Září 2014

Laryssa v pastelových barvách

26. září 2014 v 16:53 | cherryn |  BJD Dolls
Venku je neodvolatelně podzimní a pošmourné počasí a tak doufám, že Vám udělám radost s fotkami, které jsou letního charakteru :-) Respektive, mám momentálně období Kaye, protože Laryssa je přesně ta panenka, na kterou se velmi dobře šije!
Minulý týden jsem prohlédla své zásoby v sekci látek a zjistila jsem, že mám nějaké zbytky z jedné úžasné kolekce, která se bohužel již nevyrábí. Dala jsem dohromady tři druhy vzoru a díky tomu, že je to tedy jeden výrobce, tak barvy k sobě krásně ladí.
Šaty jsou čistě letní a od začátku jsem věděla, že budou hlavně na ramínka s mašličkami :-)
Kdo se pohybuje ve světě Kaye, tak ví, že takové modely nejsou u nich zvykem, většinou je vidíte v nevýrazných barvách ve vintage stylu. Nevím proč, ale já Laryssu nevidím jako nevýraznou a smutnou holčičku, přesně naopak, je to malá elfí slečna a pastelové barvy ji neskutečně sedí.Když jsem vyšla ven, že ji nafotím, nedošla jsem dále než na terasu a i tak mi byla taková zima, že tentokráte jsou fotky opravdu jen z terasy. Mé myšlenky se ubíraly k momentu, kdy si dám horkou kávu :-))Dále tyto panenky jsou předem určené k hravým doplňkům, snesou opravdu hodně :-)
Většinou mají návleky na rukou, na nohou, čepice a vrstvené oblečení, já jsem si tentokráte vystačila s tím, že dostala háčkované kytičky na sukni...


.. a barevnou čelenku z korálků s papírovými růžičkami.
Mimo téma... když jsem vyráběla čelenku, asistoval mi mladší syn a po chvilce slyším "mňam, mňam"... ty korálky jsou tak krásně barevné, že se rozhodl je ochutnat :-))


Mám pro Vás ještě jednu důležitou informaci :-)
Pomalu a jistě připravujeme veřejnou výstavu panenek v rámci Klubu sběratelů panenek. Předběžně mohu jen napsat, že se bude konat v sobotu 22.11.2014 v Tehovci u Říčan.
Určitě ještě o této informaci uslyšíte, jen co dáme dohromady pozvánky, uveřejním vše v samostatném článku.

BJD Kaye Wiggs - dlouho očekávaná Laryssa

11. září 2014 v 9:38 | cherryn |  BJD Dolls
Nejdříve se vrátím krapet v čase... byl únor tohoto roku a můj milovaný manžel se mě začal vyptávat, jaký dárek bych si přála k narozeninám. Čekalo mě kulaté výročí, od mého narození, duben se blížil a abych tu nastávající číslovku, v mém životě, lépe nesla, tak jsem si měla vybrat panenku :-)) Tušil, že jsem už tou dobou měla v myšlenkách alespoň jednu panenku od Kaye Wiggs. Věděla jsem, že do určitého data se přijímají objednávky na panenku jménem Laryssa. Jednalo se o elfí slečnu, která mě chytla za srdce na jednom sraze, jen měla jinou barvu pleti. Rozhodování, v ten daný moment, nebylo pro mě složité a tak jsem vše uskutečnila. Svým způsobem to byl ten lehčí krok, jelikož od té doby nastalo úmorné čekání až bude panenka hotová. Tyto panenky si můžete koupit(objednat) jen v určitém období a pak čekáte až budou vyrobeny. Informace od výrobce byla, že by měla být vyrobena v srpnu, tedy čekání únor, březen, duben.... červenec, srpen!! Ano, poslední týden v srpnu se změnil stav objednávky a první týden v září byla má vysněná Laryssa na poště v ČR. Trochu mě naše pošta potrápila s dodáním. Jeden den se jen změnil status, že se musí upřesnit adresát.... pane bože, čekám tak dlouho, na celnici vše proběhlo v pořádku, komunikovala jsem s nimi a najednou neví komu to dodat??? Druhý den ráno jsem žhavila telefon, doslova, kde je balík a že je můj :-)))) paní šéfová vše potvrdila a že se mi balíkář ozve a doručí.... čekám, čekám, čekám a do odpoledne nic... opět volám a snad deset telefonátů než jsem se dozvěděla, že dnes mi ho opět nedoručí, že jsem nebyla zastižena, zvedl se mi adrenalin v krvi, já byla doma a ono auto jen projelo okolo bez zastavení. Druhý den ráno jsem naběhla i s dětmi na poštu se stížností a s tím, že bez balíku neodejdu :-) Tím se vše s poštou ukončilo a já si odnesla balíček domů :-)
Rozepsala jsem se trochu, tak se nezlobte, ale to čekání a pak ještě takové peripetie, to člověka zvedne ze židle!
Teď už hlavně fotky kouzelné elfí slečny jménem Laryssa...


Po rozbalení balíku, jsem byla velmi ráda, že má Laryssa dostala zelená očka..


Když nastala chvíle klidu, tak jsem vytáhla paruky a kdo mě zná, tak ví, že já miluji i holohlavé panenky a Laryssa mi tak přišla dokonalá. Nedalo mi to a začala jsem zkoušet paruky ze zásob. Vyhrály dvě paruky, které budu střídat, protože se mi líbí obě dvě :-).. a druhá paruka, klasicky rezavá...Nechala jsem ji na hlavě tu první do bordó barvy a čekal mě další úkol, ušít nějaké oblečené, ať není nahá :-)
Toužila jsem po tom, aby měla na sobě něco zeleného, tak to vyhrály zelené puntíky na kraťasy a bílá krajková košilka.Detaily tváře a malby jsou velmi krásné!Nebyla jsem sama koho chytla za srdce :-)))


Mladší syn si chtěl k ní i sednout na lavičku a stále ji otlapkával... já stála za foťákem, se strachem aby ji neublížil a přiznávám, že jsem byla opocená, než jsem vše nafotila :-)
Laryssa se líbí všem mým "chlapům" doma, což mě mile překvapilo, protože to není klasická panenka a ani modelka, je zvláštní a má své kouzlo.