Listopad 2014

Výstava sběratelských panenek v Tehovci

24. listopadu 2014 v 14:06 | cherryn |  Zápisník
Uvažuji čím bych měla začít? ... ale první slova budou děkovná... a velké díky patří Vám všem, kteří jste si udělali čas a přišli se podívat do našeho panenkovského světa! Následující velké díky patří všem mým kamarádkám sběratelkám a to jmenovitě Lence, Majce, Jaňulíkovi, Janě Ka, Janince Lesmínce, Ivance, Lucce, Mínce, Daniele, Alici a Helče, které se aktivně podílely na celé realizaci a bez nich by to prostě nebylo :-)
Nemohu opomenout poděkovat i sběratelkám, které nám zapůjčily své skvosty ze sbírky, jelikož se nemohly osobně účastnit.

Výstava byla velmi krásná a měla neočekávanou účast, která nás opravdu velmi mile překvapila a zahřála u srdce!
A teď ve zkratce, jak to bylo než jsme pustili prvního návštěvníka.
Pátek večer jsme se sešly v sále multifunkčního domu a rozvažovaly jak připravíme stoly, upřímně jsem si myslela, že všeho bude málo a že se nám to nepovede dát dohromady tak, aby to mělo nějakou štábní kulturu :-) Přesunování se nějak povedlo, pověsily jsme fotografie, zametly a odjely před půlnocí, ať se trochu vyspíme.
Druhý den ráno se začínalo v sedm hodin, připravily se ubrusy, upravily záclony a začaly se navážet panenky. Většinu panenek jsme vybalovaly z krabic a začaly tak nějak "ondulovat" na stoly, aby se to líbilo nám i Vám :-) Naštěstí jsme měli dobrou přípravu i co se týče pochutin, které jsme si přivezly z domova a držely nás na nohou 12 hodin :-) V jednu hodinu jsme přivítaly prvního návštěvníka a od té doby jsme se snažily všem věnovat a hlídat naše skvosty. Večer jsme vše zabalily, uklidily a jely domů, šťastné, spokojené a samozřejmě unavené. Osobně nevím jak jsem se dostala do postele, manžel se mi smál, že jsem spala už snad na schodech :-)

Dost už povídání, uvařte si kávu, čaj, připravte si něco dobrého a pojďte se podívat, co vše bylo k vidění.

(klik na obrázek)


Měla jsem sebou jen jeden objektiv na detaily a tak jsem poprosila Jaňulíka, zdali bych mohla použít její fotografie na svém blogu, ať máte představu, jak to vypadalo v širším záběru.

Dovolím si vypíchnout ze svých fotografií ty, ke kterým mám nějaké povídání :-)

Tyto krásné panenky jsme dostaly od jedné sběratelky, abychom je nabídly zadarmo holčičkám, které přijdou na výstavu a tímto ji velmi děkujeme, jejich rozzářená očka byla krásnou odměnou! Kousek vedle byly krásné, ručně malované omalovánky od Janinky Lesmínky.


Janinka Lesmínka je neskutečně tvořivá a z jednoho stolu na nás koukaly tyto Fimo mini dobroty :-)


Nádherné realné mimi od Lucky...


OOAK Monsterk High panenky od Heleny...


Neustále jsem obdivovala tento její účes!


OOAK Monsterka od Janinky Lesmínky...


Pohledem mě uhranul tento krasavec :-)


Moje princezny si to užívaly každným coulem :-)


A jako poslední fotografii vypíchnu neodolatelnou motorkářku :-)


Dívám se neustále na fotografie a vracím se vzpomínkami do krásného sobotního odpoledne a úžasného světa panenek!

BJD Minifee - poslední přípravy před výstavou

21. listopadu 2014 v 16:14 | cherryn |  BJD Dolls
Mám pocit, že mám pravou "výstavní horečku" :-)
Dnes už se věnuji jen věcem, které budou doplňovat celou výstavu, jako jsou vizitky, příprava foťáku, lakování nehtů a tak dále :-)
Nicméně bych vám ještě ráda ukázala další dva modely spodního prádla, které bude uzavírat mou sekci MNF na sofa.
Třetí na řadu přišla Rheia a vzhledem k tomu, že má faceup do zlaté barvy, vyhrál žlutý puntík. Rozhodla jsem se ušít korzet s košíčky a chvílemi jsem proklínala sama sebe, nicméně to dopadlo docela dobře. Rheia má nejmenší obvod hrudníku a to mi docházelo až při šití, jelikož střih mám na středně velké poprsí. Naštěstí má korzet šněrování a tím se dohnaly nedostatky v obvodu hrudníku.


Korzet je prošívaný a lemovaný bílou ozdobnou gumičkou.


Šněrování je tentokráte jen vzadu.


Poslední přišla na řadu má fialová elfka, neměla jsem na ni teď moc času, tak jsem se snažila ji udělat radost, nejen spodním prádlem, ale také tylovým přehozem.


Tato panenka má největší obvod hrudníku a podprsenka krásně vynikne...


Ještě Vám musím ukázat, neuvěřitelně jemnou a krásnou panenku, kterou jsem malovala pro kamarádku a jelikož bude také na výstavě, tak jsem ji ušila něco v podobném stylu.


Jednoduchá podprsenka z krajky, přehoz z tylu a kraťásky balónového střihu.Tuto panenku vlastní Maianne a když ke mě přišla, tak byla rozložená na jednotlivé části. Musím říci, že mi přirostla k srdci než jsem ji poskládala, vylepila, namalovala a oblékla. Nicméně se s ní v sobotu rozloučím :-)
Autorkou této panenky je francouzská umělkyně Rachelle a jméno společnosti je Cerisedolls Lillycat - panenka Ombre.

Na závěr tohoto článku, jsem Vám chtěla poděkovat za Vaše podporující komentáře k výstavě a věřte, že fotografií bude neskutečná hromada a pokud se podaří, bude i videozáznam :-)

BJD Minifee - pokračování příprav na výstavu v Tehovci

16. listopadu 2014 v 11:39 | cherryn |  BJD Dolls
Výstava panenek v Tehovci se neodvolatelně blíží a momentálně je to téma, které mě nejvíce zaměstnává :-)
Dnes bych Vám ráda ukázala malou ochutnávku z mého tvoření, které chystám na výstavu.
Před časem jsem si objednala úžasné sofa od Nadi, která vyrábí nábytek pro panenky a díky tomu jsem se rozhodla, že mé MNF princezny obléknu do negližé a posadím na sofa.


Teď k jednotlivým modelům.... první šití bylo pro Chloe, kdy jsem ji ladila do modrých barev. Korzet má šněrování vepředu i vzadu a k tomu balónové kraťasy. Chvíli jsem nevěděla jakou dostane paruku, ale nakonec se mi naskytla možnosti koupit černou paruku, která nebyla nejlepší a byla již upravena původním majitelem. Když přišla byla špatně střižená, ale to mi nevadilo, vzala jsem nůžky a stříhala jsem a stříhala, až jsem se dopracovala k modernímu sestřihu, tedy mikádo které je vzadu více vybrané a s ofinkou.


Všimli jste si krásných detailů sofa? Přiznávám že jsem z něj úplně mimo :-)

Jako druhá na řadu přišla Scarlet... větší výběrovou válku barev jsem v sobě neměla!! Na pracovním stole mám připraveny barvy růžové, zelené, žluté a červené...... první vyhrála červená s bílým puntíkem a myslím, že Scarlet neskutečně sluší!
Je to klasické spodní prádlo s ozdobnými prvky, jako je volánková gumička a malá saténová mašlička.


Šití podprsenky je o trpělivosti a věřte, že jsem to šila dva večery po částech, abych to nezahodila do kouta :-)))
Ty moje princezny se po čase začaly bránit, že zbytek prý až na výstavě :-))


Podělím se s Vámi ještě o takovou malou radost, kdy vyšel článek v časopise Náš REGION a můžete si přečíst i jeho vydání v elektronické podobě:

(klik na obrázek, strana 3 a pokračování na straně 9)

BJD Minifee - Rheia Fairyland Doll

1. listopadu 2014 v 9:44 | cherryn |  BJD Dolls
Dnes bych Vám ráda představila další krásku z řad MNF - Minifee od firmy Fairyland.
Tentokrát je to tvář Rheia v barvě těla Tan, jako je Scarlet. Tváře MNF od Fairylandu jsou pro mě jako magnet a nemluvě o jejich dokonale pohyblivém těle. Přiznávám, že jsem jim propadla :-) a po tom, co jsem měla první Chloe, jsem věděla, že není cesty zpět!
Když mi Rheia přicestovala, je to už nějaký čas, měla originální faceup, který jsem ji chvíli nechala, než se ho nabažím a asi tak před měsícem jsem se rozhodla ji přemalovat.


Vyzkoušela jsem ji namalovat zlaté stíny, které mě zaujaly na jedné panence, při prohlížení na internetu.
Fotografie hlavičky po přemalbě, kdy celkový dojem neruší vlásky...


Zkouška bílé vlnité paruky s hnědými prameny..


Paruka od firmy Monique, model Paris v blond barvě je velmi elegantní...


Neodolala jsem a vyzkoušela i paruku Faith od Monique v rezavé barvě(má nejoblíbenější :-) )


Nicméně Rheia bude více do blond :-)

Teď ještě společná fotka s Laryssou, což je vtipné, protože jak Laryssa, tak Rheia jsou zařazeny ve velikosti MSD(1/4) a přitom Rheia je taková drobná slečna :-)


Teď se vrátíme k originálnímu faceupu, první fotka je porovnávací...


Její originální faceup byl perleťový a paní od které jsem ji kupovala, mi s ní poslala i nádherné modré oči od firmy Eyeco. Tato firma vyrábí velmi reálné oči ze silikonu.

Po jejím příjezdu jsem ji ušila spodní prádlo a šatičky, tak nejdříve fotka spodního prádla...


... a teď šatičky...


Změna barva očí, aby ji ladily k šatičkám :-)


.... a poslední fotka s blond kudrlinami :-)