Říjen 2016

Velká změna!

25. října 2016 v 14:30 | cherryn |  Zápisník
A je to tady! Jednou to muselo přijít a ta chvíle nastala!
Prosím věnujte pozornost tomuto poslednímu článku, jelikož je to opravdu poslední článek na tomto blogu.cz.

Vážení a milí čtenáři mého blogu,
díky tomu, že jste se mnou, prostřednictvím tohoto blogu, už 5let, tak jsem se letos na jaře rozhodla, že blog Panenkomanie dostane nový outfit! :-) A když nový, tak se vším všudy! Na tomto "starém" blogu, mě také začaly velmi obtěžovat reklamy, které na mě vyskakovaly ze všeh rohů, tak tomu už bude konec :-)
Nové logo jsem svěřila do rukou umělce Asano Art a jsem opravdu nadšená. Nepochybuji o tom, že nepoznáte, které panenky se dostaly na výsluní nového blogu. :-)
Ovšem největší díky patří mému manželovi, který mě nejen stále podporuje v tomto panenkářském světě, ale zařídil vše potřebné k tomu, aby nový blog měl stejný obsah, včetně komentářů. Připravil mi, po večerech, vše tak, abych si jen vzhled doladila k obrazu svému.

Co tato změna znamená pro Vás, pokud můj blog pravidelně sledujete?
- nové přihlášení k odběru novinek, které najdete na novém blogu v pravém, šedém sloupečku na konci nabídky. Vepište tam svůj email a potvrďte tlačítkem Odeslat.
- uložit si tento jediný odkaz na nový blog:

www.panenkomanie.cz

Tajně doufám, že se Vám nový "outfit" blogu bude líbit a budete se stále rádi na něj vracet!
Pokud mi zanecháte komentář nebo vzkaz, s Vašim prvním dojmem, věřte mi, že budu velmi ráda :-) <3

Tento původní blog bude po nějakou dobu stále k prohlížení.
Vložení Vašich komentářů ponechám ještě tak týden, pak bude možné zanechat komentář jen na novém blogu.

Děkuji za Vaši pozornost a pochopení.
Renáta

Výstava sběratelských panenek v Praze

21. října 2016 v 11:11 | cherryn |  Zápisník
Nevím ani jak začít, abych popsala tu obrovskou radost z toho, že se nám povedlo zorganizovat velkou výstavu sběratelských panenek v Praze a pozvat nejen vás, tedy mé věrné čtenáře blogu, ale také všechny obdivovatele tohoto krásného koníčku, tedy panenek!
Myšlenka, uspořádat výstavu v Praze, byla stále našim tajným přáním, v klubu sběratelských panenek, až to jednoho dne přišlo a já říkám, že osud si tyto věci řídí sám, jen ty chvíle nesmíme prošvihnout :-)

Výstava se koná v KD Ládví na Praze 8, dne 12.11.2016, ale proč vypisovat tyto informace, když máme k dispozici krásný letáček...


Naopak se ráda rozepíšu o tom co bude na výstavě k vidění:


BJD Ball Jointed Dolls - moderní kloubové panenky od autorů a společností z celého světa: Kaye Wiggs, Lillycat Cerisedolls, Nefer Kane, Connie Lowe, Linda Macario, Fairyland, Iplehouse, Impldoll, DollShe Craft, Soul Doll, Supiadoll, Doll Chateau, Ringdoll, Serenade doll, DollLove a další .


Fashion Dolls - vinylové panenky Tonner Dolls Fashion, Tonner Dolls AM, Wilde Imaginations - Evangeline a Ellowyne, Integrity Toys - Fashion Royalty, AvantGuard, Poppy Parker, Monsieur Z, Dynamite Girls a další, Madame Alexander, Joe Tai, resinové panenky Superdoll Sybarite, Jamieshow dolls, Ficondoll a další.


Porcelánové a resinové autorské BJD panenky - Forgotten Hearts, Popovy Sisters, Tatyana Trifonova, Oxana Geets, Yuliya Yuzhakova, Helga Reinhard, Nanyalin doll, Immortal Classique a další.


Různé panenky - Götz - návrhář - Hildegard Günzel, Sissel Skille ; Kidz n´ Cats - návrhář - Sonja Hartmann, Berenguer - návrhář Salvador Berenguer, Paola Reina - návrhář - Ruth Treffeisen, Disney Animators - návrhář - Mark Henn, Glen Keane.


Blythe panenky - přehled různých druhů panenek Blythe od roku 2001 z dílny Tomy Takara a jejich úprav, včetně používaných kloubových tělíček .


OOAK Monster High - upravené panenky od různých autorů z české republiky.


Historické porcelánové panenky - panenky jak šel čas, od r. 1850 až 1950, aneb 100 let s panenkami. Ukázka panenek s porcelánovou hlavou, kloubovým i textilním tĕlem, budoárové i koupací panenky, krojované i miminka. Celuloidové , ale i panenka na čajovou konvici.


Textilní panenky od Lesmínky - -textilní panenky ručně malované, textilní dekorační předměty a plstěná zvířátka.


Realistické panenky a kočárky - panenky od návrhářek Monika Levenig, Christine Orange, Dwi Saptono, Sue Narula, Hildegarde Günzel, Susan Lippl, Oncrown, Shirley.


Miniaturní doplňky z Fimo hmoty a dioráma(pokojíčky) pro panenky .


Obchod Panenka-Panenky.cz - prodej sběratelských panenek a doplňků (paruky, botičky, oči a jiné)


Výstava autorských fotografií panenek.
Zařadili jsme do výstavy i tyto dílničky - workshopy:


Úprava panenek pro začátečníky I:

Základy přemalby obličeje Koupili jste si někdy panenku, která nebyla "úplně to pravé ořechové"? Říkali jste si, že by to třeba chtělo změnit barvu očí nebo rtů? Nebo třeba namalovat něco úplně nového, co nikdo jiný nemá? V našem prvním workshopu vám řekneme co a jak udělat, aby obličej panenky vypadal dle vašich představ. Vysvětlíme vám základy "odličování" panenek a následně i osvětlíme techniky malby nového obličeje. Workshop je spíše určen pro ty, kteří mají s malbou již nějaké zkušenosti. V ceně workshopu je i hlavička panenky, kterou si budou moc účastníci odnést domů.

Počet účastníků: max. 8 osob, věk 15 +

Doba trvání: 45-60 min

Cena: 75,- KčÚprava panenek pro začátečníky II:

Základy modifikací a výroba jednoduchých křídel Přijde vám, že vaše panenka je už téměř dokonalá, jen jí něco chybí? Velké králičí uši? Dračí spáry? Křídla? V našem druhém workshopu vám řekneme co a jak udělat, aby panenka vypadala dle vašich představ. Vysvětlíme vám základy modifikací těla panenek a nakonec si vyrobíme jednoduchá křídla pro panenku, které si budete moci odnést domů.

Počet účastníků: max. 15 osob, věk: 10 + (možno i menší děti v doprovodu rodičů)

Doba trvání: 30 - 45 min

Cena: 50,- KčVýroba dortu pro panenky:

Když už máte panenku oblečenou, obutou a učesanou, nemáte chuť jí pořídit něco na zub? Co třeba takový dortík? Společně si ho vyrobíme z fimo hmoty, ukážeme si jak vymodelovat dort, vyrobit na jednotlivých dílcích strukturu těsta, jednoduché růžičky na ozdobu či polevu. Domů si odnesete vymodelovaný a ozdobený dort, bude ho potřeba doma upéct v troubě, jelikož na kurzu nebude trouba k dispozici. Všechny další instrukce na dokončení dortu obdržíte spolu s krabičkou na přenesení.

Počet účastníků: max. 8 osob, Věk: 8+ (možno i menší děti v doprovodu rodičů - předpoklad je, že se bude rodič aktivně podílet na modelování, např. malého a drobného zdobení na dorty - pro malé děti je to ještě obtížné)

Doba trvání: 45-60 min

Cena: 100,- KčNení toho málo v jednom dni, ale věřte, že jsme se snažili to vymyslet co nejlépe a využít té možnosti, která se nám naskytla.
Pokud si výstavu nenecháte ujít, tak já osobně budu velmi ráda, když se ke mě přihlásíte a uvidíme se i osobně :-)
Poznávací znamení ... budu mít jmenovku :-)... nebudete muset hledat a pátrat jen podle informací z blogu.

Na závěr jen napíšu, že výstava bude mít i doprovodný program a já se už nemůžu dočkat... přijďte se podívat!

Monster High - Mouscedes dcera Krysího krále

15. října 2016 v 18:16 | cherryn |  Monster High
Mouscedes :-) už jen pro její jméno, jsem ji nemohla v obchodě nechat.
Uvažovala jsem, jak dlouho jsem si nepořídila panenku Monster High a zjistila jsem, že je tomu snad rok?!?!?!
Ovšem pravdou je, že poslední dobou mě tak neuchvátily nové monsterky a čekala jsem na moment, až na mě vykoukne nějaká, která mě ihned přemluví, že ji musím mít .... a stalo se! :-)
Dceru Krysího krále jsem stále jen okukovala na fotkách na internetu a pomalu mě přitahovala ta myšlenka, že bych ji mohla přemalovat. Navíc je hodně zajímavá díky tomu, že má malované zoubky.
Vybalila jsem ji za asistence staršího syna, kterému se tato malá myška moc líbí a doporučoval mi, abych ji nikdy neprodala :-D Uvidíme jak to vše dopadne a zatím se Mouscedes bát nemusí!
Miluji třpytivé a lesklé věci, takže jsem byla v údivu jak je krásně perleťová. Jen se mi k ní nehodí ten zlatý originální outfit, tak jsem ji dnes převlékla, umyla ji vlasy a honem chytat poslední denní světlo.
Nejvíce mě zlobil její růžový ocásek, stále se mi nehodil do kompozice a někde byl navíc :-))Napadlo mě pak, dát ji ocásek nahoru :-)


... a teď už jen pár fotek v zeleném, než nám podzim změní barvy...
Tak a jdeme domů kočičko... teda myšičko :-)