Březen 2015

Tvoření pro BJD panenky aneb když mě panenka inspiruje

22. března 2015 v 19:00 | cherryn |  BJD Dolls
Nedávno jsem zmínila, že jsem měla vlnu šití a ta u mne stále pokračuje :-) Nejen, že se snažím tvořit na své panenky, ale když se k nám domů dostane nějaká panenka od mých kamarádek a osloví mě něčím(pak, že panenky neumí "mluvit"), tak mi to nedá, já musím vyndat látky a sednout za stroj :-) Nevím jestli mám napsat, že to není dobře, jelikož je to neskutečný žrout času, nebo že to je dobře, protože si plním tím své představy, které mi nedají spát až je zrealizuji!
Dnešní článek bude tedy taková malá módní přehlídka z mé dílny a většinou jsem fotila vše na panenkách, které nejsou v mé sbírce, až na mou malou Laryssu, moje malá vděčná modelka :-)

První model je pro panenku od firmy Leekeworld, která je zvláštní tím, že má široké boky, užší hrudníček a oooobrovskou hlavu :-)


Celé šatičky jsou z bílé vyšívané krajky se třemi volány, které jsou našité na kolové sukni. Ozdobené jsou stříbrnými perličkami.Následují oblečení jsem šila pro panenku v SD velikost Kaye Wiggs


Panenky Kaye mají "svůj" styl, tedy tato krásná Laycee si sama řekla že chce být v béžovém provedení, které je vrstvené. Spodní vrstva je něco jako pružný korzet, ozdobený háčkovanou krajkou a se stejnými návleky na rukávy. Sukně je tylová volánová a zavinovací, to vše překrývá korzetový pás se dvěma volány. Punčošky má také béžové vzorované a ve vlasech uvázanou mašli stejnou jako je tylová sukně.Zůstaneme u Kaye Wiggs panenek, přímo u modelu Mei Mei a tyto šatičky vznikaly už v mé jarní vlně :-)


Šatičky mají kolovou sukni s volánky, zdobené jsou paličkovanou krajkou, krátký svetřík, který je vlastně jen na rukou a do vlasů dostala čelenku s růžičkami.Další šatičky jsou hnědé, kávově hnědé a musím říci, že mě k nim inspirovala má Laryssa, které jsem dala černou paruku a ukazuje mi tímto, že hnědá barva je opravdu krásná :-)


Šatičky jsou bez ramínek s volánem a zdobené jsou světle hnědou prýmkou. Opět svetřík jen na rukávy, čelenka s růžičkami a punčošky v tělové barvě.Další model je na panenku od Lindy Macario a opět již byly silně inspirovány jarem :-)


Řekla bych, že to jsou přímo holčičí šatičky s balónovými rukávky, podkolenkami a balónovými kraťasy(já jim říkám bombarďáky :-) )


Poslední dva modely jsou na úchvatnou panenku Cerisedoll Lillycat, kterou jsem již představovala na blogu a pro mě jsou tyto panenky zrozené pro korzety :-)
První korzet je ve Valentýnském provedení, jednoduše je srdíčkový a doplňují ho balónové kraťasy v červeno-bílém puntíku. Korzet je vyztužený kosticí, aby držel krásný tvar, protože panenka je v SD velikosti a má velmi dlouhé tělo.
Miluju korzetové šněrování a vzadu jsem použila průchodky.


Poslední model byl opravdu poslední(není to myšleno, že bych končila s šitím, ale vznikal jako poslední :-) ), došila jsem ho v pátek a již je také u své majitelky :-)
Malovala jsem opět Ellanu, ale v nové tělové barvě, která se jmenuje Dark Tan. Neskutečně mě inspirovala ke kombinaci barev tyrkysové a hnědé.


Korzet je opět vyztužen a doplňuje ho tylová sukně v té samé barevné kombinaci.Miluju detaily z růžiček a mašliček :-)


Doufám, že to nebylo na vás moc dlouhé a pokud najdete v tom inspiraci pro tvoření, budu velmi ráda! :-)

Monster High - OOAK Cleo De Nile

15. března 2015 v 16:35 | cherryn |  Monster High
Minulý článek byl o velikánovi z BJD kolekce a dnes to bude přesně naopak, jelikož jsem dokončila šatičky pro malou a křehkou Monsterku, která měla původně jméno Cleo De Nile a nyní má i novou tvář.


Přemalba vznikla v mé vánoční vlně malování a pak jen čekala na svou šanci.
Vlasy měla původně s modrozeleným melírem a chvíli jsem přemýšlela, jak se pramenů zbavit, až mě napadlo, že je prostě přebarvím černou lihovou fixou. Povedlo se a udělalo mi radost, že to funguje a není potřeba většího zásahu.

Šaty jsou korzetového typu se zadním šněrováním a mají kolovou sukni, která je podšitá tylem.
Stále mě láká zkoušet korzety na různé panenky a tento byl velmi titěrný :-) ale pokud se to dá ušít na stroji, musím to vyzkoušet.


Střevíčky jsem kdysi vyráběla z Fima a jsem ráda, že jsem si je schovala, protože byly jedny z prvních a měla jsem tendenci je "zahodit".


Detaily korzetu a šněrování.
Snažila jsem se korzet i prošít, protože sešité díly mi přišly už moc na její postavu, ale kdo ví jestli to někdy nevyzkouším :-)
Ještě pár póz a hurá na polici na stojánek :-)

BJD Simply Divine - Nkiru aneb můj první BJD muž :-)

8. března 2015 v 15:38 | cherryn |  BJD Dolls
Kdo mě zná, tak ví, že jsem ještě před půlrokem tvrdila, že nemám potřebu mít ve sbírce chlapa, tedy BJD chlapa!
Musím se usmívat u tohoto článku, protože teprve teď si vše uvědomuji, jak je ta budoucí realita krásně zrádná :-)
A jak se to mohlo stát? Jednoduše :-) ... obzvláště když jsem malovala pár mužských BJD hlaviček pro kamarádky a pomalu a jistě se mi dostávali pod kůži, až jsem zahlédla na Flickru úžasnou hlavu, posléze i na FB a byla jsem totálně ztracená. Bylo před vánočními svátky, já si zjistila kdo je autorem té hlavy a najednou mám dohodnutou koupi hlavičky ve vánoční akci, tedy krásný vánoční dárek od mého manžela, který ovšem přišel krapet později.
Teď abych to upřesnila, jedná se o hlavu Nkiru od Simply Divine a autorka pochází z USA. Zakoupení hlavy bylo to nejmenší v celém tom kolotoči, protože pak přišel problém s její barvou, kdy se mě na to autorka zeptala a já začala zjišťovat, že složit BJD panenku aneb mít doma hybrida :-) bude krapet náročné. Znamenalo to trefit správnou velikost krku, výšku těla, aby postava splnila určité proporce k dané hlavě a také barvu pleti neboli resinu. Četla jsem o tom všude kde se dalo a s každým dnem jsem si připadala, že to nedoladím ani omylem.
Během pátrání po správném těle, mi v únoru dorazila "vánoční" hlava Nkiru, přes všechny problémy se zimní bouří v zemi autorky a naši neúprosnou celnicí :-)
Balíček byl přímo kouzelný a radost pro oko. Kromě krásného balení, se po celou dobu na mě sypaly malé ozdobné hvězdičky, což mě krapet překvapilo :-)


Krásné rysy Nkiru mi připomínaly Davida Krause :-) a občas i Stevena Tylera!


Hlava byla doma, čekala jsem na ni jak na smilování, abych shlédla barvu a velikost, abych mohla začít hledat tělo.
Prohledala jsem opět kde co na internetu, zjistila jsem, že tělo by mělo být cca do 65cm, jelikož hlava není až tak veliká a barva resinu zvaná normal nebo normal pink. Nemohla jsem ani namalovat faceup, protože mi bylo jasné, že budu dobarvovat hlavu k barvě těla. Prostě vše bylo nějak složité a chvílemi jsem zvažovala i variantu, že se u mě nezdrží a půjde k jiné sběratelce.
Naštěstí se na světovém prodejním serveru DoA, objevilo tělo od firmy Granado, vůbec jsem neváhala a dohodla se s jeho původní majitelkou, že ho koupím. Další čekání bylo přede mnou, byl to mor, protože z USA byl balík v ČR brzy, ale opět ta celnice :-( ... takže když mi pošťák zazvonil u domu a držel obrovský balík.... tak ta radost se nedá ani popsat, jako bych měla mít doma svou první panenku :-)


Tyto fotky jsem fotila jen mobilem, protože na velký foťák prostě nebyl čas :-)
Nasadila jsem hlavu Nkiru na tělo a kochala se a kochala :-))


Je vidět malý rozdíl barev, kdy hlava je světlejší a ve studenějším odstínu než tělo, naštěstí je rozdíl velmi malý a půjde lehce dostínovat.
Nevím zdali byl Nkiru z tohoto těla nadšen, ale já ano :-))


Tělo od firmy Granado mě nesmírně nadchlo, když jsem ho vybalila byla jsem v euforii a i když jsem musela poté řešit nějaké nedostatky, které byly ze strany prodejce, tak vše dopadlo dobře!
Velikost hlavy mě trochu překvapila a bohužel mi nesedla na něj paruka, kterou jsem měla připravenou, tak jsem se porozhlédla po menší, jen v jiné barvě a v jiném střihu... k mému překvapení, také nesedí jak bych si představovala a Nkiru také nevypadá, že by byl spokojen :-)


Připadám si, že s ním neustále bojuji, aby byl k obrazu mému, o to více si mě získává a má naději, že u mě dlouho zůstane... zní to asi prapodivně, ale nebyla jsem 100% přesvědčena, že ho unesu ve své sbírce, přeci jen mě ty holčičí a ženské tváře uchvacují více.
Včera se mi povedlo získat čas na malbu faceupu a Nkiru je již kompletní, tedy až mu objednám paruku, tu samou, kterou jsem měla připravenou jen o velikost menší a jaká bude? Bude rezavá a kratšího střihu :-)

Seznamte se s tváří mého prvního BJD muže, v mé "holčičí" sbírce panenek :-)


Musím ještě zmínit, že je znatelné, že hlava je vyrobená jinak než jsme zvyklí u klasických asijských větších firem.
Je znát každý tah při broušení a trochu jsem bojovala při stínování, aby určité "nedostatky" nebyly vidět, díky přibarvení.
Veškeré toto trápení, ale ze mě opadlo hned poté, co jsem nasadila očka a vrátila hlavu na tělo, je to prostě "miláček" :-)


Prozatím dostal dlouhou paruku ve světlejším rezavém odstínu a teď mě čeká další úkol a to je sednou ke stroji a trochu ho obléci :-)