Leden 2016

Mattel Barbie Look - tři čokoládové krásky

29. ledna 2016 v 22:36 | cherryn |  Barbie Mattel
Čokoládové krásky Barbie mě v klidu prostě nenechají :-)
Nedávno se objevila v našich obchodech nová kolekce The Barbie Look - Barbie Doll a mě nesmírně zaujala Night Out, která má tvář Mibili z konce roku 2015. Po shlédnutí promo fotek, jsem si už jen hlídala, kdy bude u nás v prodeji.


Z kolekce Barbie Look mám ještě další dvě krásky, které vám také ráda ukážu na fotografiích.
Jen jsem chtěla vypíchnout, že tato nová Night Out má klouby a takovou panenku já prostě nemůžu nechat jen tak v obchodě :-) obzvláště když už jsem měla to štěstí a objevila jsem ji v Bambuli.


Úžasná je přímo na sluníčku... ta čokoládová pleť krásně vynikne.Detail tváře.


Další čokoládová kráska v mé sbírce je City Shine Barbie Doll - Bronze Dress, která má tvář Mbili.
Oproti Night Out má tmavší barvu pleti, umělé všité řasy a je z roku 2015.A třetí je z kolekce Red Carpet barbie - Gold Gown, která má tvář Goddess a je z roku 2014.
Barva pleti je nejsvětlejší z těchto tří a má také umělé řasy.Teď už fotografie všech tří pohromadě :-)


Alespoň jedna fotografie, na které jsou vidět celé postavy, což byl dnes opět výkon, při tom jak venku foukalo :-)
Postýlka pro panenku v krabici od pralinek

24. ledna 2016 v 14:35 | cherryn |  Návody
Také doma schováváte občas krabice a krabičky, které se vám líbí, ale vlastně nevíte na co je použít a je vám líto je vyhodit?
U nás doma se najde spousty takových věcí, občas musím přivřít oči a udělat úklid, abych měla místo na ty nové :-)
Před Vánocemi se u nás objevila krásná kulatá krabice s pralinkami. Což znamenalo, že takovou hezkou a pevnou krabici prostě vyhodit nemůžu! Od té doby mi to vrtalo v hlavě, protože jsem věděla, že ji využiju na panenky.
Původně jsem měla plán, že do ni budu schovávat boty nebo oblečení pro nějakou panenku, ale člověk míní a panenky mění :-)
Co čert nechtěl, jak se říká, tak jsem před svátky objevila neodolatelnou nabídku jedné malé panenky, kterou představím v příštím článku. Díky této skutečnosti vznikl šílený nápad, že právě ona potřebuje mít své místo a to místo bude v té krásné kulaté krabici od pralinek.
Časově byla výroba krapet náročnější, některé fáze chtělo nechat schnout v pevném sevření přes noc, ovšem na to jsem čas neměla. Korpus postýlky se šuplíčky a krabici jsem dělala během celého dne, jak jsem měla čas, lepila jsem, stříhala, natírala, abych na druhý den jen ušila potřebné věci z látky.
Postup jsem nefotila detailně, protože je to můj první pokus o takovou věc a moc jsem si nefandila, že to nějak dobře dopadne. Výsledek se ovšem dostavil a já jsem z toho měla radost jako malá :-)Co vše potřebujete k výrobě?
Základ je tedy pevná krabice, může být i hranatá, eliptická nebo půlkulatá, vše je to jen o tom jaký tvar se vám bude líbit. Papírové krabice jsou dnes běžně k dostání a já mám připravenou ještě jednu, krapet větší, kterou jsem pořídila v papírnictví a má rovnou ucho a zapínání.

Začala jsem tím, že jsem si koupila trochu lepší balící papír, aby mi barevně ladil k sobě a koupila jsem si zápalky malé i velké, kdy jejich krabičky tvoří základ šuplíků.


Pokud potahujete větší krabici, určitě si na to vezměte větší štětec a dostatek lepidla.Nechala jsem krabici zaschnout a mezi tím jsem si připravovala potřebné věci k vyrobení postýlky se šuplíky.


Základ tedy tvořily krabičky od zápalek, dvě velké a čtyři malé, aby se mi krásně do krabice vešly.
Korpus celé postýlky jsem vyráběla z takového tvrdšího papíru, který má tak 3mm. Pro příště jsem se vybavila deskami Kapa, které se používají pro marketingové účely na plakáty, fotografie a podobně.

Nejdříve je nutné si pevně slepit krabičky k sobě.


Čela šuplíčků jsou také z toho tvrdého papíru, kdy jsem si vystřihla potřebný obdélník, přesně ve vnějším rozměru jedné krabičky. Aby to čelo šuplíčku bylo pevné a dosedlo na okraj krabičky. Vyrobila jsem je ze dvou vrstev a jako třetí vrstvu jsem vystřihla menší obdélník, už jen jako okrasná část. Je nutné je dobře k sobě slepit a nechat zaschnout.


Mezitím, než čela zaschla, jsem si připravila korpus, který jsem musela přesně napasovat do kulaté krabice. Celý korpus je lepený ze tří vrstev(jen vrchní část ze dvou), aby byl velmi pevný. Tuto fázi jsem krapet uspěchala a chtělo by to, aby ty vrstvy schly pod tíhou knihy, nebo jiného závaží, přes noc.
Když jsem měla připravené jednotlivé desky, přilepila jsem slepené šuplíčky mezi jednotlivé desky a přidala ještě boční desky u velkých šuplíčků.


Při lepení jsem neustále zkoušela zdali se mi ten korpus vejde do krabice, abych mohla dělat ještě úpravy a dopasovat vše dle potřeby.


Po zaschnutí, jsem pevně přilepila čela šuplíčků.


Pohled ze zadní části na celý korpus.


V řadě malých šuplíčků mi vznikly otvory na krajích a tak jsem se rozhodla tam přilepit na pevno čela, aby měla podobný design jako čela šuplíčků. A opět vyzkoušet v krabici.


Tímto je vše připraveno na natření.
Natřela jsem celý korpus, i vnitřky šuplíčků, bílou akrylovou barvou. Schválně jsem natírala silnější vrstvu a nechávala nánosy od štětce, jelikož jsem chtěla aby to nakonec působilo jako dřevo.


Korpus jsem natírala více vrstvami, abych krapet zakryla nerovnosti, které se dají zabrousit, ale to je další část, kterou jsem záměrně vynechala, abych vše stihla v jednom dni :-)


Když mi zaschla bílá barva, tak jsem si do další bílé namíchala trochu hnědé, abych dostala odstín bílé kávy a jemně štětcem udělala šmouhy nebo čáry abych dostala lepší efekt dřeva s patinou. Občas jsem i jemně přetřela kraje jednotlivých čel šuplíčků.


Můžete si všimnout, že za postýlkou přibyla ještě zadní "opěrka", kterou jsem tam dodala, když mi u toho něco stále chybělo. Stačilo ji udělat ze dvou papírových desek, slepit a opět přilepit obdélníky jako okrasný vzor. Pak jen natřít stejným postupem a přilepit.
Tímto posledním krokem jsem už byla spokojená s postýlkou a nechala to celé řádně přes noc zaschnout.
Občas jsem pootevírala šuplíky, aby mi nezaschly barvou nebo zbytkovým lepidlem.

Vlastně ne :-), ještě jsem si připravila dva rámečky na obrázky, které jsou vyřezané jen z jedné papírové desky a natřené bílou akrylovou barvou.


Druhý den přišlo na řadu jen šití a vytištění obrázků do rámečků.
Když jsem dala fotky do rámečků, tak mi stále něco chybělo k dokonalosti. Vzala jsem tedy lepidlo, korálky a jeden rámeček jsem polepila po obvodě jednou řadou korálků. Druhý rámeček dostal dvě saténové růžičky.


V momentě kdy jsem sedla k šicímu stroji, zapomněla jsem fotit :-) a výsledný efekt je vidět na prvních dvou fotkách.
Ušila jsem matraci, kterou jsem vyplnila vatelínem a prošila. Našila jsem barevné polštářky a ze stejných barevných látek i peřinku.
Když jsem měla vše ušité a přilepené obrázky, došlo mi, že nemám úchytky na šuplíčky. Našla jsem perleťové korálky a ty přilepila vteřinovým lepidlem, což byl poslední krok k celkovému výsledku.

Myslím, že je není spokojená jen malá Zoe, ale i já :-) Postýlka v krabici má čestné místo v obývacím pokoji na poličce.


A pokud máte doma malé ledkové světýlko, tak v noci je to přímo kouzelné :-)Návod není podrobný, spousty věcí jde udělat jinak. Jen jsem vám chtěla ukázat, že takové krabičky, ať už od pralinek nebo od zápalek, jsou ten nejlepší základ na tvoření pro panenky :-)

A teď už jen pár slov na závěr:
Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.

Momentky z malé výstavy "Dnes úřadují panenky"

16. ledna 2016 v 12:59 | cherryn |  Zápisník
Včerejší den byl ve znamení panenek na Úřadě pro Prahu 8, pod názvem "Dnes úřadují panenky", jak jsem již avizovala v jednom z minulých článků. Tento den byl součástí výstavy o panenkách na P8, která bude probíhat už jen do konce příštího týdne.
Měly jsme přes Vánoce čas si rozmyslet, co vše představíme návštěvníkům. Nakonec byly k vidění klasické BJD panenky s fashion panenkami od Majky, Jany a z mé sbírky. Dále OOAK Monster High panenky od tvůrkyň Dany, Margarit a Heleny. Nádherné pokojíčky, neboli dioráma v poměru 1:12, od Eriky.
Tímto jim velmi děkuji za jejich čas, nadšení a pohodovou náladu, která se nesla po celý den!
Vše probíhalo velmi komorně a přesto jsem se moc přes den nezastavila :-)
Tentokráte dám všechny fotografie do článku, na samostatnou galerii jich tolik není.

A teď pár detailnějších fotografií, které vznikaly jen v rychlosti, jelikož jsem byla za stolem s BJD panenkami a občas sem tam nějakou převlékala na ukázku, povídala si s návštěvníky a stále střežila ty naše poklady :-)

Velmi milá byla návštěva malých holčiček ze školky. Přiznávám, že jsem měla trochu z toho strach, přeci jen se jedná o panenky pro větší holčičky... ale nejdříve se jich ujala Erika a měla velký úspěch.Mě osobně velmi zaujala mini galanterie...


Další krásné dioráma pod názvem Halloween.


a nebo francouzská cukrárna...
Malé ukázky úžasných OOAK Monsterek.

.. a poslední část je z BJD a fashion panenek.

Má MNF sestava ve spodním prádle :-)


Poslední fotka je mnou velmi obdivovaná a oblíbená panenka "Daniela" :-)


Panenky Gotz - Lucka si přála mít z panenky chlapečka :-)

7. ledna 2016 v 10:44 | cherryn |  Ostatní panenky
Vítám vás v novém roce 2016 a přeji všem hodně zdraví, štěstí, životní pohody a také kopu panenkářské radosti! :-)
Dnes to bude krapet o jiných panenkách a to proto, že mám kamarádku Lucku, která sbírá panenky Gotz a nejen, že je sbírá, ale neskutečně krásně na ně plete. Její panenky jsou jako z "pleteného žurnálu".
Lucka nás doprovází také na výstavách se svými skvosty a jednou dostala šílený nápad a to ten, že má samé holčičky a chtěla by i chlapečka..... a že není jiné řešení, než že mi jednu panenku přibalí domů a já z ni vykouzlím kluka! Pravda, to mě zaskočilo, protože jsem doteď neměla žádnou zkušenost s těmito panenkami a bylo nutné vyřešit pár zádrhelů, abych se mohla pustit do malby.
Největším problémem je, jak zakrýt očka a řasy, abych mohla vše zafixovat matným lakem, protože pouštět se do řezání hlavičky a vyřezání oček, to se mi opravdu nechtělo a nechtěla jsem tu panenku tímto krokem znehodnocovat.
Chvíli jsem uvažovala, až mě napadlo, že očka přelepím vystřiženou lepící páskou do tvaru oka a pak také musím oblepit řasy. Ano je to volba, ovšem nese sebou ten problém, že si můžete oči a řasy poničit klasickou lepící páskou. Existují však takové jakoby papírové lepící pásky, které jsou právě jen na zakrytí a lehce se odlepují. Nicméně ani to nebyla nejlepší volba na očka. Řasy se tím schovat dají, ale na očka je nejlepší něco jako plastelína nebo taková ta kancelářská guma, kterou se přichycují i očka pro BJD panenky.
Když jsem to vyřešila, mohla jsem se pustit do odmalování, používám nejraději odlakovač z Lidlu bez Acetonu a pokud to nejde, jemně používám aceton, ale jen na tyto typy materiálu, například na resin aceton nepatří.
Po odmalování je třeba tedy schovat řasy, očka a odmastit povrch. Po zaschnutí klasicky první vrstva MSC laku a máme přípravu na malbu.
Tyto panenky nepotřebují moc vymalovávat detaily, hlavně stínovat, obočí, nějaké ty pihy a né moc výrazné rty, pokud to mají být kluci :-) Pak už jen zastříknout finálně MSC a sundat opatrně ochranu na očích a řasách. Pokud se stane, že se lak dostane na kousek očka, ještě nemusíte být smutní, většinou to zachrání leský lak na nehty(například).
První krok je tedy přemalba a následující je sestřih vlasů a toho já se opravdu bojím, nejsem kadeřnice a nevím jak vlasy stříhat. Má rada je, prostě sebrat odvahu a pomalu a jistě zkracovat a sestřihávat, nejlépe venku nebo na nějaké podložce, vlasy jsou totiž pak všude :-)
A tímto má část přeměny končí, zbytek už musí zajistit klučičí oblečení :-)

Teď už jdeme na první porovnávací fotografii...


Tato panenka je menší velikosti a tehdy jsem neodolala a musela jsem něco na nového Karlíka ušít :-)
Použila jsem vyřazené oblečení po synovi a ponožku :-)


Detail přemalby..Druhá proměna je u větší velikosti panenky a zatím nemá ještě jméno, jelikož je to teprve dva dny co dostal tuto podobu :-)


S touto panenkou jsem vnitřně bojovala, že z ní opravdu chlapeček nikdy nebude. Ani po přemalbě to tak nevypadalo, až jsem ji ostříhala a dostala čepici, vykoukl na mě kluk :-)
Osobně mám velikou radost, že jsem mohla splnit přání Lucky, ale také doufám, že jich více nebude... mé nervy jsou u takových přeměn na pochodu a strach, že se něco nenávratně zvrtne je obrovský! :-)