Červenec 2016

BJD Scarlet - růžová je nejlepší :-)

27. července 2016 v 15:59 | cherryn |  BJD Dolls
Ještě před létem jsem se seznámila s velmi šikovnou paní, která šije neuvěřitelné outfity na fashion panenky a někteří ji budete znát pod přezdívkou Ironka. Poslední dobou začala šít také na BJD panenky a mi doslova srdce zaplesalo!
Troufnu si do šití korzetu, ale netroufnu si na dokonale podšité a vypasované sáčko! Když jsem objevila její novou kolekci outfitů pro MNF panenky, dohodly jsme se, že prostě růžové sáčko musím mít a k tomu jsem dostala ještě krásné bílé kraťasy. Co vám budu povídat, když jsem to uviděla na živo, byla jsem v sedmém nebi a věřím, že i Scarlet se už tetelila a nemohla se dočkat, až si to vše vyzkouší a já ji vyfotím :-)


Bylo to v podvečer a díky tomu se krásně fotila i její rezavá barva vlasů, která neskutečně ladí k růžové... ááách :-))Nevěřila jsem vlastním očím jak je vše krásně prošité a dokonale jí to padne.Mám pocit, že se tohoto outfitu jen tak nezřekne :-)

Panenka Blythe - letní květované šatičky

14. července 2016 v 18:16 | cherryn |  Ostatní panenky
Panenky Blythe si mě stále více získávají, obzvláště jejich úpravy, které sleduji na internetu a někdy žasnu nad tím, co vše je možné z této panenky udělat.
Rozhodla jsem se, že si ještě nějakou pořídím, abych mohla zkoušet další úpravy, které se mi líbí a díky tomu jsem se rozhodla ušít letní šatičky nejen pro mou první Blythe, ale také pro dvě nové krásky, které mi přišly tento týden :-)
Ušila jsem celkem tedy troje šatičky, modré, zelené, růžové a k nim ještě podkolenka do botiček.
Nejsou nijak složité, chtěla jsem aby vypadaly jednoduše a schovaly se v nich i ženské křivky kloubových tělíček, tedy aby působily dívčím dojmem.Trochu jsme se porozhlídly po zahradě :-)

... poslední fotka byla krapet náročnější, ale když se opřela hlavičkou, tak to ustála :-))


Tak a teď k těm dvěma dalším šatičkám :-)
Pořídila jsem si světlou se zelenými vlásky a jednu v opáleném odstínu pleti s hnědými vlásky, proto jsem ušila jedny šatičky růžové a jedny zelené.Když jsem je šila, neměla jsem ty nové panenky u sebe, protože na mě čekaly u rodičů, kam jsem dojela s dětmi na prázdniny.

Růžové šatičky dostala ta tmavší, která čeká na svoji chvíli a zelené dostala samozřejmě ta se zelenými vlasy... která mě neskutečně okouzlila i v originálním provedení.
Až se vrátíme s dětmi domů, tak se určitě pustím do její změny - úpravy hlavičky a moc se na to těším :-)No a opět jsem neodolala vyzkoušet ji dostat na plot k větrníku, ale fakt jsem se bála :-)
Uklidnila jsem se až si sedla a také jsem ji přepla další očka :-)


Třetí Blythe, která dostala růžové šatičky, si nechám na focení až po úpravě :-)

A jedna tajná informace na závěr dnešního článku ... pomalu a jistě se chystá nový vzhled blogu, ale pssst, zatím to skoro nikdo neví :-)

Textilní panenka od Lesmínky aneb Art dolls by Lesminka

8. července 2016 v 21:38 | cherryn |  Ostatní panenky
V dnešním článku bych vám ráda představila textilní panenky od mé kamarádky sběratelky a autorky těchto úžasných šitých panenek.
Nevím už kdy přesně vyrobila neboli ušila první panenku, ale pamatuji si moment, kdy jsem na jednom sraze viděla poprvé její dvě panenky, které nám přinesla ukázat. Byla jsem opravdu v úžasu, že někdo dokáže ušít panenku tak, aby měla pohyblivé části těla, měla i dobré proporce a co mě úplně dostalo, tak byla malba tváře a hlavně očí! Co mě překvapilo hned v druhé fázi, že panenky krásně voní po skořici a kávě.
Nedalo mi to a stále jsem Lesmínku popichovala, aby se do toho pustila, aby takových panenek vznikalo co nejvíce :-)
No a jednou se mě zeptala jaká panenka by se mi líbila, že mi ji z radostí ušije. V tu dobu ještě nevěděla, že se chystám si u ni jednu objednat a tak jsem to měla předem rozmyšlené.
Toužila jsem po černošce a poslala jsem ji i fotku resinové panenky, aby se pokusila o nějakou takovou, ale v jejím podání.
No a po pár dnech na mě vykoukla na Facebooku první fotka mé čokoládové krásky.Panenka měří cca 60cm, není to žádný malíček a jediné co jsem udělala, když jsem si ji donesla domů, že jsem ji dala boty které měl Nkriu, protože jsem ji dostala tak jak ji vidíte na fotkách.
Zjistila jsem, že mám velký problém ji vyfotit, tak krásnou jako je v reále a to se mi povedlo ji i postavit aby stála sama :-)

Ručičky jsou skvělé, protože mají prstíčky, ve kterých jsou drátky a jdou krapet tvarovat.Má také krásně tvarovaná ouška :-)


Lesmínka už vytvořila spousty krásných a hlavně různých textilních panenek. Stále přichází s něčím novým, naposledy jsem viděla panenku, která byla udělaná jakoby BJD, tedy plně pohyblivá a tvář už tak krásně modelovanou, že jsem netušila, že to u textilní panenky lze :-)
Pokud se chcete juknout na tvorbu Lesmínky, musíte na Facebook, na její stránku Art dolls by Lesminka(klik na odkaz).
Osobně jsem moc ráda, že jednu panenku její mám a dělá mi radost pokaždé, když vejdu do pracovny, protože na mě kouká z parapetu okna :-)