Září 2013

Monster High - Vlčice a Draculaura OOAK

25. září 2013 v 22:07 | cherryn |  Monster High
Má vlna předělávek stále pokračuje :-)
V návodu na pružný overal jsem vám již ukázala předělanou Draculauru pro kamarádku, která mi tehdy napsala, že má hranou panenku, kterou dostala, bohužel nevypadá už nejlíp a je hraná. Draculka ke mě přišla odvlasená, umytá a já jsem se postarala o to další :-)
Přání kamarádky bylo, aby měla fialové oční stíny a zelená očka... pustila jsem se do díla a nakonec na mě tak smutně koukala(ta panenka) že jsem ji musela něco ušít na sebe :-)... a tehdy poprvé vznikl nápad na pružný overal.


Pak už jen dát hlavičku na tělo, obléknout a nové stvoření bylo na světě :-) Na focení jsem ji půjčila rezavou paruku, aby se nestyděla :-)


Ještě jednou fotografie, kterou někteří znáte :-)


A poslední sexy dračice, která mermomocí už chtěla domů a tak vyhlížela jak to udělat :-)


Jako druhou panenku jsem také předělávala na přání a tentokráte ke mě doputovala hlava vlčice z CAM sady a s přáním aby byla v "mrtvolných" barvách :-) proč ne :-)


Jen vám prozradím, že jsem nepoužívala jen odstíny šedé s černou, ale také fialovou a hnědou... což ve finále oko nepostřehne :-)

Přiznávám, že by mě osobně nenapadlo ji směrovat do takových tónů a jsem velmi ráda, že jsem se i já mohla inspirovat, díky této předělávce.

Návod - Jak ušít pružný overal na Monsterku

12. září 2013 v 21:25 | cherryn |  Návody
Panenky Monster High mají drobnou postavu a navíc trup do obloučku. Špatně se na takové panenky šije, aby jim oblečení krásně sedělo a snad vám pomůže tento návod vytvořit oblečení přímo na tělo :-)
Co vše potřebujete?
Základem je velmi pružná látka, ale taková aby se nevytáhla používáním. Velmi ráda používám lesklou pleteninu lamé(je i cenově dostupná) a tentokráte v barvě černé.
Dále pak krajku, textilní lepidlo, kousek stužky a můžete se pustit do výroby :-)


Nejdříve fotografie finálního oblečku... asistovala mi u toho má kouzelná Floral :-)


Pokus o vyfocení pružnosti této látky... pro představu, co by taková látka měla vydržet...


Ustřihla jsem si přiměřený kousek látky, tak aby byl dvojmo a lícem byly k sobě.


Položila jsem panenku na připravený kus látky a opět jsem jen obmalovala její křivky, včetně čáry od rozkroku po spodní okraj nohavice. Většinou se snažím spodní část, tedy nohavice, mít zastřižené rovně a odměřuji celou délku od tohoto konce.


Křivku malujte tak, aby se tužka nebo fix opíral o tělo panenky a hrot byl nakloněný směrem ven, ne kolmo a ani ne dovnitř k panence.


Nahoře jsem přidala ještě cca 1 cm na založení


Šila jsem přesně podle bočních bílých křivek a velmi důležité je začistit okraj stejně vysoko a pevně.


Šev v rozkroku se nešije podle namalované čáry, ale obšijte tuto namalovanou čáru, tak ať se dají rozstřihnout nohavice do rozkroku.


Teď přichází moment vystřižení. Stříhám cca 2-3mm od švu a nejdůležitější je nestřihnout si do začištěných konců :-)


Po vystřižení jsem overal obrátila lícem nahoru a oblékla Floral na tělo, jelikož zbytek jsem dodělávala až na panence.


Poté jsem vzala krajku a naměřila si dva kusy dostatečné dlouhé aby "obalily" nohavice, tedy okolo nohy s malým přesahem.


Teď přichází na řadu lepení... u takového oblečení je zbytečné se párat s šitím. Pokud si koupíte kvalitní textilní lepidlo, tak nemusíte mít strach ani s pružností.
Ukázka kolik lepidla nanáším na krajku...


Přilepila jsem první krajku okolo nožky na nohavici. Začínám mezi nožkami ze zadu, abych zakončila krajku směrem dozadu..


Nohavice jsou hotové a teď začistíme vrchní část.
Já to opravdu vše řeším rovnou na panence a doporučuji si panenku chránit kouskem folie, nebo mikrotenu, pod částí kterou lepíte, nebo dávat opravdu pozor a nenanášet lepidla moc :-)
Vrchní část stačí jen ohnout, nanést lepidlo, přeložit a po chvilce zpět obléknout na panenku.
Samozřejmě můžete lepit i bez panenky, kdo by měl strach... jen si to naměřte, ať víte kolik zahnout.


Teď ještě doladíme vršek oblečku a to opět kouskem krajky, kterou si odměřte a ustřihněte. Připravte si také dva kousky tenčí stuhy a našijte na okraj krajky.Opět přichází na řadu lepidlo :-) Naneste trochu lepidla jen na přední část, klidně jen do jednoho místa, aby krajka držela tam, kde si ji představujeme a vzadu pak stačí jen zavázat na mašličku.No a máme hotovo :-)

Já jsem si ještě pohrála s ukončením stužky... a vyrobila štrasový pásek z náušnic :-)Fantazii se meze nekladou a tímto způsobem ušijete dlouhý overal, dokonce i s rukávem, nebo jen šatičky.

Teď vám ještě ukážu mou další přemalbu Draculaury, která byla také pro kamarádku a to jsem se poprvé zamyslela nad tímto pružným overalem s krajkou :-)


A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.
 

Monster High - Catty Noir v černých šatech

10. září 2013 v 16:44 | cherryn |  Monster High
Růžové vlasy od Catty mi nedaly spát :-)... jak bych je jen upravila, jsou krásně dlouhé, ale nechtěla jsem je ihned rozčesat, jelikož se mi velmi líbí, jak je vyřešená dlouhá ofina.
Rozdělila jsem si její svázané vlasy, do culíku, na pět dílů, každý stočila a připevnila na jednom místě. Vzniklo mi několik kroucených hadů a účes byl hotový :-) Mno jo, ale teď by to chtělo i jiné šaty! :-)
Vytáhla jsem tedy ústřižky látek, které mi přivezla kamarádka Dana a fantazie začala pracovat, ovšem tak, aby mě to nestálo moc času a energie.
Stačil mi jen zbytek ústřižku černé látky, něco jako silnější šifon, který měl přesně tvarování jaké vidíte na fotkách a kousek černé široké stuhy se stříbrným vzorem... šaty byly hotové během minutky, jako vždy mi nejvíce času zabere přišívání suchého zipu :-)Přes víkend jsem ji vytáhla na zahradu, abych ji nafotila a myslím, že si to užila... byla úplně jako modelka a přímo kočičí :-)Opět jsem fotila když zapadalo sluníčko, to je čas, kdy černé kočky vyráží do víru velkoměsta :-))
Nakonec ji focení a prohlídka zahrady tak zmohla, že byla ráda, že jde opět domů na poličku :-)


Monster High - OOAK vosička neboli Bee Girl

7. září 2013 v 10:38 | cherryn |  Monster High
Konec prázdnin mě inspiroval k další úpravě Monsterky a tentokráte přišla na řadu Bee Girl - vosička, která je ze sady CAM - Sestav si svou příšerku.
Přišlo na mě období monster předělávek, tak jich asi shlédnete postupně více, prosím, mějte se mnou trpělivost, určitě pak dojde i na jiné panenky a návody :-)
A co mě inspirovalo? Když sedíme venku na terase, tak neděláme nic jiného než odháníme vosy od stolu :-))
Musím ještě napsat, že vosička je velmi oblíbená u mého staršího syna a musela jsem sehnat druhou hlavičku, abych měla na výměnu za originál, na hraní pro něj.
Dost povídání a teď vám představuji mou novou OOAK Bee Girl..


Původně jsem si myslela, že očka nebudu vsazovat, ale malovat... nevyšlo to a tak jsem prostě do ni řízla :-)
Zde porovnání s originální hlavičkou..Při odbarvování hlavičky, jsem zjistila, že má na sobě dvě vady v podobě modrých zapitých flíčků, které nejdou odstranit. Jeden flíček je na rtech, tam se to schovává trošku za malbu a druhý je kousek pod uchem a je viditelný, tak jsem musela najít nějaké řešení.... má malé tetování :-)


Byl krásný západ slunce, to jsem si nemohla nechat ujít a vosička si to náramně užívala :-)

Má krásný profil tváře...Když sluníčko zašlo, tak ještě pár fotek a honem zpět na poličku :-)


Vetřelec ovšem číhal všude :-)))) a byl neúprosný, jídlo ne jídlo :-)