Červenec 2013

Monster High - Catty Noir

31. července 2013 v 11:06 | cherryn |  Monster High
Vidět promo fotky Catty Noir byla pro mě ihned velká výzva... jen co se dostala do prodeje, začala jsem koumat jak se k ní rozumně dopracovat :-) Štěstí mi přálo a v pondělí mi tuto krásku přivezla paní pošťačka. Do poslední chvíle se mi nechtělo věřit, že je to opravdu ona a navíc putovala jen ze Slovenska.
Je to úchvatná černá kočka v krásném outfitu, pro mě přímo dokonalým, jelikož se na něm vyskytují jen dvě barvy: růžová a stříbrná. Panenka je směrovaná hlavně pro děti, je tedy zdobená dalšími plastovými doplňky, které já osobně nemusím, ale respektuji je :-) Růžové vlasy jsou už jen třešničkou na dortu :-)


Od začátku jsem věděla, že okamžitě dostane řasy, to se i stalo a na některých fotkách je už i zahlédnete :-)
Velmi mě překvapil stojánek, který nedrží panenku kolem pasu, ale v rozkroku panenky, tím se stává panenka daleko variabilnější pro přirozenější pózování.
Při prohlídce tělíčka, jsem si všimla, že má panenka označené ruce a nohy "levá" a "pravá", což předpokládám, že je z důvodu, aby neměla dvě levé nebo pravé ruce či nohy :-)

Catty má krásné stříbrné kozačky, které jsou z tvrdého plastu, tedy nejsou klasicky nazouvací, ale nožka se do nich jen uzavře, jsou složené ze dvou částí.


Detail na šaty...


Chtěla jsem ji původně vyfotit jen s černým pozadím, bohužel nejsem doma a tak musím využít místního exteriéru... :-)Je to kočka a neustále ji přitahovaly věci po kterých se mohla šplhat :-)


Fotografií mám mnoho, tak zbytek pod náhledy(klik na obrázek pro zvětšení)


Pod pokličkou - co mi dnes pošta doručila? :-)

29. července 2013 v 21:36 | cherryn |  Pod pokličkou
Je krásná, je černá a na fotkách se už pracuje :-)


Návštěva Maianne Neu a její dvě krásky

25. července 2013 v 9:38 | cherryn |  Zápisník
Pondělní večer byl ve znamení návštěvy Maianne Neu neboli Majky, kterou můžete znát z blogu bjd-panenky.blog.cz/(klik).
Poprosila jsem ji, aby mi přivezla ukázat její novou panenku BJD Yeon Bee. Ihned jak ji vytáhla z tašky, tak jsem byla ztracená... doslova... nemohla jsem z ní spustit oči a ač pomalu zacházelo sluníčko, tak jsem musela vzít foťák a hodinu jsem byla jako v sedmém nebi :-) Komáři na mě útočili, tráva mě kousala i do tváře :-)))... ono vyfotit panenku ležící na trávě je někdy oříšek :-) nicméně tato panenka za to stála!
Yeon Bee je BJD panenka ve velikosti MSD(40cm) od firmy Soul Doll(klik) a děkuji Majce, že jsem se s ní mohla osobně seznámit :-)
Poslední fotka mi připomíná anděla... chybí ji jen křídla..


Yeon nebyla jediná panenka, kterou jsem si mohla osahat, Majka mi přivezla ukázat i resinovou Evangelinu a než definitivně zapadlo sluníčko, tak jsem ji párkrát cvakla :-)
Monster High - Venus a její nové vlasy :-)

18. července 2013 v 21:45 | cherryn |  Monster High
Minulý týden se mě zeptala kamarádka, zdali nemám nějaký kanekalon na prodej, že by ráda dovlasila Venus.... a to se nemělo stát! :-) Bohužel, já zásoby barevného kanekalonu nemám a tak jsem si zjistila zdali na kanekalon.cz mají podobné odstíny jako má Venus. Za tři dny jsme si jely vyzvednout onen kanekalon a nezůstalo jen u barev pro Venus :-)
Chvíli jsem rozvažovala jestli ji mám opravdu navlasit nebo ne a risknout to, až se zasekla moje myšlenka u dovlasení a to tak silně, že jsem to ještě v ten den vyzkoušela a nakonec i navlasila. Úpravu vlasů jsem nechala pak na druhý den, bylo zapotřebí je ostříhat, dorovnat do originálního střihu a přelít horkou vodou, aby se kanekalon přizpůsobil.
Né všichni s tou změnou budou souhlasit, jelikož ji berou takovou jaká je, ale já jsem přímo nadšená a dnes večer jsem ji vytáhla na zahradu abych ji mohla zvěčnit :-)
No a ještě mě přemluvila, že nutně potřebuje nějaké oblečení, aby nelítala jen v plavkách. Ušila jsem ji džínový overal, který jsem ze začátku dobře nedomyslela a zjistila, že ho neoblékne, díky tomu vzniklo šněrování na zádech :-)


Sluníčko, sluníčko...
Je to prostě modelka... :-)Strašně ráda se povaluje..
Dětail na její střevíčky prosvícené sluncem...


Poslední fotka... vůbec o mě nevěděla...


Dollmore doll - Sara objevila zvláštní kolo :-)

14. července 2013 v 15:13 | cherryn |  BJD Dolls
"Je to kolo, není to kolo... co to tam schováváš?" povídá jeden večer Sara.
Samozřejmě to není klasické kolo, ale podstavec na lahve vína :-), ale proč by si ho nemohla Sara vyzkoušet.Nešlo jí to moc, takže změna a manželova asistence byla nutná :-))
"Víš co, raději si ho vem, neumím to..." :-)))


Nedalo se nic dělat, tohle zvláštní kolo ji nepřirostlo k srdci, tak jsem ji vzala na zahradu, protože byl podvečer a krásně zapadalo sluníčko...

Měla jsem přání.... a ono se splnilo :-)

10. července 2013 v 21:22 | cherryn |  Zápisník
Znáte ten pocit, když se vám sen promění v realitu?
Prohlížela jsem si jednou různé fotografie panenek na internetu a úplnou náhodou jsem narazila na kabelku, která má tvar rtů. Má fantazie se rozjela na plné obrátky s tím, že by to bylo skvělé mít takový doplněk pro jednu z mých panenek.
Ukázala jsem onu krásu BlackSvetlus, od které již pár kabelek mám a předevčírem zvoní pošťačka, že mi nese balíček! :-)
Tímto ji moc děkuji, že byla ochotná věnovat čas nejen na výrobu kabelky, ale také vložila svou energii do výroby elegantních střevíčků ke kabelce, pro jednu z mých panenek Tonner Fashion.
Samozřejmě, že má fantazie již pracuje na plné obrátky a kdyby šla přenést myšlenka do 3D tiskárny, jsou na světě i šaty :-)Jak otevřít hlavu vinylové panenky - Evangeline Ghastly

6. července 2013 v 11:12 | cherryn |  Návody
Otevřít hlavu u panenky Monster High mi nepřišlo tak složité, respektive jsem nepotřebovala k tomu tolik odvahy, jako otevřít hlavu u vinylové panenky a přímo Evangeline Ghastly.
Chvíli jsem hledala a sbírala informace, až jsem narazila na webové stránky s dokonalým návodem(klik), podle kterého jsem se řídila a vše proběhlo bez jediného problému. Návod je v angličtině a tak se pokusím o podobný návod v mém podání :-)
Nejdříve ještě se zmíním, že parukové panenky od Roberta Tonnera mají na hlavě přilepený suchý zip a mě osobně tam velmi překáží. Pravdou je, že paruka krásně drží, ale v momentě kdy panence chci dát paruku od jiné firmy, tak zipy ji neskutečně ničí a je třeba používat silikonové čepičky.
Suchý zip jsem mírně oddělila nožem od hlavy a snažila se ho spíše strhnout rukou. Jde to někdy těžce, ale někdy skoro samo. Na hlavě zůstanou kusy lepidla a já jsem například pod jedním zipem měla i černou tečku vpitou do vinylu.
Vzala jsem jemný brusný papír, který mám na Fimo hmotu, dala jsem hlavu pod vodu a začala brousit. Nejdříve hrubším zrnem, kterým jsem obrousila vše co se mi nelíbilo a pak jemným zrnem, kterým jsem hlavu hezky zahladila, aby se místo sjednotilo se zbytkem hlavy.


Pak jsem vzala gumičku, kterou jsem jí dala na hlavu tak, abych si podle ní mohla udělat linku pro čistý a rovný řez.


Obtáhla jsem vnitřní stranu gumičky tužkou...


Nechala jsem v konvici uvařit vodu, vroucí ji nalila do malé misky a ponořila jsem do ní část hlavy.
Čekala jsem až změkne, abych mohla začít řezat. Netrvalo to dlouho, jestli minutka, dvě...


Pak jsem si vzala řezáček, špičku zapíchla do měkkého vinylu a pomalu jsem táhla řezáček po namalované lince. Opravdu to šlo krásně, jen musíte mít kvalitní řezák nebo skalpel.
Neřezala jsem otvor do podoby pokličky, ale jen jsem udělala otvor, který nahoře drží cca na 1 cm.


Detail do nitra hlavičky :-)


Oči Evangeliny jsou vsazené do vinylu, což znamená že opět přichází na řadu řezáček, můžete nahřát fénem, pokud si myslíte, že to půjde lépe a pak už stačí jen oříznout...
Vinylu tam není mnoho a jde to i bez zahřátí, jen opět je třeba mít řezák do špičky.


Když vytáhnete očka, mělo by to vypadat uvnitř takto...Já jsem se rozhodla Evangelinu přemalovat a tak jsem ji odstranila původní faceup.
Zanechala jsem jen obočí, jelikož mi vyhovovalo a mírně jsem ho pak jen upravila.


Evangelina má velikost očí 12mm, samozřejmě klasický kulatý tvar.
Ještě plánuji přidělat dovnitř hlavičky a na vnitřní stranu poklopu magnety, aby to krásně dosedalo a poklop se neodklopoval. Nicméně nemusíte mít strach, že by se to bez magnetů neobešlo, obešlo, stačí jen nasadit silikonovou čepičku, kterou stejně potřebuje na uchycení paruky.
Když jsem dokončila faceup, tak jsem se rozhodla ji dát modré třpytivé oči a černou paruku od Amber s ofinkou...
... a koho vám teď připomíná?? :-))


Od kamarádky jsem dostala malý vějířek a ihned jsem ho využila k focení mé nové Evangeliny, která takto zůstane hodně dlouho :-)
A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.

Evangeline Ghastly - Now and Forever

3. července 2013 v 20:26 | cherryn |  Wilde Imagination
A je to tady :-) Odolat Evangelině Ghastly, obzvláště když je člověk shlédne na posledních srazech, se prostě nedá!
Wilde Imagination měl slevy, no a to byl impulz abych začala jednat a aby Evangelina obohatila mou sbírku.
Výběr byl omezen a já věděla, že i Evangelina projde změnou, že si ji přizpůsobím k obrazu svému.
Nakonec jsem si vybrala panenku z kolekce Now and Forever, protože je paruková, má nové tělo, krásná rezavá paruka.... slovo dalo slovo a po týdnu byla panenka doma(psst nebyla jediná :-).. ale to jindy ).
Týden jsem si Evangelinu okukovala, osahávala a sbírala odvahu k výměně očí a přemalbě...
Přiznávám, že bych ji nechala déle v její originální podobě, ale bohužel měla jedno očko zasazené špatně a neskutečně mě to rozčilovalo. Bohužel je to jedna z takových chybiček u panenek Tonner a Wilde, pokud mají vsazené oči.
Dnes vám ji představím v jejím originálním provedení a pokud je mezi vámi někdo, kdo by rád panence otevřel hlavičku a zpřístupnil oči, tak v dalším článku bude návod :-)Letní večer mě přímo vytáhl ven, když už se stmívalo a tak jsem si k tomu vzala i Evangelinu...