Leden 2014

Monster High - Honey Swamp

29. ledna 2014 v 20:55 | cherryn |  Monster High
Dočkala jsem se! :-)
Kudrnaté vlasy na panenkách obdivuji a co teprve, když je to afro styl!
Honey jsem si prostě nemohla nechat ujít, její vlasy jsou pro mě jako magnet a přesně si pamatuji co mi probíhalo v myšlenkách, když jsem shlédla první promo fotky :-) Nejhorší bylo, že asi týden před tím jsem si říkala, že mě už asi žádná monsterka nepřekvapí a BUM! Překvapila a opět jsem v úžasu jak je celá dokonalá, má perfektní doplňky a celkově je doladěná do poslední tečky.
Měla jsem nutkání ji zakoupit na Ebay, ale čekala jsem a čekala...až se objeví u nás v obchodech, což se nedávno stalo, neodolávala jsem a při první příležitosti jsem si Honey pořídila.
Musím se také optat v Hrackarna.cz, jestli ji v nejbližší době nebudou mít i s dalšími panenkami z této kolekce.
Ve skrytu duše doufám, že se také brzy "dopracuji" k další nové postavě Viperine.
Teď už, ale patří slovo fotografiím.... byla to pro mě radost fotit, i přes to, že nechtěla se mnou spolupracovat.... když jsem ji svlékla :-)

Detaily jsem si neodpustila... Honey má nádherně vyzdobené tělo plastickým vzorem...


Střevíčky jsou přímo dokonalé :-)


...i ruce mají jemný plastický vzor...


Musela jsem ji přesvědčit ať se svlékne, že je opravdu škoda schovávat tak dokonalé tělo :-) Navíc si myslím, že ji to takto sluší mnohem více, než v šatičkách...

Vlasy a šaty ji schovávaly zdobení na zádech...
Tentokráte jsem vyfotila i její deníček :-)

(klik pro zvětšení)

Návod - jak ušít šaty ze stuhy pro Monsterku

21. ledna 2014 v 9:00 | cherryn |  Návody
Monsterky mají velikou výhodu, že jsou malé a člověk může využít kde jaký kousek látky a nebo také stuhy.
Před půl rokem jsem objevila puntíkaté stuhy v jednom knihkupectví a momentální nepozornost způsobila, že jsem přehlédla, že mají na kraji drátek. Díky tomu jsou vynikající na různé aranžování, ale nemohu je použít na klasické oblečení pro sebe.
Včera jsem dostala nápad jak je využít! Nejdříve jsem si vyzkoušela naskládat z kousku stuhy harmoniku a zjistila jsem, že díky drátku, sklady drží senzačně! V ten moment jsem vzala nůžky, leukoplast, malou Clawdeen a nastal čas tvoření.
Foťák byl po ruce a věřím, že vám tento návod pomůže k vykouzlení velmi jednoduchých, efektních a moderních šatiček pro panenku Monster High.
Jak jsem již zmínila, budete potřebovat stuhu s drátkem o šířce 40mm, nůžky, leukoplast, lepidlo na látku, suché zipy nebo patentky a trochu času :-)


Nejdříve si naskládejte harmoniku ze stuhy v délce potřebné okolo boků panenky s malým přesahem(vždy raději více, ustřihnout se to vždy dá). Drátek vám pomůže sklady krásně udržet a nezapomeňte sklady udělat na obou stranách stuhy.


Sukničku máme již připravenou a teď jen naměřit na panence obvod korzetu a opět s přesahem a počítejte že tak půl cm ještě na přeložení obou konců, ať to máte hezky založeno.


Když si přesně naměříte část korzetu tak, že se budou okraje překrývat, aby bylo možné našít patentky nebo přilepit suchý zip, musíme trochu ubrat v pase, prostě vypasovat. Vezměte si lepidlo a uprostřed skladu se snažte jakoby udělat širší sklad, zůžit oblast pasu a přilepte ho také uprostřed, aby to hezky drželo.


Stále nám pomáhají ty krajní drátky, drží nám krásně tvar.


Teď si připravte leukoplast, já jsem využila průhlednou, je ideální jako pomocník, když potřebujete něco uchytit a sešít. Ovšem jen na panenky!
Přelepte z rubové strany sukni se sklady....


Otočte na lícovou stranu, přiměřte korzetovou část a přilepte k sobě, opět s přesahem, aby šly tyto dva kusy k sobě přišít.Sešijte dohromady...Odstřihněte nepotřebné části leukoplasti, já jsem je na rubu šatiček nechala, jen to co vyčnívalo jsem odstřihla.
Upravte si šířku sukně, nechte malý přesah a opět nezapomínejte na sklad. Znovu nám pomůže drátek a začisťovací sklad bude hezky držet.
Přilepila jsem dva čtverečky suchého zipu, můžete je také přišít a nebo použít patentky.


...a máte hotovo! :-)

Teď už jen obléknout panence.


Moje Clawdeen si přála ještě něco do vlasů, tak dostala mašličku :-)


A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.


Monster High - pohádková Clawdeen trochu jinak

20. ledna 2014 v 15:04 | cherryn |  Monster High
Pohádková Clawdeen... na poličce má své čestné místo a už je to nějaký ten pátek, co jsem ji na blogu představila v článku Monster High - Clawdeen jako Karcoolka :-). Ovšem minulý týden jsem dostala informaci z Hrackarna.cz, že ji mají na skladě, tak pokud po ni zatoužíte, víte kam se obrátit :-) Díky tomuto se mi propojilo několik věcí, které jsem si připravovala v myšlenkách a když vlčice může být Karkulka, tak proč by nemohla být také i modelka. Dokonce zůstávám u červené a jen přibyly puntíky! Nové šatičky byly hotové za pár minut a v nejbližších dnech se můžete těšit na návod(tajné info: doufám, že se mi to zítra podaří :-) )
Myslela jsem si, že by dnes mohlo být venku trochu líp, ráda fotím venku na zahradě, ale spíše bych měla fotit Rákosníčka a ne malou modelku :-)
Clawdeen když zjistila, že se nebude fotit jako modelka před plátnem, hezky v teple, tak to vypadalo, že si sbalí kufry a odejde. Nechala se přemluvit, je přece vlčice, nějaká mlha a zima ji nerozhází.... zato mě rozházela, byla jsem zabalená v zimní bundě a klepaly mi zuby, při pohledu na její skoro nahé tělo :-)


První fotografie a začala mě prosit, že by k tomu chtěla kabelku a věděla přesně, kterou by si vzala ráda na focení.
Nádhernou červenou kabelku "Red Kiss" od BlackSvetlus.


Dokonce i poklekla na kolena...


Tak dobře, ale jen proto, že jsi to ty a že tak musíš trpět :-))) Vůbec ji nevadilo, že kabelka je určená na velikost panenky
Tonner. Tady ji máš...


A byla šťastná :-)
Prý kterým směrem se dostane do města, že jde nakupovat... nic nic, odevzdej kabelku a šup na židli :-)
Myslím, že toto gesto nemusím popisovat...Tak pojď dolů, uděláme ještě pár fotek a jdeme na horký čaj...Rozhovor pro web Hračkárna.cz

8. ledna 2014 v 13:15 | cherryn |  Zápisník
Byl všední den minulého roku, ráno vstanete, konečně se rozkoukáte, dáte si kávu, jdete si přečíst nové emaily.... pravda, chvíli mi trvalo než jsem zjistila, že nespím, ale že na mě čeká nový email od společnosti Hračkárna.cz?
Přiznávám, že mě neuvěřitelně potěšil! Velmi ráda jsem jim poskytla krátký rozhovor, který byl dnes uveřejněn na jejich stránkách a pokud vše vyjde, tak máme plány do budoucna!
Jestli máte chviličku, tak zde se dozvíte více...

(klik na obrázek)