Červen 2014

Muzeum Šumavy v Sušici - výstava panenek a tvoření Eriky Holubové

29. června 2014 v 13:51 | cherryn |  Zápisník
Dovolím si Vás pozvat ještě na jednu výstavu a to výstavu panenek Eriky Holubové, která je velmi známá v panenkářském světě a to nejen svou sbírkou panenek, ale také tvořením pro panenky. Pokud budete poblíž Šumavy, určitě se přijďte podívat! Já doufám, že se tam také dostanu, hrozně ráda bych viděla její dokonalé "pokojíčky" pro panenky!
Kliknutím na pozvánku-obrázek se dostanete na stránky Eriky a přímo na fotogalerii z výstavy, ať si můžete udělat představu, co vše tam můžete shlédnout.


Monster High - vystavené panenky v Dolls Landu

27. června 2014 v 23:51 | cherryn |  Monster High
Poslední dobou se toho událo více, než bych vůbec někdy očekávala a mám z toho velikou radost!
Minulý týden byly vystaveny nejen mé OOAK panenky Monster High v galerii Dolls Land, v Rytířské ulici, v Praze.
A jak se to vše seběhlo?
Ozvala se mi jedna sběratelka - kamarádka, že oslovila Dolls Land, ohledně našich OOAK Monster High panenek a dohodli se, že naše panenky budou mít prostor v jejich vitrínce! Tímto moc děkuji Daně, za tuto skvělou myšlenku!
Vystavujeme celkem tři - já, Danae Danone a Margarit Jesikka, které možná někdo budete znát z klubu, ohledně Monster High, na Facebooku :-)
Chvíli jsem uvažovala, které panenky to přesně budou, vybrala jsem jich 6 a prošlo nakonec 5, kdy výběr byl samozřejmě na straně Dolls Landu.
Pokud se chystáte o prázdninách na návštěvu této jedinečné výstavy panenek Barbie, Monster High a autíček, pak uvidíte také tyto mé OOAK panenky :-)


Panenky jsem fotila před tím, než šly na posouzení a tak se do úzkého výběru nedostala zlatá dračice, kterou mám na fotce, ale na výstavě ji neuvidíte.
Pojďme se tedy podívat detailně na panenky, které máte možnost shlédnout osobně...

Mořská příšera - můj první pokus o OOAK Monsterku, která má vsazená očka :-)


Flora - originál je Operetta, částečná přemalba a vsazená očka


Bee girl - další pokud o celkovou přemalbu a vsazená očka


LuSi - moje malá panenka a první pokus o malbu očí, originál je Draculaura


Růžová panenka která ještě nemá jméno, je převlasená, přemalovaná a dostala i růžové šatičky, originál Draculaura :-)A v jaké vitrínce je najdete?


Panenky jsou mezi klasickými Monsterkami a najdete tam i OOAK panenky od Margarit a Dany


Byla jsem v Dolls Landu dnes a nakoukla jsem i na část Barbie panenek.... upřímně říkám, že bych tam mohla být celý víkend a vůbec by mi to nevadilo :-)

BJD Marmite Sue - Doll Menagerie

19. června 2014 v 13:41 | cherryn |  BJD Dolls
Včerejší večer jsem věnovala malování a jelikož to nebyl klasický faceup, tak si dovolím vám ukázat velmi krásnou autorskou panenku, která patří mé kamarádce Maianne Neu a poprosila mě, abych ji namalovala její tělo.
Poprvé jsem držela v rukou "krajkovou" panenku od autorky Marmite Sue(klik), která vyrábí nejen resinové panenky, ale také porcelánové. Maianne mi přivezla nejen ukázat krásnou Noi, laděnou do modré barvy.
Panenka působí neskutečně křehce a po pravdě jsem si oddychla, že má originální faceup a já se budu věnovat pouze tělu.
Než budou fotky, tak vás trošku pobavím :-)
Maianne mě poprosila, zdali by se mi nepodařilo opravit její ručičku, že ji vypadl kolíček, který zachytává S háček, tak jsem zapojila manžela, který kolíček zdárně přilepil... má můj obdiv, jelikož ručička je drobná a kolíček má tak 3mm na délku :-) Byla jsem strašně ráda, že se to podařilo, jdu ručičku nasadit a ejhle, zapomněli jsme na kolíček nasadit rovnou S háček před přilepením, jelikož to není klasický S háček, jak to bývá u BJD, ale jedno očko je uzavřené. To byla čára přes rozpočet a když jsem už boj s roztažením očka vzdala, povolala jsem opět manžela. Nevěřila jsem, že se nám to povede, začala jsem vyrábět nový háček z paměťového drátku a to jsem neměla dělat! :-) Milý háček mi vyjel z kleštiček a měla jsem ho ihned zapíchnutý ve dvou prstech :-))) Manžel se smál a já měla zatmění před očima! Nebojte se, nic se mi nestalo.. dezinfekce a náplast to opravila do provozuschopné části mého těla :-)
Neměla jsem být tak hrrr a počkat si, až se to povede manželovi, což se stalo a mohla jsem panence ručku nasadit... mám velké ponaučení s malými S háčky :-)
Teď už pojďme na fotografie krásné Noi od Maianne..


Panenka je menší než klasická MSD velikost.
Vyfotila jsem ji večer před malbou a je opravdu krásná i bez malby, působí tak nějak porcelánově.


Originální faceup její autorky je něžný, jemně perleťový a krásný!


Noi má v těle připravené dírky na šněrování, nicméně tuto část dokončení nechávám na majitelce, stále mi není jasné jak stužku provléknout, abych panence neublížila :-)
Při focení jsem ji měla raději ve stojanu a nebo na ruce, tentokráte mi strach nedovolil ji jen tak nechat a poodstoupit...
Krásně pózuje, ale na úkor stání, což u takovéto panenky není ani moc žádoucí.
Děkuji moc Maianne za tuto ojedinělou příležitost! :-)


Kladenské dvorky - výstava fotografií U Budilů

15. června 2014 v 21:35 | cherryn |  Zápisník
První slova musím věnovat k dvorku U Budilů :-) Bylo tam velmi hezky!! Děkuji Terezko!
Tento víkend proběhla zmíněná akce Kladenské dvorky a má první výstava fotografií panenek. Této akce jsem se účastnila poprvé a byla jsem velmi mile překvapena, že se jedná o úžasné exteriéry v části Podprůhon. Momentálně je celá tato oblast v rekonstrukci a přesto má neuvěřitelné kouzlo!
Byla jsem se podívat s rodinou v sobotu, ihned ze začátku a jsem ráda, že jsem tam přijela dříve, než celá akce vypukla, jelikož jsme si stihli projít i centrum Kladna. Když jsme dorazili k Budilům, tak Terezka vše ještě připravovala. Dovolila jsem si "odložit" děti manželovi, abych pomohla vše dokončit a tím to celé krásně začalo!
Pomalu a jistě přicházelo více návštěvníků. Jsem velmi ráda, že nám pomohly i kamarádky sběratelky, které mě přišly podpořit. Měla jsem na to vše moc málo času, ale i ten čas, který jsem tam strávila byl pro mě jedinečným zážitkem.
Příště, pokud se bude konat mé další příště :-), se budu snažit být přítomna celý den, abych si to vše užila plnými doušky. Napadlo mě vzít jednu panenku, která byla také na fotografiích a kterou jsem vám ještě nepředstavila :-) Musím říct, že bylo velmi hezké sledovat, jak se změnil pohled některých lidí na fotografie v momentě, kdy panenku viděli na vlastní oči.
Před mým odchodem jsem ještě v rychlosti vzala foťák a udělala pár fotografií, abych vám kousek přinesla sebou na tento blog...

Krásný vchod na dvorek...Současně s mými fotografiemi byly vystaveny fotografie majitelek webu BJD Kingdom a fotografie majitelů BJD, kteří se přihlásili do měsíční výzvy, kterou vyhlašuje tento web každý měsíc.

Tak a teď další část mých fotografií :-)
a tady i s mou sladkou MNF Scarlet :-)


Scarlet si to užívala plnými doušky :-) Navíc se mohla ukázat v nových střevíčkách a novou kabelkou od BlackSvetlus. Šatičky jsem ji šila už dávno, ale dnes to není o Scarlet :-)


Jako poslední jsem si vypůjčila fotku od Jany, která hezky zachytila jednu vstupní stěnu..


Moc mě mrzí, že jsem neměla možnost si projít celé Kladenské dvorky. V rychlosti jsem nakoukla do vedlejšího dvorku, kde zrovna autorka vystavovaných obrazů malovala zcela nový obraz, mělo to neuvěřitelné kouzlo... a tím jsem se rozloučila a utíkala za dětmi, aby to manžel přežil bez úhony :-)

BJD Chloe - letní podvečer v negližé...

8. června 2014 v 17:28 | cherryn |  BJD Dolls
Začínají krásné letní večery a díky tomu, že sluníčko zapadá až poté co uložíme děti, tak dostávám šanci se více věnovat focení svých pokladů :-)
Minulý týden jsem se konečně dočkala jedné z dalších a krásných Minifee, která mě inspirovala k ušití spodního prádla, které jsem zahlédla náhodou na Flickru. Začala jsem zjišťovat trošičku více o tom kde a jak zakoupit tyto úžasné modely. Autorkou je Nastia, která vystupuje pod názvem "Bouilleabetise". Odhodlala jsem se ji kontaktovat, ale bohužel jsem dostala odpověď, že momentálně má uzavřený obchod na Etsy, že snad v budoucnu bude opět otevřen.
Nedalo se nic dělat, sedla jsem k šicímu stroji a začala šít.... první pokus kalhotek se podařil hned, vrchní díl, neboli podprsenka je už i pro mě vyšší dívčí :-) První pokus dopadl spíše jako brnění :-)), druhý už je o něco lepší.
Byla jsem tak nadšená, že jsem večer vzala Chloe a nafotila s ní pár lehce odvážných fotografií.


Detaily podprsenky i kalhotek, jsou foceny na Minifee v barvě Tan, ale její představení si nechávám na jiný článek :-)Pravdou je, že toto spodní prádlo více sedí Tan provedení, ale Chloe by mi bylo líto, že dlouho nic nedostala a navíc střih byl dělaný na její velikost prsou, kdežto tmavší kráska má jinou velikost :-)Opět jsem neodolala mým oblíbeným stínům...Pak už jsem to nechala na ni, jen jsem chodila a fotila :-)Náš malý bylinkový koutek..


Záplava zvonečků přivábí kdekoho .. :-)Poté co jsem Chloe postavila přímo do zvonečků, tak se mě zmocnila panická hrůza :-) jelikož jsem zjistila, že je mám napadené sviluškami, které se vrhly i na Chloe... tím jsem ukončila veškeré focení, ofoukla jsem Chloe a foťák jsem vyměnila za jedy ve spreji :-)

Výstava fotografií - vždy je jednou poprvé :-)

5. června 2014 v 13:57 | cherryn |  Pod pokličkou
Nadpis tohoto článku prozrazuje skoro vše, s čím se chci dnes s Vámi podělit :-)
Na pražském panenkovském sraze mě oslovila Tereza B., zdali bych nevěděla o někom kdo fotí panenky a nechtěl by vystavovat fotografie na Kladně. Přesně si pamatuji, jak jsem byla v rauši z panenek, které jsem viděla na sraze, také ze všech známých i nově poznaných tváří sběratelek a sběratelů a do toho tato informace. Nestihla jsem v daný moment více než Tereze napsat odkaz na můj blog, tedy na tento blog, aby se podívala, zdali ji něco osloví z mých fotografií a pokud ano, ať se mi ozve.
Druhý den mi přišel od Terezy krásný email se slovy, že musím u nich vystavovat a odpověď "NE", že nebere :-)
Samozřejmě se ihned dostavil pocit obrovského štěstí a zároveň i strachu... přeci jen jde o panenky a ne všichni mají podobný náhled na tento koníček.... ale tato výzva byla pro mě silnější než říci "NE" :-)
Zasedla jsem k archivu fotografií a začala vyhledávat originály, které by mohly oslovit, až budou viset na zdi...
... pro mě to bylo náročné, jelikož jsem zaujatá a každá panenka má v sobě to něco.... vybrat jen pár fotek se prostě nedalo. Finální výběr jsem nechala na Tereze, za což ji velmi děkuji!
Uvědomila jsem si, že díky tomuto blogu jsem dostala tuto šanci a tedy velké díky patří Vám všem, kteří mě podporujete svou návštěvou a svými komentáři, které mě stále ženou kupředu!

Pokud nemáte plány na víkend 14-15.6 a nemáte to daleko do Kladna, pak se přijeďte podívat na Kladenské dvorky!


Jedná se o víkendovou akci, mé fotografie budou vystaveny U Budilů a zde jsem zakroužkovala místo na mapce :-)Osobně se tam budu také vyskytovat, jen nejsem schopna říci kdy, kde a jak... jelikož mě řídí vyšší moc, má milá rodina :-)