Květen 2015

Kladenské dvorky 2015 - výstava fotografií panenek

28. května 2015 v 14:35 | cherryn |  Zápisník
Už se to blíží!
V minulém článku jsem se zmínila, že letos jsem byla opět oslovená Terezkou B. abych u nich vystavovala fotografie panenek. Mám z toho obrovskou a upřímnou radost, jelikož letos se budu snažit být přítomna po celou dobu výstavy!
Dokonce jsme se dohodly, že pár panenek vystavíme do vitríny, aby si návštěvníci dovedli představit o jaké panenky se jedná.
Fotografie máme vybrané, v hlavě rozvažuji která panenka bude tím správným zástupcem z BJD světa a čím více se to blíží, tím více se těším, lehce ve mě pracuje nervozita a zároveň mě přepadají i ty nepříjemné myšlenky, aby měli návštěvníci stejný zážitek jako minulý rok a nebyli zklamaní.

Pokud nemáte program na víkend 13.-14. června, tak neváhejte, přijeďte a když budete procházet dvorkem U Budilů, dejte mi znamení, že sledujete můj blog a určitě se najde čas prohodit pár slov, velmi ráda vás poznám :-)
Najdete mě opět tedy U Budilů, na dvorečku č.3 - zakroužkováno červeně.
Oficiální pozvánka na Kladenské dvorky(klik - odkaz na internetové stránky):
Minulý rok jsem si cvakla mobilní momentku vstupu do dvorku U Budilů a strašně ráda na ten den vzpomínám:


Tento víkend mě čeká velký sraz panenkářek v Brně, což se budu snažit přiblížit v dalším článku a pak netuším co vše budu stíhat do výstavy, nicméně se budu moc těšit, že se možná potkáme! :-)


BJD Supia Dolls - staronová slečna Hael

19. května 2015 v 12:51 | cherryn |  BJD Dolls
Slovo "staronová" jsem zvolila schválně, protože už je v mé sbírce delší dobu, jen jsem se nedostala k tomu o ni napsat článek, vždy se přihlásil o slovo někdo jiný :-)
Hael se ke mě dostala takovou zvláštní náhodou... to mi tak jednou odpoledne zavolá kamarádka, probíráme její panenky ve sbírce a najednou mi sdělí, že bude nějaké panenky prodávat. Když vyslovila Supia Dolls, okamžitě jsem nastražila uši, slovo dalo slovo a tato kráska za pár dní seděla u nás na poličce.


Faceup má od LenkyS a je tak krásný, že nemám stále potřebu ji přemalovávat. Jen jsem ji dala hnědé dlouhé řasy a rezavé vlasy.


Mám ráda když panenky mají na rukou a nohou BodyBlushing, který Hael neměla a tak aspoň něco málo jsem mohla na ni namalovat a to francouzskou manikúru na nohy i ruce.Před jedním srazem, myslím že to bylo v loni na podzim, jsem ji krapet upravila růžové tričko, které jsem kdysi dávno koupila a nesedělo mi ani na jednu panenku. Ustřihla jsem lemování(ustřižené lemování posloužilo jako čelenka :-) ) a ozdobila textem z nažehlovací folie. Pak už jen hnědé džíny a perličkové korálky.


Bylo to na podzim, jak koukám na tyto fotografie :-) ... ty barvy podzimu k Hael nesmírně pasují...


Miluji stíny, které vytváří sluníčko....


Nedávno mi BlackSvetlus vyrobila nádhernou žlutou kabelku - psaníčko, kterou dostala Hael a přemluvila jsem ji ještě na žluté boty, aby nám to ladilo :-) Když mi přišel balíček, ve kterém jsem očekávala žluté boty, tak po rozbalení na mě vykoukla ještě jedna letní kabelka jako překvapení.
Vždy když mi Světlanka něco vyrobí, tak jen žasnu s otevřenými ústy!Samotná Hael byla ze žlutého překvapení zaskočená a nevěděla kterou kabelku si vzít dříve :-))
Půjčila si paruku od Laryssy, ušila jsem ji nový svetřík z mého starého a mohla vyrazit do města :-)


Na konec tohoto článku ještě jedna informace, netýká se už Hael, ale toho, že se pomalu a jistě blíží červnová víkendová akce Kladenské dvorky a jsem velmi ráda, že jsem dostala opět nabídku vystavovat fotografie panenek u Budilů.
Bližší informace napíšu v příštím článku :-)

BJD Nkiru - přibližuje se mé představě :-)

11. května 2015 v 10:18 | cherryn |  BJD Dolls
Najít správnou paruku pro Nkiru?
Myslela jsem si, že je to nereálná představa ... až jsem se rozhodla pro obyčejnou "fur" paruku, což znamená, že je šitá z plyšové látky s delším vlasem.
Vyzkoušela jsem asi sedm paruk, dlouhé, krátké, hnědé, rezavé, černé, blond a stále nic, nic co by mě natolik zasáhlo aby měl šanci u nás zůstat :-) ... tak přísná nejsem, ale už jsem si říkala, že ho nechám bez paruky, protože tak mu to slušelo nejvíce.


U nás stále fouká a i tyto krátké vlasy dostaly okamžitě větrný nádech :-)))

Vyzkoušela jsem ušít i tričko, což nejlepší volba je šít opět z ponožek, jen musím pohledat vyšší ponožky nebo spíše podkolenky, vše má to délky krátké :-) Kalhoty si zatím netroufám, tak má koupené džíny a pásek jsem nakonec vyráběla z kůže a průchodek, protože jsem chtěla takový krapet více pánský.

Ještě jedna taková zajímavost, že moje malá Scarlet se do Nkiru asi zamilovala :-) ... kde je on, je i ona :-) .. ale on to tak nevidí!
Scarlet jsme nechali na terase, na sluníčku a šla jsem se podívat zdali se "chytly" pomněnky, které jsem dostala od kamarádky Margit a jelikož v její Resinovic rodině mají velké zastoupení BJD muži, tak tyto fotky vznikaly hlavně pro ni, jako malé díky za sazeničky pomněnek.
Nkiru má tělo Granado, krásně pózuje, jen potřebuje utáhnout a tak jsem se trochu bála aby nepolíbil zem :-)
Ideálně když jen seděl nebo se o něco opíral... a protože je máj, lásky čas, tak ještě dvě fotografie, když se Nkiru potkal s mou další kráskou, kterou se pokusím představit co nejdříve :-)
Bylo to v době, kdy jsem si myslela, že bude mít Nkiru rezavé dlouhé vlasy.