Říjen 2014

Pozvánka na jedinečnou výstavu panenek v Tehovci

22. října 2014 v 21:16 | cherryn |  Zápisník
Dnes bych Vás ráda pozvala na jedinečnou výstavu panenek, kterou pořádá Klub sběratelů panenek.
V tomto klubu jsem členem i já osobně :-) a už nějakou dobu se jsme se bavili o tom, jak uspořádat výstavu, aby byla přístupná pro veřejnost. Dali jsme hlavy dohromady a přesně za měsíc, tedy 22.11.2014, budete mít možnost shlédnout nejen část panenek z mé sbírky, fotografie panenek a také velké množství úžasných panenek od světových autorů, které přivezou sběratelky z celé naši republiky..... ale vše je na naši pozvánce:

(klik pro zvětšení)


Dostupnost autobusem je z metra Háje a bližší info je v pozvánce.

Pokud se rozhodnete udělat si výlet a pohladit svou panenkovskou duši, pak věřte, že mi bude potěšením se s Vámi setkat :-)

Moje malá Scarlet se neskutečně těší a užívala si chvilku, kdy jsem ji ukazovala jednu z mnoha fotografií, které budou k vidění. Tentokráte jsem dostala nabídku od mého kamaráda fotografa, že mi zrealizuje vyvolání fotografií klasickou cestu a neskutečně mě to nadchlo :-) ... přijďte se podívat!


Tonner Doll - Jon v nové dredové paruce

14. října 2014 v 21:08 | cherryn |  Tonner Dolls
Dnešní podvečer jsem věnovala Jon, které jsem dlužila foto-dokumentaci, abych vám ukázala, jak ji nová paruka s oblečením sluší :-)
Zmiňovala jsem se, že musím doladit šperky, pro tento outfit a nakonec jsem ji vyrobila jen jednoduchý náhrdelník se třemi perličkami, aby to nerušilo celkový dojem.
Svetřík jsem ušila z ponožky a ozdobila jen saténovou růžičkou, kterou jsem si tak nějak vyčerpala další zdobení, aby se mi to vše navzájem "nebilo" :-) Sukně byla nejjednodušší, tedy pro mě, protože to byly původně šaty, které mi ušila kamarádka a stále mi na nich něco nesedělo. Vzala jsem nůžky, ustřihla je, všila gumu do pasu a je z toho ležérní sukně.
Musím říci, že jsem opravdu ráda, že mám Jon ve své sbírce, mám ráda její detail tváře...Vyzkoušela jsem vyfotit pohromadě Jon s Emmou z kolekce DejaVu... nevím jestli Emmu poznáte, protože v létě dostala trochu retro oblečení a novou růžovou paruku :-) Nicméně mě strašně táhlo je spolu vyfotit.. stejný tvůrce, tak rozdílné styly a obě velmi krásné!


Prodej - něco málo z mé sbírky

9. října 2014 v 12:52 | cherryn |  Prodej
Dnes mám pro Vás informaci, že jsem se rozhodla prodat pár kousků z mé sbírky, které nejsem schopna nějak dále přetvářet, šít na ně a podobně... a tak nějak je mi jich líto, že u mě jen "leží".

Prodávám tedy Edwarda Cullena od Tonner Doll:

- odkaz na Aukro prodej:

originální promo obrázek

Vyfotila jsem Edwarda připraveného v krabici, je kompletní bez vad, bližší info na Aukru.a panenku Barbie, která má tělo Muse, hlava je z kolekce So In Style - Grace:

- odkaz na Aukro prodej:

Panenka je prakticky nová, měla jsem ji schovanou v krabici, hned poté co jsem ji sestavila, bohužel místa je málo a panenek hodně :-)Plánuji prodat ještě jednu panenku Evangeline Ghastly, ale nejsem schopna se rozhodnout, kdybyste někdo měl opravdu zájem, napište mi :-)

Návod - lepená paruka pro panenky

1. října 2014 v 15:29 | cherryn |  Návody
Minulý návod na paruku byl za použití háčkování, ale dnes se pokusím ukázat metodu lepenou, která je daleko rychlejší a lepit lze prakticky vše, co připomíná vlasy :-)
Můžete vyzkoušet vyrobit paruku z umělých vlasů, pravých vlasů, vlny, česaných přírodních materiálů a také z pletacích přízí, obzvláště pokud toužíte po paruce, která bude připomínat dredy.
Tento týden jsem se nějakým omylem ocitla v podnikové prodejně firmy TopTex, ve které jsem objevila vlny vhodné pro dredovou paruku.

Co vše budete potřebovat pro výrobu lepené paruky:
materiál na vlasy, lepidlo nejlépe Tacky Glue nebo Herkules, potravinovou folii, nůžky, gázu nebo tenkou látku na základní čepičku, silikonový štětec(to je na mé doporučení, neznám lepšího pomocníka pro nanášení lepidla a přichycení pramenů, jelikož se na silikon lepidlo nechytá) a panenku pro kterou paruku plánujete.


Já jsem si vybrala panenku Tonner se jménem Jon, má krásnou snědou barvu pleti a myslím, že je vhodným adeptem pro dredy :-)
Nejdříve si ochráníme hlavu panenky potravinovou folií, lépe ve dvou vrstvách. Dobře zatáhneme gumičkou nebo šňůrkou v místě krku a uhladíme folii na hlavě, aby opravdu hlavu těsně obepínala.


Z gázy, nebo látky vystřihněte kolečko, které bude mít cca velikost základní čepičky paruky


Naneste trochu lepidla nejdříve na folii a pak přiložte gázu/látku, na kterou nanesete lepidlo a jakoby ho uhlazujete už do tvaru čepičky, tedy přilepujete k folii.


Teď si připravte z gázy/látky pruh, nejlépe přeložený(překlad bude okraj paruky) a tímto pruhem uděláme tak zvaně pevný a rovný okraj, omotáme kolem hlavičky a zachytíme tím i kraje toho základního kolečka. Myslete i na přesah toho proužku, kterým to jakoby přitáhnete a hezky to obepne hlavu. Přilepíte konce na sebe a stále můžete jakoby utáhnout.


Naneste dostatek lepidla na celou čepičku a obzvláště v tomto kroku budete rádi, když budete mít silikonový štětec, kterým budete nanášet lepidlo :-) Jinak použijte rukavice a prsty.


Lepidlem se snažíte celou tu čepičku jakoby uhladit...


Nemusíte se bát, mít toho lepidla dostatek, obojí lepidlo zprůhlední.
Teď přichází čas si nachystat jednotlivé prameny. Pomohla jsem si opět namotáním na krabičku, která mi odpovídala délce pramenů, které jsem požadovala.


Připravené prameny začněte lepit od jednoho boku hlavy a vždy se začíná od spodních pramenů.
Naneste trochu lepidla na čepičku, přitlačte pramen a naneste trochu lepidla i na pramen, aby pramen byl zalepený ze spodní strany i z vrchní a lepidlo se dostalo i do pramenu. Srovnejte, pokud je to nutné a stejným způsobem se lepí ostatní prameny.


Na této fotce vidíte, že jsem zkoušela přilepit jeden dlouhý pramen a jen přeložený, ovšem není to ono, je třeba lepit jednotlivé prameny.


a ještě pohled z přední strany...


Takto pokračujeme v další řadě, počet řad se odvíjí od velikosti hlavy a požadované hustoty.


Až se dostanete nahoru, kde budete řešit styl účesu, na stranu, ofinu a podobně..Já jsem se rozhodla, že bude mít vlasy dozadu do sponky, to znamená, že jsem musela lepit na kraj u ofiny tak, abych pramen pak mohla přehodit dozadu a udělal vlastně malou vlnku, aby nebylo vidět lepidlo.
Nejhorší část je opravdu ta vrchní, protože tam si musíte promyslet jak mají prameny ve finále být a lepidlo schováte právě tak, že přilepíte pramen přesně opačným směrem, necháte trochu zaschnout a pak přehnete tím správným směrem, někdy se musí pod ten přehnutý pramen dát krapet lepidla aby držel přehnutý.
Takže teď panenka vypadala spíše jako chobotnice :-))


Všechny prameny jsou tedy teď dopředu, než trochu uschnou a já je přehodím dozadu..


Nechejte paruku řádně zaschnout, což poznáte podle toho, že lepidlo zaschlo a je průhledné.
Já jsem nevydržela tak dlouho čekat a ustřihla jsem nedbale přebytek folie, abych Vám mohla ukázat jak vypadá paruka ze spodní strany. Je vidět jak z vrchní strany už lepidlo zasychá.


Folii tam nechám do té doby, než bude lepidlo správně suché a pak folii sundám, nutné to ale není, klidně tam může zůstat, jen musíte pěkně folii zastřihnout, aby nebyla vidět, jako je vidět na dalších fotkách :-)
Folie půjde dolů, ale hrozně moc jsem ji chtěla vyfotit :-)))Na pár pramenů jsem navlékla korálky, upravila ofinu dozadu a zjistila jsem, že k takovému stylu vlasů nemá oblečení :-) Kousek z oblečení už je vidět, ale to až v příštím článku :-)

A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.