BJD Simply Divine - Nkiru aneb můj první BJD muž :-)

8. března 2015 v 15:38 | cherryn |  BJD Dolls
Kdo mě zná, tak ví, že jsem ještě před půlrokem tvrdila, že nemám potřebu mít ve sbírce chlapa, tedy BJD chlapa!
Musím se usmívat u tohoto článku, protože teprve teď si vše uvědomuji, jak je ta budoucí realita krásně zrádná :-)
A jak se to mohlo stát? Jednoduše :-) ... obzvláště když jsem malovala pár mužských BJD hlaviček pro kamarádky a pomalu a jistě se mi dostávali pod kůži, až jsem zahlédla na Flickru úžasnou hlavu, posléze i na FB a byla jsem totálně ztracená. Bylo před vánočními svátky, já si zjistila kdo je autorem té hlavy a najednou mám dohodnutou koupi hlavičky ve vánoční akci, tedy krásný vánoční dárek od mého manžela, který ovšem přišel krapet později.
Teď abych to upřesnila, jedná se o hlavu Nkiru od Simply Divine a autorka pochází z USA. Zakoupení hlavy bylo to nejmenší v celém tom kolotoči, protože pak přišel problém s její barvou, kdy se mě na to autorka zeptala a já začala zjišťovat, že složit BJD panenku aneb mít doma hybrida :-) bude krapet náročné. Znamenalo to trefit správnou velikost krku, výšku těla, aby postava splnila určité proporce k dané hlavě a také barvu pleti neboli resinu. Četla jsem o tom všude kde se dalo a s každým dnem jsem si připadala, že to nedoladím ani omylem.
Během pátrání po správném těle, mi v únoru dorazila "vánoční" hlava Nkiru, přes všechny problémy se zimní bouří v zemi autorky a naši neúprosnou celnicí :-)
Balíček byl přímo kouzelný a radost pro oko. Kromě krásného balení, se po celou dobu na mě sypaly malé ozdobné hvězdičky, což mě krapet překvapilo :-)


Krásné rysy Nkiru mi připomínaly Davida Krause :-) a občas i Stevena Tylera!


Hlava byla doma, čekala jsem na ni jak na smilování, abych shlédla barvu a velikost, abych mohla začít hledat tělo.
Prohledala jsem opět kde co na internetu, zjistila jsem, že tělo by mělo být cca do 65cm, jelikož hlava není až tak veliká a barva resinu zvaná normal nebo normal pink. Nemohla jsem ani namalovat faceup, protože mi bylo jasné, že budu dobarvovat hlavu k barvě těla. Prostě vše bylo nějak složité a chvílemi jsem zvažovala i variantu, že se u mě nezdrží a půjde k jiné sběratelce.
Naštěstí se na světovém prodejním serveru DoA, objevilo tělo od firmy Granado, vůbec jsem neváhala a dohodla se s jeho původní majitelkou, že ho koupím. Další čekání bylo přede mnou, byl to mor, protože z USA byl balík v ČR brzy, ale opět ta celnice :-( ... takže když mi pošťák zazvonil u domu a držel obrovský balík.... tak ta radost se nedá ani popsat, jako bych měla mít doma svou první panenku :-)


Tyto fotky jsem fotila jen mobilem, protože na velký foťák prostě nebyl čas :-)
Nasadila jsem hlavu Nkiru na tělo a kochala se a kochala :-))


Je vidět malý rozdíl barev, kdy hlava je světlejší a ve studenějším odstínu než tělo, naštěstí je rozdíl velmi malý a půjde lehce dostínovat.
Nevím zdali byl Nkiru z tohoto těla nadšen, ale já ano :-))


Tělo od firmy Granado mě nesmírně nadchlo, když jsem ho vybalila byla jsem v euforii a i když jsem musela poté řešit nějaké nedostatky, které byly ze strany prodejce, tak vše dopadlo dobře!
Velikost hlavy mě trochu překvapila a bohužel mi nesedla na něj paruka, kterou jsem měla připravenou, tak jsem se porozhlédla po menší, jen v jiné barvě a v jiném střihu... k mému překvapení, také nesedí jak bych si představovala a Nkiru také nevypadá, že by byl spokojen :-)


Připadám si, že s ním neustále bojuji, aby byl k obrazu mému, o to více si mě získává a má naději, že u mě dlouho zůstane... zní to asi prapodivně, ale nebyla jsem 100% přesvědčena, že ho unesu ve své sbírce, přeci jen mě ty holčičí a ženské tváře uchvacují více.
Včera se mi povedlo získat čas na malbu faceupu a Nkiru je již kompletní, tedy až mu objednám paruku, tu samou, kterou jsem měla připravenou jen o velikost menší a jaká bude? Bude rezavá a kratšího střihu :-)

Seznamte se s tváří mého prvního BJD muže, v mé "holčičí" sbírce panenek :-)


Musím ještě zmínit, že je znatelné, že hlava je vyrobená jinak než jsme zvyklí u klasických asijských větších firem.
Je znát každý tah při broušení a trochu jsem bojovala při stínování, aby určité "nedostatky" nebyly vidět, díky přibarvení.
Veškeré toto trápení, ale ze mě opadlo hned poté, co jsem nasadila očka a vrátila hlavu na tělo, je to prostě "miláček" :-)


Prozatím dostal dlouhou paruku ve světlejším rezavém odstínu a teď mě čeká další úkol a to je sednou ke stroji a trochu ho obléci :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka.B Lenka.B | 8. března 2015 v 15:44

tak to je teda fakt BOMBA !!!!!!

2 Eďa Eďa | Web | 8. března 2015 v 16:06

Renatko, ON je dokonalý, nádherně jsi ho namalovala a ty rty... Překrásný chlap. Těším se, co mu vymyslíš za hadříky, nemůžu se už teď dočkat fotek.

3 Šárka Šárka | 8. března 2015 v 16:49

Rení, no páni! Tak už i ty máš kluka? :-)
Poradila jsi si se vším naprosto báječně! Musím říci, že je úžasný! Naprosto mi vyrazil dech! A souhlasím, v rezavých vlasech bude zatraceně sexy a nádherný! Však se té poslední fotky nemohu nabažit! :-)
A šíleně moc se těším, až ho oblékneš a představíš nám ho nanovo! ♥
Velice moc ti k němu gratuluji! :-)

4 Nikky Nikky | E-mail | Web | 8. března 2015 v 17:06

Absolútne perfektné! Je DOKONALÝ....ako rezavý bude dokonalý, už teraz je. Veľmi sa teším na tvoj perfektný odev. Srdečne gratulujem.

5 Katka Katka | 8. března 2015 v 17:08

No tedy to je kus! Neumím si představit manipulaci s takovou velkou postavou. Víc se mi líbí v té černé paruce, každopádně se těším, jak ho oblékneš a doladíš.

6 MIla MIla | E-mail | Web | 8. března 2015 v 20:01

nádhera!!!!!Pro zrzky mám slabost(hlavně pro ty tvoje)a ty pihy,,,ach.....DOKONALÉ!!!!!Chlapy ti jdou báječně taky:) Vždycky když mi přijde do mailu zpráva že je něco nového na stránkách,tak se nemůžu dočkat co uvidím.

7 Mary Mary | E-mail | Web | 9. března 2015 v 1:03

Gratulujem, k prvému mužskému prírastku v zbierke.:-) Je krásny, spravila si mu skvelý face-up. Teším sa na jeho hrdzavú parochňu a vlastný outfit.:-)

8 Katka Katka | E-mail | 9. března 2015 v 8:57

Je překrásný. jsi moc šikovná :)

9 panenkomanie panenkomanie | E-mail | Web | 9. března 2015 v 9:49

[1]: Leni také jsem z něj paf :-)

[2]: Edi děkuji, vydobyl si své místo dost těžce a myslím že se mi i odvděčil, jsem z něj úplně paf :-) a oblečení, mám několik nápadů na různé styly, jen vymodlit čas u stroje :-)

[3]: Děkuji Šárko, ano ano už i já jsem podlehla chlapovi :-) Přiznávám že mám v merku ještě jednoho, o hodně menšího, ale vzhledově je jako dospělý, tak uvidím jak to zvláidneme s Nkiru :-)

[4]: Nikky děkuju! Trochu se bojím šít na něj kalhoty, ale má docela silná stehna, tak nevím jestli se mi třeba povede sehnat na něj džíny :-)

[5]: Ano Katko, je to kusanec, překvapilo mě, že když jsem přiměřila ponožky, abych střihla na svetr, že budu potřebovat asi troje :-))

[6]: Děkuji a jsem ráda, že u mě na blogu objevíš něco co Tě potěší!
Já mám obrovskou slabost pro rezavé a pihy, to je takový vyšší level aby panenka vypadala lidštěji :-)

[7]: Mary děkuji! Paručku musím co nejdříve objednat, ale přiznávám, že ho uvidíte i holohlavého, protože si myslím že mu to extra sluší :-)

[8]: Děkuji :-)

10 Kateřina Kateřina | Web | 10. března 2015 v 15:38

Teda Reni, na to že to je jen "panenka" nebo teda panáček, tak jsi mu dodala dokonalý sex-appeal tím face-upem. A s tou parukou bude vypadat taky super. Já už když jsem na něj koukala na facebooku, tak jsem "slintala". Jsi dobrá jak jsi to tak krásně poskládala, nakombinovala, prostě na druhou stranu nemám slov, jak je to dokonalé.

11 nauriel nauriel | 10. března 2015 v 19:16

Gratuluji k prvnímu muži a je to opravdu chlap. BJD kluci bývají většinou "slečinky", ale u tohodle to tedy neplatí. Holky z něj musí být na větvi ;-)

12 panenkomanie panenkomanie | E-mail | Web | 11. března 2015 v 9:58

[10]: Katko děkuji! Sama jsem ráda, že to tak krásně vyšlo a když si vzpomenu když mi hlava přišla, já v tu dobu chytla chřipku, bylo mi špatně a hlavu jsem rozbalovala asi až za dva dny, jak jsem neměla náladu.... teď mi to vynahrazuje :-)

[11]: Nauriel děkuji! Mám takový pocit že doma z něj jsou paf všichni :-) nejen resinovic holky. Včera jsem ho fotila venku na zahradě a musela jsem ho vyfotit se starším synem :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama