Prosinec 2014

Krásné vánoční svátky :-)

23. prosince 2014 v 16:02 | cherryn |  Zápisník
Pohled z okna nenapovídá, že by už zítra měl nastat štědrovečerní den, ale stačí jeden pohled do kalendáře.... doma voní cukroví, jehličí, vánoční nálada je všude kolem nás a děti netrpělivě odpočítávají minuty :-)
Letos se o slovo přihlásila roztomilá Laryssa, která měla navíc to štěstí, že jsem pro ni nedávno došila a doháčkovala outfit v zeleno-hnědé kombinaci. Vánoční focení jsem si přála v duchu Vánoc, jak je vnímám já a hlavně, jak jsem je viděla i jako malá holčička, která se těšila na to, že ve tmě se bude mihotat světlo svíčky, černou tmu rozzáří vánoční řetězy a vše bude mít slavnostní nádech a přitom uklidňující.
Tentokráte se venku fotit opravdu nedalo, místo sněhu máme nárazový vítr a tak jsem si vánoční atmosféru navodila právě jen těmi zmíněnými světýlky.

Tak a teď to nejdůležitější! :-)

Přeji Vám všem krásné a pohodové svátky vánoční, prožité v kruhu rodinném a do nového roku, hodně zdraví, úspěchů a ať každý den, provázen je úsměvem!
Velmi Vám všem děkuji za přízeň, dodáváte mi přímo magickou energii, která mě posunuje dále a dále a dokáže ovládat i čas, kterého nikdo nemáme nazbyt. Někdo z Vás jen nakoukne, někdo zanechá i pár slov a velmi si toho vážím.
Děkuji!


"ahoj maličká, pomůžeš mi zdobit stromeček?"


"jůůůů, ty jsi toho přivezla!"


"aha, to jsou tvé poklady, tak mi je prosím ukaž..."


"stromeček... hodiny.... no to je nádhera.. a dáš je na stromeček?""nedáš.... už jsem to pochopila, jsou to tvé poklady""a ještě vidím malé andílky... nedivím se ti, že je chceš mít pro sebe :-)"Laryssa si je odvezla zpět do pokoje, aby měly z jejího krásného pokladu radost i ostatní panenky :-)
Krásné Vánoce!

BJD Cerisedolls Lillycat - Constantine

20. prosince 2014 v 13:04 | cherryn |  BJD Dolls
Blíží se konec roku a ráda bych vám ještě letos představila jednu MSD panenku, která obohatila mou sbírku před výstavou v Tehovci.
Kdo sledujete můj blog, tak víte, že se mi do rukou dostalo několik panenek od francouzské autorky pod značkou Lillycat Cerisedolls. Zatím jsem vždy malovala její největší SD panenky(Ellanu a Lyse) a já jsem se rozhodla si pořídit menší velikost ... netrvalo to dlouho, kdy se objevila k prodeji krásná Constantine v krémové barvě, která již má své místo na poličce v mé pracovně :-)
Přišla s původním faceupem od její majitelky a na můj vkus byl velmi smutný, tedy jsem Constantine ihned přemalovala a dopadlo to takto:


Porovnání jejího nového faceupu s původním...


Tyto panenky převážně uvidíte v úchvatných korzetech od Raouken. Díky tomu, že jsem začala šít spodní prádlo a korzety pro MNF, tak nebyl pro mě problém, spíchnout jeden korzet pro Constantine.


Ke korzetu rychlá tylová sukýnka(4 vrstvy tylu všité do gumička) a outfit byl hotový.
Před výstavou jsem řešila paruku, aby nebyla holohlavá, i když mi osobně se nejvíce líbí bez vlasů :-)
Našla jsem jednu pro ni vhodnou a až bude čas, tak ji vyrobím paruku z pravé vlny v odstínech bledě modré.


A jako poslední fotku, vám ukážu, jak její hlavičku držím v dlani(po faceupu), abyste měli trochu ponětí jak je malá nebo velká :-)


BJD Minifee - vytoužený zimní kabátek pro Rheiu

10. prosince 2014 v 16:05 | cherryn |  BJD Dolls
Zima klepe na dveře, přípravy na vánoční svátky jsou v plném proudu a došlo mi, že holkám bude ve spodním prádle asi krapet zima :-)
Zrealizovala jsem si myšlenku, kterou mám již delší dobu v hlavě, mám pocit, že dva roky.... dokonce mám i tak dlouho připravené látky a konečně nastala ta správná chvíle. Ačkoliv jsem si dala "vánoční pauzu" ohledně panenek, tak mi to nedalo a po chvílích, mezi pečením cukroví, sháněním dárků a všeho toho co se točí okolo dětí a Vánoc, jsem včera sedla za šicí stroj a do dvou do rána jsem tvořila a šila :-)
Poprvé v životě jsem se pustila do kabátku, který je celý podšitý.. ehm, dnes absolutně netuším jak se mi povedlo všít podšívku, tak aby byly švy schované a stále mi to přijde jako sci-fi :-) Není to dokonalé, krapet mi podšívka utekla, ale vše jsem nějak srovnala při finálních úpravách.
Kabátek byl hotový, ale vůbec jsem nedořešila, že nemá co na sebe, aby to pasovalo ke zvoleným barvám. Doslova jsem prohrabala zásoby ponožek a látek. Našla jsem v podobných barvách ponožku, ze které jsem ušila legíny. Pak pomalu a jistě vznikala sukně, která je zavinovací, prošitá, ozdobená knoflíčky a kapsičkami. Nakonec už jen rolákové triko z další ponožky a bylo hotovo :-)
Dnes krásně mrzlo a myslím, že Rheia byla nadšená, že může vyrazit i v zimě ven :-)

Detail sukně..


Potkaly jsme i skřítka, ale Rheia z toho nadšená nebyla :-)))


Nejraději by tančila...


:-) a tam se mi neschováš :-)


Poprvé viděla námrazu......... "vezmu ji domů aby se ohřála, nevadí?" .... a já jen řekla "ne, nevadí, aspoň uvidíš jak námraza roztaje" :-)Užívejte adventní čas, ke kterému patří i ten předvánoční shon, ale nezapomeňte odpočívat, ono to neuteče! :-)