloidové , ale i panenka na čajovou konvici.


Textilní panenky od Lesmínky - -textilní panenky ručně malované, textilní dekorační předměty a plstěná zvířátka.


Realistické panenky a kočárky - panenky od návrhářek Monika Levenig, Christine Orange, Dwi Saptono, Sue Narula, Hildegarde Günzel, Susan Lippl, Oncrown, Shirley.


Miniaturní doplňky z Fimo hmoty a dioráma(pokojíčky) pro panenky .


Obchod Panenka-Panenky.cz - prodej sběratelských panenek a doplňků (paruky, botičky, oči a jiné)


Výstava autorských fotografií panenek.
Zařadili jsme do výstavy i tyto dílničky - workshopy:


Úprava panenek pro začátečníky I:

Základy přemalby obličeje Koupili jste si někdy panenku, která nebyla "úplně to pravé ořechové"? Říkali jste si, že by to třeba chtělo změnit barvu očí nebo rtů? Nebo třeba namalovat něco úplně nového, co nikdo jiný nemá? V našem prvním workshopu vám řekneme co a jak udělat, aby obličej panenky vypadal dle vašich představ. Vysvětlíme vám základy "odličování" panenek a následně i osvětlíme techniky malby nového obličeje. Workshop je spíše určen pro ty, kteří mají s malbou již nějaké zkušenosti. V ceně workshopu je i hlavička panenky, kterou si budou moc účastníci odnést domů.

Počet účastníků: max. 8 osob, věk 15 +

Doba trvání: 45-60 min

Cena: 75,- KčÚprava panenek pro začátečníky II:

Základy modifikací a výroba jednoduchých křídel Přijde vám, že vaše panenka je už téměř dokonalá, jen jí něco chybí? Velké králičí uši? Dračí spáry? Křídla? V našem druhém workshopu vám řekneme co a jak udělat, aby panenka vypadala dle vašich představ. Vysvětlíme vám základy modifikací těla panenek a nakonec si vyrobíme jednoduchá křídla pro panenku, které si budete moci odnést domů.

Počet účastníků: max. 15 osob, věk: 10 + (možno i menší děti v doprovodu rodičů)

Doba trvání: 30 - 45 min

Cena: 50,- KčVýroba dortu pro panenky:

Když už máte panenku oblečenou, obutou a učesanou, nemáte chuť jí pořídit něco na zub? Co třeba takový dortík? Společně si ho vyrobíme z fimo hmoty, ukážeme si jak vymodelovat dort, vyrobit na jednotlivých dílcích strukturu těsta, jednoduché růžičky na ozdobu či polevu. Domů si odnesete vymodelovaný a ozdobený dort, bude ho potřeba doma upéct v troubě, jelikož na kurzu nebude trouba k dispozici. Všechny další instrukce na dokončení dortu obdržíte spolu s krabičkou na přenesení.

Počet účastníků: max. 8 osob, Věk: 8+ (možno i menší děti v doprovodu rodičů - předpoklad je, že se bude rodič aktivně podílet na modelování, např. malého a drobného zdobení na dorty - pro malé děti je to ještě obtížné)

Doba trvání: 45-60 min

Cena: 100,- KčNení toho málo v jednom dni, ale věřte, že jsme se snažili to vymyslet co nejlépe a využít té možnosti, která se nám naskytla.
Pokud si výstavu nenecháte ujít, tak já osobně budu velmi ráda, když se ke mě přihlásíte a uvidíme se i osobně :-)
Poznávací znamení ... budu mít jmenovku :-)... nebudete muset hledat a pátrat jen podle informací z blogu.

Na závěr jen napíšu, že výstava bude mít i doprovodný program a já se už nemůžu dočkat... přijďte se podívat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Růža Růža | E-mail | Web | 21. října 2016 v 11:20

Krásné pozvání na výstavu panenek. :-)

2 Babakat Babakat | 21. října 2016 v 15:43

Jů já se těšíííííím!

3 Mary Mary | E-mail | Web | 21. října 2016 v 23:12

Wau je to pecka, som rada, že Vám to vyšlo, je to jedinečná výstava, ktorú si rozhodne netreba nechať ujsť. Samozrejme len pre každého, kto má tú možnosť.:-)
Teším sa potom na fotky, workshopy sú skvelý nápad, ktorý výstavu ešte viac spestria.:-)

4 Daniela Daniela | Web | 22. října 2016 v 11:13

Na to jsem zvědavá, ooo, jak se těším!!!!!!

5 Katka Katka | 22. října 2016 v 22:05

To bude nádhera a ta úprava panenek musí být něco úžasného, takhle ukázaná naživo!

6 Šárka Šárka | 23. října 2016 v 9:28

Teda jo! Od začátku až do konce úžasně propracované! Plakát nádherný a všechny informace dokonalé! Rení, moc vám gratuluji! :-)

7 Nikky Nikky | E-mail | 23. října 2016 v 22:39

Bývať bližšie, tak ma tam už máte :-D Som strašne rada, že sa Vám to baby podarilo zorganizovať, srdečná gratulácia. Ja mám tiež máličko podobný sen, čo sa týka zberateľstva a stále verím, že sa raz naplní :-) Na workshopy by som sa strašne rada pozrela, to musí byť úplná pecka.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama