Červen 2016

BJD Kaye Wiggs - Laryssa Shel Pink aneb má druhá :-)

28. června 2016 v 14:58 | cherryn |  BJD Dolls
Slíbila jsem vám, že v dalším článku představím mou novou krásku od Kaye Wiggs :-)
Ráda vám představuji tuto třetí panenku v řadě a dostala se k nám domů další Laryssa, jako byla i první, jen je v jiné barvě.
V originále se barva jmenuje Shel Pink, v reále je to taková mléčně růžová barva a jak se mi to stává, přišla ke mě takovou hezkou náhodou :-) Jednoduše byla na prodej už tak dlouho a už podruhé, že jsem neměla to srdce ji tam nechat.
Přišla s faceupem od Lenky Stan, ale já jsem věděla, že hned co přijde, tak jde vše dolů, aby k nám zapadla jako ta "naše" nová :-)


Nevím, čím si mě ty panenky tak moc získaly, ale Kaye a MNF jsou opravdu ty, které se mi vryly pod kůži a nic s tím nenadělám :-)

Tak a teď fotky, když jsem domalovala faceup..


Je něžný a jemný jako samotná růžová Laryssa <3Někdy na jaře jsem šila volánkový top z pružného puntíku, jako bych věděla, že jednou přijde růžová panenka, které bude krásně sedět :-)


Má pod tím i džínovou sukničku, ale ta moc nevykukuje :-)A teď obě Laryssy na společných fotografiích.... proto jsem tu první Tanovou přemalovávala, aby byla každá trochu jiná...

Dětem končí školní rok, začínají prázdniny a já doufám, že mi čas dovolí psát a fotit na blog i v tomto čase.
Raději Vám hned teď přeji krásný, letně-prázdninový čas a užívejte sluníčka :-)

BJD Kaye Wiggs - Laryssa v novém faceupu

20. června 2016 v 10:19 | cherryn |  BJD Dolls
Dlouho jsem odolávala přemalovat mou první Kaye a to Laryssu v Tan barvě, až se stalo něco, co mě popíchlo vzít odlakovač, sundat původní faceup a začít malovat úplně jinak :-)
A co bylo tím impulsem? Byl to nečekaný přírůstek v podobě růžové Laryssy, ale o ni budu povídat až v příštím článku.
Pravdou je, že jsem ji chtěla mít trochu jinou než je vídávám na fotkách ze světa a tak jsem udělala takový pokus a namalovala ji v rezavých odstínech, ale kompletně rezavých a vyloupla se z ní taková pihatá zrzečka...


Stihla jsem ji cvaknout když byla bez čistá bez faceupu...


Co si budeme povídat, ony jsou krásné i bez malby, mají ty své typické rysy, podle kterých si prostě panenky Kaye Wiggs nespletete :-)


Pihy má i na ouškách :-)Když byla namalovaná, nastal čas, najít tu správnou paruku a jak jinak než zrzavou :-)


Ano, ano vyhrála kudrnatá paruka a protože letní teploty naskočily už v jarním období, tak jsem ji dala její první šatičky, které jsem ji tehdy ušila.....je to taková moje "bublinka" :-)A na závěr prozradím, že doma už tedy máme Laryssy dvě, jen každá je jiná :-)

Faceupy pro BJD - tři pánové na výsluní :-)

9. června 2016 v 12:02 | cherryn |  Zápisník
Před pár lety bych absolutně neřekla, že někdy budu malovat hlavy panenek, natož hlavy mužského vzhledu, slangově tedy panáčky.
V dnešním článku se musím s vámi podělit o tři velmi zajímavé faceupy, které jsem malovala nedávno, pro své kamarádky Danielu a Marušku.
Nejdříve začnu s dvěma faceupy pro Danielu, která si moc přála mít doma BJD jako je Darren Hayes a ne jen v civilní podobě, ale i podobu z jeho hudebního klipu. Když jsem si to poprvé přečetla v emailu, cože to mám malovat, tak jsem byla na pochybách a připravovala jsem ji na to, že ji možná hlavičky vrátím a bude si muset najít jiného umělce, který ji splní její přání. Dala jsem si pár dní odstup, abych to v sobě vstřebala a čekala jsem na to ono ráno, kdy vstanu a řeknu si "tak dneska by to šlo!" :-)
Malovat podle živé předlohy na hlavičku, která nemá rysy té předlohy, je krapet náročnější :-)
Vybrala si hlavy od DollShe, model Saint s přivřenýma očima a plně otevřenýma.


Darren v bílo černé podobě byl pro mě větší výzva než v civilní, protože mi dělá velký problém malovat něco rozmazaně křivého, prostě nedokonalých tvarů :-)Než jsem namalovala černobílého Darrena, tak jsem si ty hlavy vyfotila vedle sebe, tedy čistá hlava a namalovaná v civilní podobě.


Civilní podoba Darrena.
Při psaní tohoto článku mi došlo, že jsem malovala ještě jednoho BJD muže pro Danielu, dle civilní podoby známého herce.
Pokud jste již fotky neviděli na FB, tak se pokuste uhodnout komu se má podobat?


Vybrala si pro něj BJD hlavu od Les Enfants Terribles, model Don.


Mno, nebylo to úplně jednoduché, ale díky Daniele se učím malovat něco, na co bych si nikdy sama netroufla a věřím tomu, že by mě to ani ve snu nenapadlo si to jen vyzkoušet :-)

Tak a teď k té třetí hlavičce(Boris byl takový bonus :-) ), tentokráte jde o BJD hlavu, která je vymodelovaná podle reality a jedná se o Toma Hiddlestona od firmy MODOLL, model Thor Loki Tom Hiddleston.
Když jsem se dozvěděla, že Maruška hledá umělce, který ji namaluje reálný faceup, tak jsem ještě netušila, že se obrátí na mě a když se to stalo, tak já byla opět postavena před otázkou "zvládnu to?".
Dohodly jsme se, že se prostě o to pokusím a že si připravím psychickou pohodu pojídáním čokolády, abych dostala i odvahu malovat :-)
Slovo dalo slovo, poslala mi fotky podle kterých jsem měla malovat a tak se to celé událo.


Všechny hlavy mám focené bez vlasů, tedy bez paruky, které na ně čekaly u majitelek, takže si musíte přimyslet tuto část, aby byl výsledek kompletní :-)
Fotografie čisté hlavičky bez faceupu... ať máte představu co vše se maluje, aby se nějaký výsledek dostavil :-)Víte jak to mám s BJD muži, jediný byl Nkiru a ani ten neprošel doma natolik, aby zůstal ve sbírce, ale malovat takové výzvy, to je pro mě obrovská škola faceupů.
Díky Daniele jsem se, doslova, přinutila malovat BJD muže a neskutečně mě baví, když mi pošle hlavičku poštou a v zápětí mi dorazí obrovský email s haldou fotek a někdy i video ukázek, abych měla přesnou představu o co se mám pokusit :-)
Nebudu vám lhát, některé tváře poznávám až s malbou :-)
Reálné BJD tváře můžou občas vypadat až hrůzostrašně a hororově, ale věřte, že až jednou na mě mrkne, uteču a už na ně nikdy nesáhnu! :-)