Duben 2014

Monster High - Rochelle Goyle

22. dubna 2014 v 22:26 | cherryn |  Monster High
Počítala jsem s tím, že teď už opravdu přijde článek ohledně Viperine, ale kdeže! :-)
Seběhlo se to neočekávaně a ještě než Viperine dorazí, tak jsem "na dovolené u babičky", navštívila prodejnu Kik a věřte nebo ne, byla tam Rochelle a nemohla jsem ji tam nechat... vůbec bych nečekala, že zrovna tam koupím panenku Monster High!
Rochelle byla jedna z mála panenek, u kterých jsem měla rozporuplné pocity od začátku, které postupně odešly a opět mě dostala dokonalost sladění barev a celkově pojetí této postavy.
Foťák jsem si přibalila a i přes to, že počasí se rozhodlo stávkovat, tak jsem využila posledního sluníčka a vyfotila tuto kamennou krásku v růžovém nádechu.

Růžová a šedá barva je neuvěřitelně krásná kombinace a opět ty dokonalé střevíčky a celkově doplňky!Jarní čas si vyžádal i fotografie s okolní květenou :-)

Houpačka byla ovšem nejlepší :-))Návod - sukýnka Tutu pro Monsterku

10. dubna 2014 v 15:00 | cherryn |  Návody
Znáte sukýnky Tutu?
Vídám je skoro v každém obchodě s dětským oblečením, tak jsem neodolala a pokusila se jednu vyrobit na panenku :-)
Monsterka Cleo mě přímo inspirovala, jelikož zrovna pro ní se mi hodí tento styl nejvíce. Měla jsem také štěstí, že jsem doma našla zbytek černého tylu se třpytkami.
Není to náročné a pokud máte doma kousek tylu nebo tylové stužky, popřípadě i organzy, tak máte vše podstatné co k tomu potřebujete.
Dále si připravte kousek stužky nebo gumičky, která bude základem pro navazování, tedy bude tvořit pas.
Nůžky, špendlíky a pomůcky pro šití beru jako samozřejmost :-)


Nejdříve odměřte stuhu nebo gumičku kolem pasu. Gumičku budete pak sešívat nebo uzlovat, ale i tak počítejte více, budete to potřebovat při výrobě. Stuhy zvolte tolik abyste dokázali uvázat i mašličku.


Pokud si vyberete tyl jako já, pak nezapomeňte na to, že většinou je na jednu stranu stranu pružný, což znamená, že látku budeme skládat tak, abychom neměli natahovací ty proužky, ale aby byly pevné. Jinak by se vám to při přivazování vlnilo a tento efekt by byl nežádoucí.
Když zjistíte kterým směrem stříhat tyl, aby nebyly ty proužky natahovací, tak si poskládejte tyl několikrát přes sebe. Ideálně tak, ať stříháte co nejmenší délku. Tímto si zajistíte stejnou šířku proužků. Seskládaný tyl si přišpendlete aby to neujíždělo a dávejte více špendlíky vedle sebe, s tím, že budete pak stříhat mezi špendlíky. Já jsem je měla cca 1cm od sebe a stříhala jsem mezi nimi podle oka.


Nastříhejte několik proužků podle pocitu, kolik by mohlo na takovou sukýnku stačit.


Teď si přiložte jeden proužek k panence, ať zjistíte jak dlouhé proužky nastříhat, tedy dvojnásobnou délku z délky požadované. Když si řeknete, že sukně má mít délku od pasu 5cm, pak si rozstříhejte proužky na délku 10cm.
Teď přichází část, která potřebuje trochu trpělivosti :-)
Můžete si pomoci jako já, že si stužku připevníte kolíčky na nějakou misku, krabičku a budou se vám jednotlivé prameny lépe přivazovat na nataženou stužku.
Volila jsem jen klasický uzel, který byl samozřejmě uprostřed proužku. Pak jen vážete a přitahujete co nejvíce k sobě až budete mít dostatečné množství na obvod pasu.


Zkouška, zdali už mám dostatek pramenů navázaných...


Monsterky jsou malé a proužky mají tendenci odstávat, proto jsem neváhala a přišila jsem je k sobě, těsně vedle uzlíků/stužky.Sukýnka Tutu byla na světě :-)


Neměla jsem k ní žádný top, tak jsem ustřihla kousek černé stuhy se stříbrným vzorem, naměřila, pouze začistila a přišila stužky, abych to mohla vzadu svázat.
Myslím, že je Cleo naprosto spokojená :-)A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.

Tonner Dolls - nová a krásná Deja Vu

7. dubna 2014 v 21:01 | cherryn |  Tonner Dolls
Dnes vám velmi ráda představím novou panenku z dílny Roberta Tonnera.
Koncem minulého roku jsem se rozhodla si pořídit jednu panenku z kolekce DejaVu, která je loňskou novinkou a dle mého názoru se jim velmi, ale velmi povedla!
Nemohla jsem se rozhodnout, který styl bude pro mě ideální a ač mám ráda panenky v moderním pojetí, tak tentokráte je vše jinak, vyhrála La Vie de Versailles(klik) :-)
Netušila jsem, jak moc mě zasáhne celkový a dokonalý vzhled celé panenky. Zjistila jsem, že nejsem schopná ji ani převléknout, natož třeba přečesat její vlasy.
Dodnes ji mám vystavenou tak jak jsem ji vybalila z krabice, jen jsem ji dnes přesvědčila, že se musí podívat k nám na zahradu, abych ji mohla vyfotit, ovšem měla neskutečný strach, aby si neponičila šaty :-)
Miluji ty dokonalé detaily...Samozřejmě ji nejvíce uchvátily jarní kytičky...Sluníčko nás vylákalo se trošku vyhřát :-)


A teď ukázka, jak náročné podmínky občas mám :-))


Poté už to neustála a seznámila se zemí :-)))
Raději pak jen seděla a čekala na schodech, až ji vezmu do bezpečí!