Únor 2015

Návod - jednoduché šatičky na mašličky

22. února 2015 v 13:05 | cherryn |  Návody
Návod na tyto šatičky jsem zahlédla před časem na internetu a bohužel si již nepamatuji kde to bylo, přeci je to skoro dva roky :-)
Zaujal mě tehdy tím, že šatičky lehce obléknou panenky s velkou hlavou a přitom mají drobné tělo, tedy ideální pro panenky Pullip, Blythe a podobně. Není ale řečeno, že takové šaty nemůžete ušít i jiné panence a když zapojíte fantazii, tak to nemusí být jenom šatičky, ale třeba letní top k sukni. Navíc jde jen o to, jaký materiál zvolíme a jak je ve finále nazdobíme.
Já jsem si tentokrát vybrala červený puntík s bílou bavlněnou krajkou...


Představu už máme a teď se pustíme do postupu :-)
Připravíme si látku, nůžky, metr, úzkou saténovou stužku, kousek krajky a panenku na kterou budeme šatičky šít.


Šatičky jsou ušité ze dvou obdélníků, nejdříve si na panence změříme délku a obvod šatiček, podle toho, jak je budeme chtít mít široké.


Naměřila jsem na obvod 18cm, aby byly volné, ale ne moc nařasené a dlouhé 11cm.
To znamená, že budu potřebovat dva obdélníky 9x11cm, přidám k tomu 1cm na šířku na švy a 2cm na délku, jelikož budu potřebovat na délku šatičky dole začistit a nahoře všít stužku. Finální rozměr byl 10x13cm.


Zatím to vypadá, že budeme šít kalhoty, ale ne ne :-)
Ideální je, pokud si obdélníky začistíte entlovacím stehem, ať se nemusíte pak zabývat dvojím zakládáním, které je na menší panenky moc mohutné.
Nyní si vyřešíme otvory na ruce, kdy okraj zahneme a přešijeme na obou dílech cca do třetiny délky šatů a samozřejmě po obou stranách.


Připravíme si stužku, kterou si nachystáme do přehnutého vrchního okraje a přešijeme v takové vzdálenosti, abyste stužku nepřišili, ale jen pro ni vyrobili tunýlek. Díky tomu, že tam budete mít rovnou stužku, vyhnete se provlékání po ušití.Pokud si stužku přišijete, musíte párat :-) Stužka musí být volně provlečená v zahnutém tunýlku.


Stužku všijte do obou dílů.


Přiložte si jeden díl k panence, přesně jak budou šatičky a označte si odkud můžete sešít díly k sobě, aby měly šatičky dostatečný otvor na ruce.


Dejte si díly lícem k sobě a sešijte k sobě jen jednu stranu od označeného místa.


Po sešití dostanete tento tvar :-)


Přišla řada na zahnutí spodního okraje a zašití.


Nejhorší máme za sebou a teď budeme zdobit :-)
Můžete popustit uzdu své fantazii a našít na šatičky cokoliv, co se Vám bude líbit, třeba i nějakou kapsičku.
Já jsem našila jeden nabíraný volánek z bavlněné krajky a jeden nenabíraný, jako zdobení.


Když se rozhodnete, že je to vše, tak jdeme do finále a sešijeme lícem k sobě druhou stranu šatiček a nezapomeňte také nechat otvor na ruce, stejně veliký, jako je již na jedné straně.


Převrátíme a máme hotovo :-)


Oblékneme na panenku, na jedné straně svážeme stužky k sobě a uděláme mašličku, mírně stáhneme a zavážeme na druhé straně.


Věřte, že tento postup není složitý a dobře se šije, jelikož se pracuje stále s rovnými díly.
Já se těším až vyzkouším ušít i džínové šatičky s "klokaní" kapsičkou :-)


A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.

BJD Ancient Tales - květovaný romantický korzet

8. února 2015 v 15:27 | cherryn |  BJD Dolls
Blíží se Valentýn, já se nemůžu dočkat jara a díky tomu se odvíjí i mé tvoření na panenky :-)
V minulém článku jsem psala, že mě postihla šicí mánie a chtěla jsem si vyzkoušet střih od MNF na panenku Ancient Tales od Helgy Reinhard. Stále nemám pro ni jméno a říkám ji častěji a častěji Helga, což už pomalu značí, že toto jméno ji zůstane :-)
Vyzkoušela jsem Helgu obléknout do korzetu od Rheiy(MNF) a zjistila jsem, že by ji mělo stačit ubrat na dvou švech a mělo by to pasovat. Šití korzetů je v podstatě krásná práce, pokud trefíte střih, který padne, pak si už můžete jen hrát s prošíváním, krajkami, šněrováním....
Zvolila jsem jemný květovaný vzor na světle béžovém základě a i krajky jsou v podobných odstínech.
Ke korzetu má prozatím balónové kraťasy, ale chystám se i na volánovou sukni.


Helga měla očička do fialova a teď se ji už moc nehodily, proto jsem se modlila, abych našla těch pár očí, které jsem vyráběla z Fimo hmoty a mezi nimi byly alespoň jedny zelené, které se dají použít... oddechla jsem si, když jsem je našla :-)

Korzet je prošívaný a zdobený třemi druhy krajky ve stejném odstínu. Vzadu je klasicky na šněrování, což jsem zjistila, že jsem nevyfotila :-))
Tato panenka je drobná a má neuvěřitelnou pohyblivost... dá se prakticky složit do dlaně :-) ... zato nerada stojí sama, ale i tak jsme si spolu doslova "pohrály", abych ji trochu nafotila.
Přeji Vám krásný zbytek nedělního odpoledne :-)

Monster High - OOAK Mumie ze sady CAM

2. února 2015 v 13:22 | cherryn |  Monster High
Nejméně dva dny uvažuji o čem bude nový článek, zdali o šití, které mě teď přímo postihlo a šiji doslova jako ďábel :-)... nebo o faceupech a panekách pro kamarádky...... nebo o tom co obohatí mou sbírku v blízké budoucnosti.... a nakonec jsem se rozhodla, že Vám představím další přemalovanou monsterku, která přišla hned na řadu po Mrtvé nevěstě :-)
Netuším jak je to dlouho, co jsem si koupila CAM sadu, která obsahovala Mumii a Gorgonu, ale stále jsem rozvažovala co provedu s šedou Mumii. Navíc poslední dobou mě více chytly celkové přemalby, než vyřezávání oček a tak jsem jeden večer zasedla ke stolu, sundala původní malbu, vytáhla krabici s pastely, pastelkami a vším co je zapotřebí a po nějakém čase na mě už koukal nový člen mé sbírky :-)


Vezmu to od začátku, kdy jako první vznikla přemalba a zde je porovnání s originálem(foto zdroj internet)...


Větší detail malby neúprosným objektivem, kde jsou vidět jednotlivé tahy pastelkami a stínování pastelem.Možná si říkáte co to má za vlásky? Je to nová paruka, kterou jsem lepila z japonského kanekalonu a málem skončila v koši :-) Tento kanekalon je takový trochu vzpurný a neohebný a pořídila jsem si dva odstíny abych vyrobila paruku panence Pullip, ale neodhadla jsem množství a na její hlavu bylo kanekalonu málo. Díky tomu došlo na tuto paručku a nakombinovala jsem oba dva odstíny do sebe.
Pokud se někdy odvážíte lepit paruku z podobného kanekalonu a budete lepit jednotlivé střižené prameny, pak věřte, že úžasné lepidlo Tacky glue, které zmiňuji v návodech, je použitelné pouze pro základní klobouček. Prameny kanekalonu už musíte lepit něčím rychlejším :-) a já nakonec lepila Chemoprenem, díky němu neskončila paruka v koši!
Teď už jen zbývalo oblečení a malý doplněk do vlasů.
Šatičky jsem ušila z pružného úpletu s flitry, kdy rukávky jsou rozšířené a sukně nabíraná. Nakonec jsem šatičky převázala zlatou stužkou a bylo hotovo. Botičky jsem použila originální od jiné panenky a jen přetřela bilé zdobení na zlaté. Do vlasů dostala štrasový pásek, který je vzadu na gumičku aby se dobře navlékal.
V tomto období se nedá moc fotit venku a v podstatě je to složité i doma, tak mě omluvte, že nemám nafoceno více rozmanitých fotografií, ale už se těším na jaro :-)