Září 2015

BJD MNF Scarlet - nový faceup aneb pihy všude kam se podíváš :-)

25. září 2015 v 20:59 | cherryn |  BJD Dolls
Dnešní článek je o přemalbě mé Scarlet(MNF Chloe) a ač to není na první pohled poznat, věřte, že změna tam je! :-) Dlouho jsem to odkládala, jelikož jsem ji nechtěla vzít tu její vepsanou tvář od prvního faceupu a bála jsem se, že po přemalbě už to nebude ona.
Důvodem proč jsem k tomu přistoupila, byly rozdílné barvy těla a hlavy, po jejím prvním faceupu, jelikož jsem používala tehdy pouze MSC lak, který bohužel dělá povlak mírně do bílé a změní výslednou barvu. Tělo bylo stříknuté jen dvakrát a bylo tedy tmavší než samotná hlava. Neskutečně mě to rozčilovalo při focení a mé oko dokonalosti to prostě už neustálo :-)
Pihy ovšem dostala na většinu těla, dekolt, ruce, trup a pak spodní část nohou.
Oči a vlasy jsem ji dala stejné, ale mám nutkání ji pořídit novou paruku a vyzkoušet jinou barvu očí, jen se bojím, že to neprojde ani u nás doma, protože je velmi oblíbenou panenkou a všichni ji mají zafixovanou jako zelenookou, pihatou zrzku :-)


Detail hlavičky po faceupu...Nový faceup vyžadoval i nový outfit a tak jsem večer sedla k šicímu stroji a ušila ji letní časy, ač už podzim začal :-)
Trochu prošívání a paličkované krajky...


Vzadu opět mé oblíbené šněrování...


Pod tyto šaty nutně potřebovala spodní prádlo :-)Scarlet je trochu potvůrka a je to neskutečně svůdné stvoření..A protože mi manžel pořídil nová světla na focení, tak jsem si musela vyzkoušet vyfotit Scarlet i doma a poprvé vyzkoušet to naše mini-domácí-foto studio :-)Přeji všem pohodový prodloužený víkend!

BJD Doll Chateau - malá a čtyřnohá Ada

13. září 2015 v 22:26 | cherryn |  BJD Dolls
Dnes bych vám ráda ukázala BJD panenku, která krapet vybočuje z řad klasických panenek.
Tato panenka není má, jen ke mě přišla na malbu a jmenuje se Ada, od firmy Doll Chateau.
Když mi ji kamarádka Jana přinesla, byla jsem v šoku, že tak malé stvoření má klouby, které jsou funkční! Překvapily mě ty obrovské uši a chvíli mi trvalo, než jsem našla inspiraci, jak Adu namalovat, jelikož jsem dostala "volnou ruku".
Ada je opravdu drobné stvoření, které se pohodlně vejde do dlaně, jen uši krapet přesahují :-)
Tak a teď už se pojďte podívat na čtyřnohou slečnu jménem Ada.


Jarní motivy mi přišly jako úžasný nápad a není z mé fantazie, ale našla jsem inspiraci na Flickru.
Majitelka Ady byla nadšená a velmi překvapená jak se jarně vybarvila, jen měla ihned problém a to, jak ji oblékne? :-)
Od té doby mi vrtalo hlavou, co bych takové čtyřnohé princezně ušila, až jsem se rozhodla pro takové mini korzetové šatičky.Mají i mini šněrování :-)


Dětail korzetu po ušití


... a abyste si dovedli představit, jak jsou ty šatičky veliké, tak porovnání s pětikorunou :-)


Ada je opravdu křehké stvoření, které se nebude zamlouvat všem, ale stojí za to, si ji prohlédnout :-)

BJD Cerisedolls Lillycat - Lyse

6. září 2015 v 10:13 | cherryn |  BJD Dolls
Panenky od Cerisedolls Lillycat jsou elegantní, velmi krásné a krapet jiné než klasické BJD panenky. Minulý rok jsem neodolala krásné Constantine v MSD velkosti, ale díky tomu, že se mi do rukou dostalo několik panenek v SD velikosti, jsem si ujasnila, že zástupce od Lillycat musí být v SD velikosti, nejlépe v karamelu a model Lyse.
K tomuto rozhodnutí jsem dospěla tak měsíc předtím, než panenku Lyse nabídla k prodeji jedna sběratelka z ČR. Neváhala jsem ani minutu, dohodly jsme se a jen jsem čekala, až se prodá Constantine, aby ji mohla nahradit Lyse.
Když Lyse dorazila k nám domů, tak i můj manžel mi potvrdil, že tato výměna byla pro mě správná, protože na Lyse jsem pak oči mohla nechat a je stále v přední linii i mezi ostatními panenkami :-)
Panenka měla faceup od původní majitelky, chvíli jsem si ujasňovala jak přesně ji budu malovat, až to jednoho krásného dne přišlo... vždy čekám až mě políbí múza, pak nečekám a maluji... :-)Po namalování přišla zkouška paruk pro Lyse a momentálně je v této kudrnaté rezavé...


... ale není špatná i bílá a věřím, že přijde i její čas...Lyse je první panenka, která mě inspirovala k ušití svatebních šatů.


Jsou to jednoduché korzetové šatičky s dlouhou tylovou sukni s růžičkami. Růžičky má i ve vlasech a také má kytičku z bílých růží. Šperky jsem volila opět v jednoduchém stylu a ze štrasových proužků.
Nevím jak se mi to stalo, ale detaily nafocené nemám, nicméně jeden letní podvečer bylo úžasné světlo zapadajícího slunce a mám pocit, že si to focení užila i Lyse.