Srpen 2015

BJD Minifee - Mio hlavička v barvě Tan

25. srpna 2015 v 21:01 | cherryn |  BJD Dolls
Ano, mám slabost pro panenky od firmy Fairlyland v řadě MNF-Minifeé a když, tak před rokem, vyšla nová tvář Mio, už jsem tušila, že jednou obohatí mou sbírku :-) Nechtěla jsem už celou panenku, místo není nafukovací, ale čekala jsem až se objeví na prodejním serveru DoA, nějaká Mio hlava k prodeji. Sledovala jsem nové panenky na prodej každý den a jelikož to je momentálně velmi žádaná tvář, tak jsem u dvou prodejců měla smůlu, že jsem nebyla první. Čekala jsem kdy se objeví další, až se tak stalo, kupodivu byla jsem první zájemce a do týdne byla roztomilá hlava Mio doma!
Měla jsem štěstí, že je dokonce v Tan barvě a když mi přišla, byla jsem s dětmi u rodičů, kde jsem měla Scarlet a navíc jen rezavou paruku. Vyzkoušela jsem tedy Mio hlavu na tělo od Scarlet, ale nebylo to ono, musela jsem počkat až budeme doma a já ji vyzkouším nasadit na tělo od Rheiy.
Jelikož je Mio více dětská tvář, tak jí sedne lépe tělo s menším poprsím, které má právě Rheia. Poprala jsem se trochu s lepším uchycením zadní části hlavy, vyměnila ji řasy a dala očka do fialova, vybrala k tomu černé vlasy a to byla ta správná kombinace! Seznamte se tedy s roztomilou a okatou Mio :-)
Faceup má Mio orginál od Fairylandu a zatím nemám potřebu ho nějak měnit, užívám si ji tak jak ji stvořili :-)
Ještě vám ukážu, jak Mio vypadala na těle od Scarlet a s rezavou parukou..


Navíc tělo od Scarlet má pihy a to už vlbec neladilo k nepihaté Mio.V příštím článku se snad dostanu k jedné mé předprázdninové výměně panenky, kdy jsem vyměnila MSD velikost za SD, ale více opravu až příště :-)

BJD Mystery - letní pletené šaty s růžičkami

12. srpna 2015 v 20:47 | cherryn |  BJD Dolls
Tentokráte přišlo na řadu pletení, nevím proč mě to chytlo v těchto tropických dnech, ale nedalo se nic dělat :-)
Nutně jsem se potřebovala naučit plést raglánový styl svetru nebo šatiček. Poprosila jsem svoji maminku aby mi to ukázala a dohlížela na mě a první kousek byl na světě. Díky tomu jsem si už dokázala napočítat očka na letní šatičky pro rozkošnou Mystery.
Šatičky jsou z béžové efektní příze, která je vlnitá a je zdobená malými zlatými flitry. Já osobně miluji třpytivé a lesklé věci a proto jsem tuto vlnu nemohla nechat v galanterii jen tak ležet :-)
Po upletení základu jsem naháčkovala poutka na zadním rozparku, přišila knoflíčky, obháčkovala sukni, přišila hedvábnou stužku a nazdobila saténovými růžičkami. Stále mi něco k tomu scházelo a tak jsem vyrobila ještě čelenku, kde je dominantní květ z bílé růžičky.
Teď mi neseděly k tomu ty světle růžové vlásky a tak jsem prohledala zásoby paruk, až jsem narazila na tu pravou...Ona je prostě slaďouš, ať má co má na hlavě :-)


Detail šatiček...A pár fotografií, než mi ji málem vzal podvečerní vítr... nicméně teplota neklesla...