Leden 2015

BJD Linda Macario - Amelia přišla na návštěvu :-)

24. ledna 2015 v 19:42 | cherryn |  BJD Dolls
Musím se s Vámi podělit o jednu z dalších panenek, o kterých jsem neměla ani ponětí, že existují... až mi ji přivezla kamarádka Jana, abych se na ni podívala, trochu ji utáhla gumičky a dala tělo dohromady tak, aby sama stála.
Většina z Vás asi ví, že jsem spíše na panenky staršího vzhledu, aspoň těch náct let aby měla :-) nicméně Amelia od autorky Lindy Macario, je rozkošná panenka s úchvatným, jakoby překvapeným výrazem :-)
Myslela jsem, že bude velká jako Kaye Wigs panenky, ale ne, je menší a tělíčko má spíše batolecí křivky.
Panenku jsem dala dohromady a nemohla odejít z návštěvy jen tak... sedla jsem k šicímu stroji, probrala všechny "CUTE" látky :-) a začala šít. Jak jinak to mohlo dopadnout než růžovým puntíkem!Šatičky, no ono to nejsou šatičky, je to takový letní overal na ramínka s balónovými kraťasy :-)Mám ráda mašličkové detaily, proto jich má sobě trochu více než je u mě obvyklé a kdo jiný by je unosil, než takové batolecí stvoření :-)"Už mě nefoť!!!"


"... jsem unavená..."
Tak jsem ji poradila, že si také může sednou, nemusí jen stát :-))


A na závěr fotografie porovnání velikostí s mou Laryssou.


Děkuji Janě za příležitost mít Amelii na chvíli u nás doma!

BJD Kaye Wiggs - vánoční outfit pro Laryssu

21. ledna 2015 v 13:44 | cherryn |  BJD Dolls
Dnes se vrátím k vánočnímu času, jelikož bych Vám ráda ukázala zelenohnědý outfit, který měla Laryssa na sobě při vánočním focení, ovšem na denním světle.
Tento typ šatiček je trochu podobný jako letní květovaný model, jen jsem zvolila balónové rukávky a háčkovaně-pletené doplňky. Celý model vznikal opačně, než je běžné, protože nejdříve jsem nutně potřebovala uháčkovat čepici, která by byla podobná žabičce. Když byla čepice hotová, tak jsem vyměnila háček za jehlice, upletla šálu a stále to nebylo ono. Vzala jsem opět háček a uháčkovala rukavice. Takový komplet se mi už líbil a pak mě nahlodala myšlenka, že k tomu ušiji šatičky. Zvolené barvy nejsou ty mé nejoblíbenější, ale k žabičce je ideální. Finální tečka byly už jen růžové jakoby rukávky z úpletu.
Celý tento outfit má již jiná panenka a doufám, že je spokojená nejen panenka, ale i její majitelka Jana :-)


Samotné šatičky, když se sundá čepice se šálou a rukavicemi


Miluji malé knoflíčky a paličkované krajky!


Poslední fotografie, je už výmluvné gesto Laryssy, že už jde a že toho focení mám nechat :-))


Mrtvá nevěsta aneb OOAK Monster High

12. ledna 2015 v 20:51 | cherryn |  Monster High
Jak na Nový rok, tak po celý rok .... kéžby se mi to splnilo a měla jsem více času se věnovat panenkám :-)
Nepsala jsem toto staré pořekadlo jen tak, ale proto, protože jsem v ten den dokončovala mou největší "předělávku" panenky Monster High.
Díky tomu, že jsme na Vánoce všichni doma onemocněli, měla jsem více času se pohybovat i v pracovně :-) a pomalu a jistě jsem se pustila do práce.
Než se více rozepíšu o tom jak celá proměna probíhala, tak bych Vám ráda představila Emily, z filmu Mrtvá nevěsta(Corpse Bride), v mém podání.


Pokusím se shrnout jak Emily vznikala.... výběr panenky byl pro mě jednoduchý, jelikož jsem nesehnala vhodnou Ghoulii, kde bych využila modrých vlasů, tak v úvahu přišla jedině jedna panenka z CAM sady.
Nejdříve jsem namalovala obličej, poté mě napadlo, že mám někde v zásobách doplňující CAM sadu kostry a vyměnila jsem ji levou ruku a pravou nohu za díly od kostry. Pak už stačilo jen domalovat dané části a základ byl připraven.
Vlasy byl trochu oříšek, jelikož jsem si nedovedla představit, že má vlasy z kanekalonu a díky tomu jsem prohledala prodejní server Etsy. kde jsem objevila pravý mohér, zabarvený do královské modré. Byl to trochu boj prameny rozdělit a nalepit, ale ve finále to vyšlo krásně.
Oblečení byla další fáze a věděla jsem, že doma nenajdu látku na korzet, aby nebyla úplně bílá, ale spíše krémová. Kamarádka Lenka mi nabídla, že si mám přijet vybrat z jejich úžasných zásob a já objevila tu pravou! Našla jsem také kus i na sukni a závoj, tímto ji moc děkuji!
Díky tomu, že jsem opravdu sběratel, tak jsem doma našla i papírové malé růžičky, ze kterých jsem vyrobila kytici a věneček do vlasů, ke kterému jsem přišila závoj. Růžičky jsou domalované klasickou vodovkou do modra, aby neměly tak krásné a živé barvy, ale naopak :-)


Vybrat botičky bylo jednoduché, postačily klasické monsterčí střevíčky, jen jsem je namalovala bílou barvou.


Finální tečka byl zlatý snubní prstýnek z drátku :-)


Korzet jsem ozdobila perličkami, které jsem přilepila...


Korunka nebo čelenka z růžiček...


Pohled ze zadní části...


Detail na nohy a střevíčky...


Pohled do tváře :-)Snažila jsem se vyladit každý detail, který jsem neustále okukovala na obrázcích z filmu, na internetu, aby Emily byla opravdu jako animovaná Emily a mám z ní opravdu velkou radost :-)