Březen 2016

Connie Love - druhá varianta outfitu pro Twig

24. března 2016 v 22:36 | cherryn |  BJD Dolls
Blíží se první jarní víkend, Velikonoce a na zahradě už kvetou první kytičky, ale to sluníčko se nám stále nějak stále schovává :-)
Já už jsem velmi silně naladěná na jarní zeleň a v tomto smyslu pokračovalo mé další šití aneb druhá varianta outfitu pro Twig.
Když jsem šila korzet, měla jsem už v hlavě to dvojí oblečení a využití korzetu z obou stran.
Druhá strana je proužkovaná, je to hodně tmavý modrý proužek s bílým. Sukně je světle zelená a má spodničku s volánkem, z toho samého proužku jako je korzet. Pak už stačilo doladit jen šátkovou čelenku a bylo hotovo :-)Na fotkách v minulém článku jste si možná všimli, že průchodky jsou ve dvou barvách :-)Vyfotily jsme spolu spousty fotek a mám velký problém je přebrat a vybrat jich jen pár.Twig už minule ukázala jak dokáže stát "skoro ve vzduchu" :-) tentokráte jsem musela vyfotit, jak dokáže dokonale sedět na opěradle od židle...


Profil Twig je přímo rozkošný...Nejen děti zaujal nazdobený stromeček :-)
Přeji Vám všem krásné prožití jarních svátků a veselé Velikonoce!


Connie Love - krásná a smutná Twig

18. března 2016 v 17:33 | cherryn |  BJD Dolls
Změna je život a i má sbírka letos prochází malým přetřesem :-)
Učinila jsem velké rozhodnutí a tak nějak jsem vyměnila dvě BJD panenky za jiné dvě. Rozhodla jsem se, že prodám mou první Qian a jediného BJD muže Nkiru. Důvody byly silnější, než aby setrvali nevyužití v mé sbírce a neskutečně mě těší, že obě tyto panenky budu nadále vídat, jelikož jdou do skvělých rukou kamarádky-sběratelky Alice a vím, že se tam budou mít jako v bavlnce.
Tak a teď k mé první novince a to panence pod jménem Twig od úchvatné autorky Connie Love - Marbled Halls Dolls.
Její panenky jsem již viděla a fotila několikrát, vždy jsem obdivovala ty výrazové tvářičky, některé hodně smutné a druhé naopak velmi veselé a vtipné. Ovšem když se ke mě dostala od kamarádky, na faceup, nová panenka Twig, věděla jsem že je zle a že mi to neprojde jen tak. Začala jsem uvažoval jak se k ní dopracovat a musela jsem poprosit kamarádku Janu, aby se mi poptala, zdali by autorka neměla schovanou ještě jednu Twig pro strýčka příhodu :-) a ono měla!
Twig mi dorazila přesně na MDŽ, což bylo takové trochu vtipné, ale prostě si to hezky naplánovala.
Řadí se mezi panenky MSD a působí větším dojmem jako Kaye, jelikož má skoro 46cm.


Byla jsem z ní tak nadšená, že jsem si vyfotila i Box Opening, což nedělám, ale přišla mi taková vtipná, když byla zabalená v té krabici :-)


Faceup jsem si chviličku rozmýšlela, ale nešlo to jinak než s pihami, které má i v dekoltu a na rukou.
Její postava je perfektní na šití, což jsem si vyzkoušela už když jsem šila outfit pro Twig od kamarádky a tak jsem se nechala krapet inspirovat oblečením, které šije Connie na tyto panenky. Trošku to působí modernějším dojmem, ale moc se mi v tom líbí.
Podívejte se jak má perfektní stabilitu a jak krásně stojí i na nebezpečných místech :-)


Korzet je oboustranný, jen nemám k druhé straně došitou sukni, tak to ukážu někdy příště :-)


Těmto panenkám neskutečně sluší úprava fotek tak, aby vypadaly jako staré a mírně poškozené, což jsem udělala s první fotkou v tomto článku a výsledek je kouzelný.


Teď ještě jedna "záležitost" kterou mě Twig obohatila a já se musím s vámi podělit :-)
Stále tomu nemohu uvěřit, ale představte si, že vstanete v sobotu ráno, kouknete na Facebook a vidíte, že Connie Love vyhlásila fotosoutěž pro své fanoušky a sběratele. V pravidlech bylo, že buď je na fotce její panenka nebo její oblečení. Twig měla faceup teprve den a já hned věděla, že musím vzít foťák, jít ji vyfotit a prostě zkusit štěstí, ač neměla ještě ani nic na sebe. Vznikla tato fotografie se kterou jsem se účastnila soutěže:


Nedělní ráno bylo krapet náročné a potřebovala jsem dospat "prokašlanou" noc menšího syna, ovšem na telefonu jsem měla gratulaci od kamarádky Jany.... nedošlo mi to hned, až jsem se podívala co kde a jak? .... vyskočila jsem z postele jako malá, protože jsem byla jedna z těch, která soutěž vyhrála a dostala jsem na výběr úžasnou cenu v podobě malého BJD zvířátka od Connie! Jednoduše bych to popsala, že jsem šťastná jako blecha! :-) Podobných soutěží se neúčastním, nevím co mě to popadlo, ale teď jsem strašně ráda, že jsem to udělala! :-)

Blythe panenka - pokračování v úpravách :-)

11. března 2016 v 14:08 | cherryn |  Ostatní panenky
Někdy se to tak sejde, že mi panenka nedá a nedá spát!
Jenom jsem uveřejnila článek, tak na druhý den mi to nedalo a pustila jsem se do další úpravy. Odhodlaně jsem si připravila nůžky, kulmu a hřeben. Oddělila jsem vlasy, které jsem určila jako ofinu, precizně pročesala, srovnala a scvakla do dlouhé kuchyňské spony, abych si určila přesně kde budu stříhat. Jednoduše si pomáhám jak to jde a nejraději mám takové ty plastové spony, které používám na pytlíky a sáčky v kuchyni, kupovala jsem je v Ikea, ale dají se koupit i v Tescomě.
Ofina byla v mžiku na světě a poté jsem se pustila do natočení vlasů kulmou. Netušila jsem, že mi to bude trvat hodinu! Každý pramen jsem pročesala, srovnala a natočila a po tenkých pramíncích jsem točila a točila.
Když na mě koukla v nově upravených vlasech, bylo mi jasné, že "princeznovské" šatičky půjdou dolů, musím sednou ke stroji a ušít ji něco klasického pro tyto panenky.
Když jsem to vše dala dohromady, mám najednou jinou panenku než včera :-)
Na terase mi stále kvetou tulipány a narcisy... už měsíc :-) Byla by to škoda toho nevyužít, obzvláště když ladí k jejímu oblečení :-)


.. a nejen k oblečení, ale také k barevnému provední víček :-)


Přeji vám krásný víkend!

Panenka Blythe - konečně je doma :-)

7. března 2016 v 19:49 | cherryn |  Ostatní panenky
Panenky, které mají drobné tělo a obrovskou hlavu, už ve sbírce mám, přesněji řečeno zástupce Pullip a Basaak, ke štěstí mi chyběla originál Blythe.
Cíleně jsem po Blythe nešla, ale neustále jsem je okukovala ve světových skupinách na FB a když se rozjel hromadný nákup Blythe panenek, ke konci loňského roku, tak už jsem neodolala a přidala se k objednávce.
Vybrala jsem si panenku v barvě "normal skin", rovnou již na novém Azone těle s hnědými dlouhými vlasy. Přišla už v minulém roce, ale jak to tak bývá, čas na ni nebyl a čekala jsem na vhodnou dobu, abych ji upravila k obrazu svému.
Originál panenky mají lesklý povrch na hlavě a standardní tovární faceup, který pro mě není to pravé ořechové. Hlavička si prošla hodně změnami jako je broušení, vyřezávání nového tvaru rtů, nosu, nosních dírek, změnou barvy očí a že tato panenka má 4 páry očí, které se mění zatažením za provázek, který vede v zadní části hlavy, pod vlasy. Také jsem ji upravila oči, aby dokázala mít zavřená víčka a počítám, že si ještě projde změnou účesu, ale prozatím si užívám její dlouhé vlasy :-)


Na fotce je již oblečená v nových šatech, ale po domalování jsem ji vyfotila ve všech čtyřech pozicích očí.


a také když spí :-)


Kdo nezná tyto panenky, tak zde fotka jak vypadala v originálním provedení.

Zdroj: internet

Než jsem ji začala fotit venku už oblečenou v šatech, tak jsem zkoušela mou kulmu na její vlasy, zdali zvládne tento vlas nejnižší teplotu mé kulmy. K mému překvapení, zvládne!! Takže, až si užiji tyto její douhé vlasy, bude více zastřižená a vlnitá až kudrnatá :-)


Teď už bez dalšího povídání jen fotografie z dnešního focení a i když už bylo skoro půl šesté večer, tak krapet světla bylo, blíží se jaro!!