Prosinec 2013

Jacqueline Frost měla tajné přání a přímo andělské

30. prosince 2013 v 22:26 | cherryn |  Tonner Dolls
Nedávno jsem v galanterii nakoupila bílá peříčka, abych si vyzkoušela vyrobit andělská křídla pro panenky.
Nestihla jsem tato křídla zakomponovat do vánočního focení, tak jsem si dnes udělala radost s Jacqueline :-)
Sluníčko pomalu zapadalo a moje fantazie se rozjela na plné obrátky. Když jsem zahlédla paprsky protínající místnost, tak jsem neodolala a využila toho k nafocení pár fotografií mého zimního anděla.


Jacqueline je jedna z mála panenek, kterou nechávám v původní podobě a nemám prozatím ani nejmenší plány s ní něco provádět, protože je pro mě dokonalá... jen řasy a ta křidla jsem si neodpustila :-)


Byla se také podívat u Monsterek...


... proti sluníčku... mám tento druh fotografií hrozně ráda...Při tvoření křídel jsem měla po ruce foťák a mám pro vás krátký návod, jak si křídla jednoduše doma vyrobit.
Budete potřebovat pírka, nejlépe dvojího druhu, aby to byla jednotlivá pevná pírka a také jemné chmýří.
Vystřihla jsem si tvar křídel z tvrdého papíru, přímo jsem použila stojan ze starého kalendáře, vzala tavnou pistoli, pírka a pomalu jsem přilepovala pírko za pírkem. Začíná se s těmi většími a pevnými pírky a nakonec až to chmýří, které ledasco zakryje.
Nezapomeňte, že se musíte polepit obě strany křídel.
Nakonec jsem opět tavným lepidlem přilepila dvě stužky, kterými křídla jednoduše přivážu panence okolo rukou u ramen.


... a protože nám rok 2013 končí, tak i já vám přeji hodně štěstí, zdraví a životní pohody do nového roku :-)


A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.

Veselé Vánoce přicházejí s Taishou(Ashanti) :-)

23. prosince 2013 v 21:26 | cherryn |  BJD Dolls
Vánoce jsou opět tady! :-)... a ač jsou to svátky klidu, tak většina z vás ví, obzvláště maminky, jak moc jsou tyto svátky hlavně o stresu :-) ... a proto jsem si dnes vymezila čas, abych se zastavila, přestala zdobit cukroví, balit dárky, uklízet a tak dále a věnovala se chvíli panenkám.
Měla jsem velké plány jak si letos zpestřit Vánoce s panenkami, vymyšlené scény, které by byly na fotografiích i vtipné, zapojení více druhů panenek, ovšem spousty okolností mě přinutilo to celé pojmout jinak :-)
Uvažovala jsem, která panenka sehraje hlavní roli v tomto období a jelikož je tato panenka také mým vánočním dárkem, od mého milovaného manžela, tak jsem se dlouho nerozhodovala.
Dnes vám ale nechci představovat tuto panenku, na to bude ještě dost času. Dnes bych vám všem chtěla poděkovat za vaši podporu, kterou mi dáváte nejen svými komentáři, ale také i jen tím, že můj blog navštívíte.
Velmi si toho vážím a jste pro mne neuvěřitelným tahounem, pro který si ráda ukrojím čas z běžného života dění!
Panenky jsou mým druhým světem a tak jsem si nedovedla představit, že bych je vynechala zrovna v čase nejhezčích svátků v roce.
Tímto bych vám také ráda popřála pohodové prožití svátků vánočních, splněných přání a samozřejmě také hromadu vysněných dárků... určitě by měl být alespoň jeden panenkovský :-)


Je trochu nesmělá, pomalu si zvyká na nás a náš domov :-)


Dostala jméno Taisha(Ashanti Iplehouse) a je taková, neustále zasněná... nebo že by zamilovaná? :-)


Letos se nám někde zapomněl sníh, dnes bylo přímo jarně, občas svítilo sluníčko, tak jsme se prošly zahradou a pozdravily naše zimní přátele :-)Se sněhuláčkem to byla láska na první pohled, obzvláště pro něj :-)


Taisha je přeci jen více modelka, než paní Santová, jak ji říká můj starší syn :-)Nemohla se smířit s tím, že má mít i santovskou čepici... neustále ji sundávala a nebo ji bral vítr.. a to se ji líbilo.. mě moc ne! :-)Vánoční ozdoby byly jedny z mála věcí, které mi nechtěla vrátit :-)


... pak už si jen lehla a moc se mnou nemluvila... přitom jsem ji stále říkala jak moc ji to v tomto oblečení sluší.
Dokonce jsem se snažila ji namluvit, že ty střevíčky by k ničemu jinému neunosila... nepřejte si slyšet co jsem si vyslechla o módě :-) Ale ano, vím přesně proč jsem ji je pořídila, ale to příště :-)Užijte si tento sváteční čas, dejte si cukroví, uvařte si kávu nebo čaj, kochejte se dárečky a hlavně si užívejte rodiny a svých blízkých přátel... panenky, ty nás na chvíli omluví, jsou velmi tolerantní a potřebují také dovolenou! :-)
p.s. také s vámi budou u štědrovečerního stolu? :-))

Monster High - Gigi přichází na scénu..

9. prosince 2013 v 13:49 | cherryn |  Monster High
Gigi - už to jméno se mi moc líbilo a pak jsem si někde přečetla, že má krásně dlouhé nehty a díky tomu se mi začaly tříbit myšlenky, ohledně nových Monster High :-) Vybrala jsem si ji na www.hrackarna.cz a jen jsem čekala až přijde domů... trochu mě pozlobila pošta, ale holt se blíží Vánoce a pošta prý praská ve švech, jak mi bylo dnes sděleno :-)
Po vybalení, jsem na ni jen chvíli obdivně koukala. Neskutečně mě zaujalo i její oblečení, přijde mi krásně sladěná a ač je to dcera džina, tak i zvolený styl štíra je velmi elegantní a propracovaný... což je jedna z věcí, které na MH miluiju!
Mám už trošičku i plány co na ni "vylepším", abych si upravila k obrazu svému. Jen prozradím, že určitě bude mít nový účes a pokusím se přemalovat její střevíčky :-)
Víte jak to v zimě chodí, denní světlo téměř žádné, ale nám to nevadilo. Focení bylo docela zábavné, i když ze začátku se krapet bránila, že si počkáme, až bude lepší světlo :-)Detail na její krásné prsty a dlouhé nehty


Tetování...


a všimli jste si, že má dolíček na bradě?


Ještě detail na lampičku


a teď přišel na řadu její mazlíček..


Stále jsem hledala jaký jiný doplněk k ní půjde...


Lampička!! :-)Toužila po zlatém doplňku... měla velké štěstí, že začal adventní čas a já jsem začala s výzdobou :-)
Doll Prague 2013 - výstava autorských panenek

1. prosince 2013 v 12:30 | cherryn |  Zápisník
Nevím ani jak začít :-) protože mě výstava neuvěřitelně ohromila!
Nejen že jsem měla možnost vidět na vlastní oči všechna umělecká díla, ať už panenky, loutky, medvídky nebo doplňky pro tento svět, ale také jejich autory.
Neodolala jsem a donesla jsem si i jednu autorskou panenku, ale o té se rozepíšu v nějakém následujícím článku, teď bych se s vámi chtěla podělit o to vše, co jsem shlédla a můj objektiv zachytil...

(Vstup do galerie - klik na obrázek)

Vypíchnu z galerie fotky děl, u kterých jsem se opravdu pozastavila :-)