Duben 2016

BJD Fairyland - malá Zoe a MNF Celine

27. dubna 2016 v 9:51 | cherryn |  BJD Dolls
Jarní únava mě dohnala a nenapadá mě vhodnější téma dnešního článku, než pyžamové overálky :-)
Malá Zoe přišla o svůj oranžově pruhovaný overálek a díky tomu jsem se pustila do šití dalšího, respektive dalších!
Ovšem, až když jsem fotila panenky v nových overalech, tak mi došlo, že jsem ještě na blogu neprezentovala jednu z dalších MNF a to MNF Celine.
Celine je na těle Moe Line a toto tělo je krapet nižší než Active Line a má připravené magnety v těle na místech, aby mohla mít křídla, ocásek a rohy.
Dostala se ke mě verze upravené spící hlavičky, tedy má otevřené oči původním majitelem a díky tomu Celine jako takovou vůbec nepřipomíná :-) Mám tyto OOAK zásahy na panenkách ráda, pokud jsou profesionální.
Její cesta ke mě byla delší, jelikož se dostala do ČR k druhé majitelce, která ji vytvořila nádhernou paruku(děkuji Pavli), ale panenka ji nesedla, tak se dostala k další majitelce, které opět nesedla a poté přišel čas abych po ni skočila já, doslova :-)
Faceup jsem dělala ve světlých tónech, kdybych z ní jednou chtěla nějakou vílu a třeba motýlí, když už má tu přípravu na křídla.
Tak a to je ve zkratce o krásné Celine a jdeme na fotky nových overalů.Chtěla jsem si vyzkoušet ušít overal i na větší tělo a díky tomu že jsem zvolila modro-fialovou barvu, byl jasný výběr MNF panenky, tedy Celine která má paruku v podobných barvách.
Na malou Zoe už jsem šila na jistotu, kdežto na Celine to byla výzva :-)
.. a teď už opět obě dvě :-)Malá Zoe je neskutečné stvoření a myslím, že i Celine měla co dělat aby ji uhlídala :-)

Ještě musím napsat, že první pokus o větší overal jsem zkoušela na Mystery a tak dobře jsem si to naměřila, že ho měla prostě krátký. Chtěla jsem ho opravdu vyhodit, než mě napadlo, že by to šlo rozstřihnout a prostě to došít jinak :-)))
Tak malá ukázka jak to vlastně, s tím prvním, dopadlo.


BJD Scarlet - pletený jarní svetřík

18. dubna 2016 v 22:29 | cherryn |  BJD Dolls
Nedávno jsem na Facebooku shlédla fotku krásné fashion panenky od kamarádky a panenka měla na sobě úžasný žlutý svetřík. Byla to láska na první pohled a já jsem musela napsat k fotografii komentář "že ho nutně potřebuji" :-) Ovšem netušila jsem, že se mi toto přání splní!
Snad ještě v ten samý den mi napsala paní Iva, že by se pokusila podobný svetřík uplést a jestli bych měla o něj zájem? Nadšeně jsem to přivítala, protože já končím s pletením u jehlic číslo 2 a pod toto číslo už nejdu :-)
Slovo dalo slovo a po pár dnech mi poštou přišel krásný žlutý svetřík.
Velikost byla dohodnuta na Tonnerku, ovšem já věděla, že ho dostane jedna z mých MNF slečen a jelikož je žlutý, tak bylo hned jasné, že to bude Scarlet.
Zbývalo najít džíny, zlatý opasek, zlaté střevíčky od BlackSvětluš a mohly jsme vyrazit udělat pár fotek.Paní Iva má můj obdiv, i v detailu je prostě dokonalý.Chtěla jsem ji vyfotit celou, ale nějak jsem ji nemohla stále poskládat do celé fotografie :-)


... protože mi stále podsunovala to, že musí být vidět i ty střevíčky :-)


Myslím, že v ruce jsou již dobře vidět :-))


Tímto ještě jednou děkuji paní Ivě, za krásný svetřík pro Scarlet :-)

BJD Kaye Wiggs - Miki Faun White

4. dubna 2016 v 21:19 | cherryn |  BJD Dolls
Nejrychlejší výměna panenek jakou jsem dosud nezažila :-) Vše proběhlo v jeden den.
Když jsem se rozhodla, že potřebuji nutně prohodit nějaké panenky, netušila jsem, že mi do sbírky přibude druhá panenka Kaye, se kterou jsem absolutně nepočítala! Já vím, zní to divně a proč ji teda mám?
Protože jsem se rozhodla prodat Nkiru a ozvala se mi kamarádka Alice, jestli bych nechtěla její novou bílou Miki od Kaye Wiggs, že po ni neskutečně toužila a bohužel zjistila, že ji nesedí a nezapadá do její sbírky. Odpověděla jsem ji hned ráno, že Miki a další panenku Kaye nepotřebuji. Za pár minut mi došlo, kterou že panenku mi nabízí! Bílá Miki, tu jsem fotila s mou Laryssou, když mi ji přivezla ukázat kamarádka Jana, před rokem a půl. A už jsem se té myšlenky nezbavila. Do oběda jsme se dohodly, že Nkiru půjde k Alici a Miki k nám. Nejlepší bylo ovšem to, že večer jsem Nkiru vezla k Alici domů a já si přivezla zpět Miki, k nám domů :-)
Hned od začátku jsem věděla, že Miki bude mít bílou paruku a že s její sněhobílou barvou těla, to bude úžasné.Tato bílá fur(plyšová) paruka ji neskutečně padne, jakoby na ní u nás doma čekala :-) Dala jsem ji očka Eyeco, které mají takovou zajímavě hnědozelenou barvu a bylo mi úplně jasné, že to byla ta nejlepší volba pro můj vnitřní klid :-)

Ušila jsem ji hned jedny růžové šatičky s proužkovanými návleky a mohly jsme "do světa".


... a opět jsem si musela vyfotit její tvář a nejlépe z obou stran :-))Byly jsme okouknout nový větrník, které mám moc ráda a bez něj, by naše zahrada byla neúplná :-)Dnes ovšem bylo takové teplo, že i muchomůrky vylezly :-D
Je to prostě sněhobílá princezna :-) a neustále mi pro ni vyskakuje jméno Sněhurka :-)