Listopad 2013

Výstava uměleckých panenek v Praze

29. listopadu 2013 v 14:38 | cherryn |  Zápisník
Víkend se blíží, nemůžu se dočkat a doma mě omluví :-) ... no a pokud bude dovoleno fotit, tak karto foťáku, třes se! :-)


Komorní sraz panenkářek

24. listopadu 2013 v 13:59 | cherryn |  Zápisník
Minulý týden jsem se účastnila komorního srazu panenkářek, které převážně sbírají Tonner Dolls a Wilde imagination, ale tentokráte to bylo o panenkách BJD.
Vždy mě velmi potěší, když dostanu pozvánku a rodina mě na pár hodin propustí do víru panenek :-)
Nebylo nás mnoho, zato panenky, které byly přítomné mi vyrážely dech, byly krásné, neodolatelné a vůbec... jen mě moc mrzí, že již byl večer, respektive jsem dorazila po čtvrté hodině odpolední a v tu dobu je už denní světlo na odchodu do peřin :-)
Panenky Kaye Wigs jsou neskutečně roztomilé a mají jedinečné tváře s očima, pro které by se člověk rozkrájel :-) Tyto panenky jsou zvláštní tím, že pokud je edice vyprodaná, dále se nevyrábí. Pokud si tuto panenku přejete, musíte si hlídat kdy vyjde, předobjednat a poté už jen čekáte a čekáte až bude vyrobena. Myslím, že to čekání stojí za to.Jak čas pokročil, tak se najednou objevila nová krabice s panenkou, kterou stále jen obdivuji, okukuji na oficiálních stránkách na Facebooku a pokaždé jen žasnu nad kreativitou tvůrců.
Byla jsem štěstím bez sebe, že tuto panenku mohu alespoň držet v rukou... prozatím jen pár fotek a doufám, že se mi povede tuto panenku někdy vyfotit v příznivějším světle :-)
Detail na krásné tetování...


Jedna se sběratelek mě poprosila o úpravu panenky Isar YID od společnosti Iplehouse(klik), potřebovala utáhnout gumičky a trochu vylepšit klouby. Nejdříve jsem se trochu bála, přeci jen budu rozkládat panenku, která není moje a její cenu jsem si také nesměla připouštět :-)
Poté co jsem ji "poskládala", opětovně jsem neodolala ji vyfotit a se svolením majitelky, si dovolím pár jejich fotek.... protože je nádherná a jako živá :-)

OOAK Basaak - moje malá sněhová princezna

14. listopadu 2013 v 22:33 | cherryn |  Ostatní panenky
Huráááá... konečně! :-) Mám velkou radost, moje panenka Basaak je hotová!
Trvalo mi to nějak dlouho než to rozmyslím, než natrénuji broušení a zasloužila si být kompletní. Už jen proto, že byla první panenkou, na kterou jsem sáhla bruskou s nejasným výsledkem.
Ve zkratce jen postup, čím si panenka prošla... vybrousit tvary rtů a okolí nosu, zabrousit celou hlavičku, namalovat, sehnat oči velikosti 24mm, sehnat husté bílé řasy, vybrat tělo, vybrat typ vlasů a jako poslední bylo oblečení, myslím, že si fakt prošla malým peklem :-)
Už faceupem jsem si udala směr, když jsem za každou cenu chtěla použít bílou barvu na řasy a obočí. Poté co byla namalovaná, tak jsem ji vyzkoušela různé typy vlasů, jen jsem přiměřovala a zakotvila jsem u mé oblíbené Alpaky. Měla jsem doma jeden čtvereček kůže, upravila jsem ho jen malinko a přilepila na hlavu jen částečně. Když jsem ji viděla s tou bílou hřívou, tak bylo hned jasné, že nemůže mít jen tak nějaké barevné oči, ale lidštějšího vzhledu. Nakonec jsem zakoupila akrylové oči velikosti 24mm, jelikož jsou lehké a mají krásnou duhovku. Jak tak na mě koukala, tak mi stále něco chybělo a to něco byly řasy. Prohlédla jsem nabídky eshopů, objednala bílé řasy a když jsem si jela vyzvednout, tak jsem byla překvapená jak jsou husté a dlouhé. Chtěla jsem aby se odlišovala od upravených Basaak a Blythe panenek, což si myslím, že tyto řasy dostatečně zaručily :-)
Poté co jsem měla hotovou hlavičku, objednala jsem tělo a stále není doma.... vrtalo mi to v myšlenkách, jaké tělo by tak mohla mít a najednou to přišlo!! Přeci panenka Liv Doll má kloubové tělo a podobnou barvu... ještě v ten den, kdy mě to napadlo, jsem využila jedno tělíčko od panenky, kterou jsem měla na pokusy. Musela jsem ho krapet upravit a přilepit mezikus, který měla hlava Basaak.... najednou tady stála a koukala na mě smutnýma velkýma očima... :-)
Dnes jsem ji ušila sukýnku ze zbytku džínsoviny, tričko z mého vyřazeného trika a šup šup na molo.. tedy na zahradu a pěkně jsme zmrzly :-))
Už moc povídám, tak jdeme na první fotky mé sněhové princezny...
Pokud má Liv tělo stabilní botičky, tak krásně stojí a úžasně pózuje :-)Dokonce chvíli stála i na jedné noze :-)
Chtěla jsem ji řasy zkrátit, ale pak jsem si uvědomila, že je to panenka a fantazii se meze nekladou :-)

Minifee Chloe - podzimní barvy

12. listopadu 2013 v 22:01 | cherryn |  BJD Dolls
Letošní podzim je krásně barevný a když jsem šla z procházky, tak jsem objevila nádherně zbarvené listy, kterým jsem neodolala a donesla si je domů. Když je zahlédla moje malá Chloe, tak se neudržela a začala s nimi doslova tančit...


Tentokrát se zhlédla v dlouhé rezavé paruce s modrýma očima .... úplně jiná slečna...


Nedalo mi to a vyzkoušela jsem ji zelené oči a navíc jsem konečně využila úžasnou lavičku, kterou objevil na bleším trhu, na dovolené, můj manžel. Za pár korun toliko radosti! :-)
Musím říci, že díky panenkám, začínám mít i ráda toto období, jen nevím jak se srovnat s faktem, že ve čtyři hodiny odpoledne zapadá slunce... :-)

OOAK Basaak panenka pro Šárku

1. listopadu 2013 v 15:19 | cherryn |  Ostatní panenky
Nedávno jsem prozradila Pod pokličkou, že se chystám na kompletní úpravu hlavičky Basaak, která je věrnou kopii panenky Blythe.
Vše vzniklo díky Šárce, které jsem slíbila přemalbu panenky a inspirovala mě také tím, že tyto panenky jsou vhodné k malým úpravám tváře, konkrétně tedy rtů a jejich okolí.
Netroufla jsem si rovnou sáhnout na její panenku, první pokusy jsem vyzkoušela na panence, kterou jsem od ní dostala za odměnu :-) Tímto Šárce moc děkuji!
Shlédla jsem nejdříve několik videí na internetu, vše vypadalo tak snadno... ovšem nebylo to až tak snadné ze začátku, než jsem vychytala jak se kterým dlátkem zacházet a nakonec jsem přešla na velmi ostrý řezák a mini brusku. Finálně bylo zapotřebí vše zabrousit, vyhladit a namalovat faceup :-)
A teď už k tomu jak to vše dopadlo... ale pšššt je hodně unavená po takovém zákroku... :-)


Teď to vezmu od začátku, takto panenka vypadá v originálním provedení.
Celá hlava je lesklá a rty s nosem tak nějak splývají..


Po vybroušení vypadala tvář panenky takto...


Detail...


Faceup byl pro mě třešničkou na dortu, miluji pihy a opravdu jsem se v nich vyžila :-)


Tato panenka má "přecvakávací" oči, což znamená, že má v hlavě strojek, 4 barvy chipů a různé pohledy, které se mění zatažením šňůrky, v zadní části hlavy. Nedá se napsat jiné slovo než "přecvakávací", protože když zatáhnete, tak to udělá CVAK a najednou kouká jinak :-)
a ještě si dáme jednu spící, když jsem dokončila faceup... je totiž neuvěřitelně roztomilá :-)


Moje malá Basaak čeká na klasická očka pro panenky BJD, také na tělíčko a až se mi to vše povede u ní dát do kupy, ráda ji představím :-)