Prosinec 2015

Vánoce, Vánoce přicházejí...

21. prosince 2015 v 21:45 | cherryn |  Zápisník
Jednou v roce, na Vánoce opět spálím vánočku! :-)
Nevím jak u vás, ale já už jsem ve vánoční náladě od minulého týdne a panenky tomu jen přihlíží.
Letos jsem se rozhodla, že si ten čas vyhradím na to vánoční šílenství tak, ať si to užiju v klidu s dětmi, s pečením cukroví s přípravou dárků a tak dále a tak dále.. až teda na tu vánočku, to jsem doslova nevychytala... a nemilou pupínkovou nemocí menšího syna, zvanou neštovice :-)
Koncem roku jsem blog trošku zanedbávala, ale věřte, že na to myslím každý den! .... protože vím, že se sem vracíte a já jsem velmi vděčná, že se mnou sdílíte mou panenkářskou radost!
Každý rok, na Vánoce, se ráda opakuji, že jste mým motorem, abych nejen udržovala panenkářský blog, ale také, že mě poposunujete stále kupředu a já mám o důvod více hledat, koumat, zjišťovat a věnovat se tomu všemu okolo panenek.
Přeji vám tímto ať máte poklidné vánoční svátky, ať si je užijete s rodinou a přáteli, ať vám nezaskočí rybí kost, ať přijde Ježíšek, ať všem oči září štěstím a do nového roku pevné zdraví, životní pohodu a samozřejmě i nové panenky! :-)

Letos jsem se rozhodla, že na vánočních fotografiích bude okatá MNF Mio a náš háčkovaný Rudolf, kterého jsem začátkem roku koupila dětem.
Nejdříve vám musím ale napsat, jak se to stalo, že Mio se ocitla v červené barvě, skoro od hlavy až k patě. :-)
To si tak prohlížíte paruky od Lenky z eshopu panenka-panenky.cz a nedala mi spát jedna neuvěřitelně červená paruka, neustále jsem se k ní vracela a uvažovala komu ji nasadím na hlavu? Sraz skončil a já si ji nevzala.... přišel podzimní sraz v Praze a ta paruka tam na mě stále čekala! Já měla sebou Mio a v ten moment to bylo úplně jasné, kdo ji dostane. :-)
Jenomže červená paruka a co teď? Vzpomněla jsem si, že jsem od kamárdky LenkyB dostala krásné červené boa. V zásobách jsem měla červenou elastickou krajku a brzy bylo hotovo.... pojďte se tedy podívat jak mi pomáhali zdobit stromeček :-)


Rudolf tomu moc nedal, ale zdárně přihlížel :-)


... ovšem co to dalo práce ho k tomu stromečku dostat..... Mio nechej ho ležet a dej ty ozdoby na stromeček sama.. bude to rychlejší :-)... teď si odpočiň, je to fuška...
... a on může také opět odpočívat?... :-)
... ano, může :-)... teď se jen posaďte, já si vás spolu vyfotím...


... a kudy vlastně přijde ten Ježíšek?...


To nikdo neví ... a jestli se vůbec u nás zastaví? :-)
... a proč by jako nepřišel? ....


... já na něj zatroubím, aby věděl... :-)... to nevím, nevím.. každopádně to troubení opět přilákalo Rudolfa :-))


... tak budeme čekat a čekat ...
... ovšem, to si ještě chvíli počkáte!.... :-)


Krásné Vánoce všem!

Výstava na Praze 8 - "S panenkou mě baví svět"

8. prosince 2015 v 21:51 | cherryn |  Zápisník
Na začátku léta letošního roku, vznikla krásná myšlenka od jedné mé kamarádky sběratelky Danae, že se pokusí oslovit úřad na Praze 8, zdali by neměli zájem uspořádat výstavu panenek. Díky tomuto impulzu se pomalu a jistě rozjel kolotoč zajišťování výstavy, kterou si vzala pod svá křídla naše "vedoucí" klubu kloubových panenek Maianne, neboli naše Majka :-)
Majce patří obrovský dík za přípravu této akce, jelikož ještě tak před měsícem jsem si opravdu myslela, že to nedopadne a výstava bude buď posunuta a nebo zrušená. Opravdu se nám nedařilo se sejít, dohodnout, zjistit o jaké prostory se jedná... jedna komplikace za druhou a hlavně z naši strany.
Minulý týden se objevila v měsíčníku Osmička oficiální pozvánka a bylo vše jasně dáno :-) V neděli jsem předala Majce pár panenek a fotografie, kdybych se nemohla účastnit instalace. Dnes jsme vše nainstalovali a s velkou radostí vám oznamuji, že také dnes proběhla vernisáž a od zítřejšího dne je výstava i pro veřejnost.
Výstava je přístupná od 9.12.2015 do 21.1.2016, v úředních hodinách úřadu pro Prahu 8.

Pokud budete poblíž Prahy, přijďte se podívat!
K vidění jsou panenky různých druhů ve dvou vitrínách a také pár přemalovaných monsterek. Dále doplňky pro panenky, včetně nádherných kabelek od BlackSvetlus, ukázka Fimo "jídla" od Eriky a mých fotografií panenek.

Vernisáž jsem si užívala plnými doušky a tak jsem fotila pouze telefonem, nicméně se budu snažit vás nalákat momentkami ať vidíte, co vše můžete shlédnout na vlastní oči :-)

.. a malé nahlédnutí do vitrín...

Na závěr musím ještě zmínit, že dne 15.1.2016 se bude konat velká akce Dnes úřadují panenky! :-)
V tento den se nás sejde několik sběratelek s panenkami, které nemůžou být na stálé výstavě a věřím, že se tam objeví spousty krásných a jedinečných panenek!