Faceupy pro BJD - tři pánové na výsluní :-)

9. června 2016 v 12:02 | cherryn |  Zápisník
Před pár lety bych absolutně neřekla, že někdy budu malovat hlavy panenek, natož hlavy mužského vzhledu, slangově tedy panáčky.
V dnešním článku se musím s vámi podělit o tři velmi zajímavé faceupy, které jsem malovala nedávno, pro své kamarádky Danielu a Marušku.
Nejdříve začnu s dvěma faceupy pro Danielu, která si moc přála mít doma BJD jako je Darren Hayes a ne jen v civilní podobě, ale i podobu z jeho hudebního klipu. Když jsem si to poprvé přečetla v emailu, cože to mám malovat, tak jsem byla na pochybách a připravovala jsem ji na to, že ji možná hlavičky vrátím a bude si muset najít jiného umělce, který ji splní její přání. Dala jsem si pár dní odstup, abych to v sobě vstřebala a čekala jsem na to ono ráno, kdy vstanu a řeknu si "tak dneska by to šlo!" :-)
Malovat podle živé předlohy na hlavičku, která nemá rysy té předlohy, je krapet náročnější :-)
Vybrala si hlavy od DollShe, model Saint s přivřenýma očima a plně otevřenýma.


Darren v bílo černé podobě byl pro mě větší výzva než v civilní, protože mi dělá velký problém malovat něco rozmazaně křivého, prostě nedokonalých tvarů :-)Než jsem namalovala černobílého Darrena, tak jsem si ty hlavy vyfotila vedle sebe, tedy čistá hlava a namalovaná v civilní podobě.


Civilní podoba Darrena.
Při psaní tohoto článku mi došlo, že jsem malovala ještě jednoho BJD muže pro Danielu, dle civilní podoby známého herce.
Pokud jste již fotky neviděli na FB, tak se pokuste uhodnout komu se má podobat?


Vybrala si pro něj BJD hlavu od Les Enfants Terribles, model Don.


Mno, nebylo to úplně jednoduché, ale díky Daniele se učím malovat něco, na co bych si nikdy sama netroufla a věřím tomu, že by mě to ani ve snu nenapadlo si to jen vyzkoušet :-)

Tak a teď k té třetí hlavičce(Boris byl takový bonus :-) ), tentokráte jde o BJD hlavu, která je vymodelovaná podle reality a jedná se o Toma Hiddlestona od firmy MODOLL, model Thor Loki Tom Hiddleston.
Když jsem se dozvěděla, že Maruška hledá umělce, který ji namaluje reálný faceup, tak jsem ještě netušila, že se obrátí na mě a když se to stalo, tak já byla opět postavena před otázkou "zvládnu to?".
Dohodly jsme se, že se prostě o to pokusím a že si připravím psychickou pohodu pojídáním čokolády, abych dostala i odvahu malovat :-)
Slovo dalo slovo, poslala mi fotky podle kterých jsem měla malovat a tak se to celé událo.


Všechny hlavy mám focené bez vlasů, tedy bez paruky, které na ně čekaly u majitelek, takže si musíte přimyslet tuto část, aby byl výsledek kompletní :-)
Fotografie čisté hlavičky bez faceupu... ať máte představu co vše se maluje, aby se nějaký výsledek dostavil :-)Víte jak to mám s BJD muži, jediný byl Nkiru a ani ten neprošel doma natolik, aby zůstal ve sbírce, ale malovat takové výzvy, to je pro mě obrovská škola faceupů.
Díky Daniele jsem se, doslova, přinutila malovat BJD muže a neskutečně mě baví, když mi pošle hlavičku poštou a v zápětí mi dorazí obrovský email s haldou fotek a někdy i video ukázek, abych měla přesnou představu o co se mám pokusit :-)
Nebudu vám lhát, některé tváře poznávám až s malbou :-)
Reálné BJD tváře můžou občas vypadat až hrůzostrašně a hororově, ale věřte, že až jednou na mě mrkne, uteču a už na ně nikdy nesáhnu! :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michaela Michaela | E-mail | 9. června 2016 v 12:45

Ách, všichni jsou úžasní a klidně by mohli občas i mrknout :-) Renátko jsi tááák móc šikovná, zase jsem si poslintala :-)

2 baziliska2-barbie baziliska2-barbie | 9. června 2016 v 12:49

Páni to je nádhera.

3 Ginn Ginn | 9. června 2016 v 12:53

Úžasné práce, jak už je ostatně u Tebe, Reni, zvykem. :-) Tom je naprosto dokonalý, už jsem viděla i fotku s vybranýma očkama a parukou a nemusí ani mrkat, jak je živý. :-)))

4 Babakat Babakat | 9. června 2016 v 13:44

Děvče zlatý, jak ty to děláš?????

5 Edita Edita | E-mail | 9. června 2016 v 14:27

ÚÚÚÚÚžasné :o)))

6 Šárka Šárka | 9. června 2016 v 15:26

Wow! Tak tohle byla moje úplně první reakce! :-)
Rení, klobouk dolů! Ty se prostě ničeho nebojíš a to si u tebe cením! :-)
Samozřejmě, že jsem našeho věhlasného herce poznala (už na flickru). To se ani nedá nepoznat, ale nebudu prozrazovat (i když ty jsi napověděla v závorce). :-D

No a naprosto s tebou souhlasím, už jen mrknout, usmát se a pozdravit - tohle se stejně jednou stane. :-D
Je to krása! Až se mi dech tají! :-)

7 Nikky Nikky | E-mail | 9. června 2016 v 16:22

Renička, ty si proste v tomto dokonalá! Ja už som slintala na fcb. Si neskutočne talentovaná a zároveň úplne příjemná nádherná babenka. Je zážitok s tebou sedieť při jednom stole a som strašne rada, že som mala túto možnosť.

8 Růža Růža | E-mail | Web | 9. června 2016 v 17:46

Renčo, to jsou úžasné tváře, jsi neskutečně šikovná. Jak psala Iva, jak to děláš? :-)

9 panenkomanie panenkomanie | E-mail | Web | 20. června 2016 v 9:24

[1]: Děkuji moc :-) jsem strašně ráda, že se líbí i vám tady a ne jen majitelce a když takovou hlavu domaluju, nevěřícně na ni koukám, stále nějak nemůžu uvěřit že se mi to ve výsledku povede!

[2]: Děkuji :-)

[3]: Hani, děkuju moc :-)

[4]: :-) Ivanko, no prostě vytáhnu barvičky, sednu a začnu malovat podle obrázku co na mě kouká z počítače a v duchu se modlím aby se mi to povedlo :-)

[5]: Děkuji :-)

[6]: Mrknout a pozdravit, to bych už asi nerozdýchala, to by už bylo moc hororové :-) ale jsem strašně ráda, že mám šanci si takové 3D malby vyzkoušet.

[7]: Nikky, jsi zlatá! Děkuji :-*

[8]: Růžo, děkuji moc a jak jsem psala Ivě, prostě se v duchu modlím aby to nějak dobře dopadlo, zatím je to pro mě vždy sázka do loterie a Danielka mě musí hodně přemlouvat, že to zvládnu :-)

10 Mary Mary | E-mail | Web | 16. září 2016 v 1:20

Wau, Renča ty si hotová umelkyňa a majsterka vo svojom obore. Bábiky po Tvojom zásahu brutálne ožívajú. Nemám slov. Nádhera. Určite, keby som ich videla naživo, by som sa ich aj ja bála.:-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama