Červen 2015

Monster High - Gooliope Jellington

28. června 2015 v 15:40 | cherryn |  Monster High
Po delším čase mě zaujala nová panenka Monsterka High, která je velmi očekávanou novinkou nejen u nás, ale i ve světě!
Náhoda mi přála a minulý týden mi dorazila tato obrovská, růžová a plně kloubová Gooliope Jellington.
Něco málo jsem si o ni zjišťovala a dočetla jsem se, že ji vyrobil nějaký vědec a nedařilo se mu ji zvětšit, dal ji do sklenice, postavil na schody, snad cirkusu a zapomněl na ni :-) Ona rostla a rostla, až vyrostla do velikosti obra. A jsme u toho! Tato panenka je první panenkou Monster High, která měří 17 palců, tedy něco kolem 44cm!
Už když mi dorazila krabice, tak jsem byla překvapená jak je obrovská, oproti balení klasické monsterky a po vybalení jsem byla trochu v šoku. Čekala jsem, že bude větší, ale že bude působit tak ohromně, to jsem nečekala!
Gooliope je tedy sladce růžová, pravděpodobně její kůže je krapet slizká, proto má na sobě jakoby stékající kapičky a má žluté prameny vlasů s růžovými odlesky. Její oči zdůrazňuje zvláštní malování, které má něco společného s radioaktivitou? :-) Mno necháme to až se o ni dozvíme více ... a teď už první fotografie této úžasné panenky.


Její růžová barva mě krapet odrazovala, ale opravdu se nedalo odolat si tuto panenku neosahat, když je dvojnásobná oproti klasické monsterce a navíc plně kloubová!


Na této fotografii už jsou krásně vidět dvojité klouby na rukou a stékající kapičky, pravděpodobně slizu...


Teď detail jejich bot, jsou obrovské a podpatek je přímo dokonalý!


Podíváme se, jak to vypadá, když ji porovnáme s klasickou velikostí monsterky a vybrala jsem si schválně Gigi, která je také růžová, ať máte šanci porovnat, že Gooliope je opravdu silně růžová...


Porovnáme boty...


a ruce...


Gigi se s Gooliope velmi ráda seznamovala a stále nevěřila vlastním očím, že je Gooliope tak obrovská!

Tak a nyní se trochu podíváme jak je na tom Gooliope s pohyblivostí.
Její pohyblivost je fantastická!!! Klouby působí pevně a zatím drží ve všech pozicích
V koleni a lokti má dvojité klouby, mobilní otočné klouby v pažích a stehnech a také kloub v hrudníku!Hrudní kloub je velmi mobilní a jde otočit do stran a samozřejmě nahoru i dolu.


Dokáže si perfektně sednou v kleče na nohy.


Není problém ani turecký sed :-)


a také umí bezvadně záklon dozadu ala "most" :-)


Může u toho klidně zvednout i jednu nožku..


Krásně pózuje i v leže, může si dát nohu přes nohu a schovat prsa :-)


Jsem velmi ráda, že jsem překonala tu růžovou podobu a Gooliope je u mě doma, protože vše co mě na ni odrazovalo vyvážily její mobilní a dvojité klouby, dobrý pocit když panenku držím v ruce a také i to, že dokáže sama stát v těch botech které má, když se tedy hodně snažím :-) Jednoduše a prostě je úžasná a jestli vydá Mattel i ostatní v této velikosti, tedy i panenky EAH, nebude mít už vůbec konkurenci ve světě panenek, které jsou určené pro děti a běžně dostupné v hračkářstvích!

Gooliope uvidíte asi častěji u mě na blogu, jen co ji trochu obléknu dle svého a přizpůsobím. Zatím nemám v plánu ji hned nějak přemalovávat a podobně, ale jednou to asi přijde :-)


Kladenské dvorky 2015 aneb jak to probíhalo...

18. června 2015 v 10:49 | cherryn |  Zápisník
Výstava fotografií na Kladenských dvorcích je za námi a bylo mi velkou ctí, že jsem mohla vystavovat fotografie panenek, vychutnat si úžasnou atmosféru výstavy pod širým nebem, potkat se s ostatními autory a velmi milými návštěvníky!
Víkend byl organizačně trošku náročný, ale opravdu to stálo za to!
Samozřejmě velké díky patří Terezce, jakožto majitelce dvorku, která se mnou vše připravovala, dělala mi společnost po celé dva dny a také její mamince za její péči o můj blahobyt :-)
V sobotu ráno jsme s Terezkou a její maminkou pověsily fotografie, vystavili do vitríny pár panenek, aby návštěvníci měli trochu představu, koho to vlastně fotím :-) . Přivezla jsem i "předělané" monsterky, ukázky oblečení, které vyrábím pro panenky a po sobotním obědě se otevřely brány pro návštěvníky.
Kladenské dvorky probíhají v části Podprůhon, samotné dvorky procházejí rekonstrukcí, ale já se přiznám, že ta atmosféra, s takovou tou letitou patinou, mě neskutečně oslovuje a chvílemi jsem si připadala, že jsem daleko jižněji, než ve střední Evropě :-)Pod cedulkou s číslem a názvem dvorku, měla Terezka, svou autorskou kresbu..


Vstupní část zdobily fotografie mých modelů na panenky a na druhé straně ilustrace od Josefa Fraška...


Ilustrace Josefa Fraška v detailu...


Na prvním dvorku bylo pár fotografií od majitelek blogu BJDKingdom...


a tady už průchod do druhého dvorku...


Zde byla hlavní část mých fotografií a také vystavené panenky...Bohužel se v sobotu přehnaly bouřky, díky kterým jsme museli schovat fotografie a naštěstí vitrína s panenkami si "vzala" deštník :-)


Po delším dešti jsem se rozhodla fotografie pověsit pod altánek/stan, aby nepřišli o fotografie návštěvníci, kterým déšť nebyl překážkou...


V neděli byl krásný slunečný den a já jsem se na chvíli vzdálila od svých panenek, abych si užila i atmosféru ostatních dvorků...
Více jsem nestihla projít :-) což mě mrzí, ale potřebovala bych se rozdvojit, abych mohla být na "svém" dvorku a také si projít všech 33 dvorků.

Člověk by řekl, co budu dělat celé dva dny na jednom místě, ale to tak neskutečně rychle uteklo. Potkala jsem se nejen s kamarádkami, ale také s ostatními autory, popovídala jsem si se všemi, kteří měli zájem se cokoliv bližšího dozvědět, ať už o panenkách, tvoření a nebo i o tom jak panenky fotím. Musím vypíchnout, že pánská část se o panenky hodně zajímala, což mě velmi mile překvapilo. A které panenky a fotografie nejvíce přitahovaly? Jednoznačně rozkošná Mystery(malá elfí slečna, která byla vystavená ve vitríně nahoře a opírala se o kolo) nejen jako panenka, ale také i na fotografii, kde jsem ji vyfotila ihned po rozbalení(fotografie vedle vitríny, kdy leží na puntíkaté peřince), když dorazila domů. Mystery se budu věnovat v jednom z dalších článků :-) Pak fialová elfkí slečna a předělané monsterky.

Vím, je to dlouhý článek, ale jinak to nešlo :-)

Byl to opravdu krásný víkend a odnesla jsem si spousty zážitků, které stále nejsem schopna zpracovat v myšlenkách a uložit do paměti, ještě to bude chvíli trvat :-)

Sraz sběratelů panenek Brno 2015

4. června 2015 v 11:15 | cherryn |  Zápisník
Víkendový sraz panenkářek je za námi! Mám v hlavě spousty krásných panenek a samozřejmě zážitků z večerního posezení, kdy uklidíme všechny panenky, sedneme si ke stolu a zábava končí až když nás slečna číšnice popíchne, že už je hodně hodin :-)
Tento sraz byl pod záštitou Klubu sběratelů panenek a velké díky patří všem, kteří to nejen zorganizovali, ale také se postarali o uvítací překvapení, sladké dobroty a dobrou náladu :-)

Musela jsem doslova utíkat k foťáku a přemlouvat se do toho, jelikož mám pocit, že nikdy nestihnu si popovídat se všemi, prohlédnout si všechny panenky a to jsme na to měly celý den až do noci :-)

Kompletní fotogalerie je pod tímto odkazem(klik):

Doma jsem zjistila, že jsem si nenafotila celkové skupinky vystavených panenek, ale měla jsem pár fotografií na telefonu..


Lenka z eshopu Panenka-panenky.cz nám přivezla ukázat nádhernou Sybaritku, kterou si přivezla z víkendového festivalu fashion panenek z Paříže.


Její tvář je pro mě magnet, miluji fashion styl.


A teď ještě vypíchnu panenky, které mě okouzlily a kdybych mohla, tak si jich pár vezmu domů :-))


Snad se mi povedlo přenést aspoň trošku panenkovskovské nálady, ze srazu, přes fotografie a užijete si to třeba u dobré kávy. Já vypila dva šálky kávy u toho článku! :-)