Červen 2013

Qian a její druhá tvář

30. června 2013 v 13:26 | cherryn |  BJD Dolls
Když jsem se rozhodla pro SD panenku Qian, tak jsem věděla, že si budu chtít vyzkoušet faceup a bylo mi líto přemalovat její originální faceup a rozhodla jsem se tehdy pro druhou hlavičku, kterou vlastně vídáváte na fotkách. Hlavičku s originálním faceupem jsem měla schovanou v krabičce a konečně nastala doba, kdy jsem se rozhodla ji přemalovat a vyzkoušet si i jiný faceup než klasický.
Včera večer mi to už nedalo, vrtalo mi to v hlavě minimálně měsíc, že bych si měla vyzkoušet namalovat faceup, obzvláště když mám schovanou ještě jednu hlavičku. Sedla jsem k pracovnímu stolu a nejdříve jsem se poprala s tím, abych důkladně sundala originální faceup, k mému překvapení to byla opravdu fuška :-).. a pak jsem začala malovat.
První verze rtů byla do červena a se stínováním do plastického vzhledu... ovšem to ji vůbec neslušelo, tak jsem domalovala oči a smazala rty, které jsem nakonec namalovala ve stejném odstínu jako měla stíny.
Než jsem se rozhodla ji namalovat filigrány, jako tetování, tak jsem byla rozhodnutá faceup sundat. Malovala jsem vše jen ležérně s dvojkou červeného vína :-) a doslova s jistotou, protože se přeci nic neděje, pak to sundám... ale co se nestalo, namalovala jsem tetování, vyzkoušela ji očka a už jsem věděla, že takto chvíli zůstane :-)
Zatím jen samostatná hlavička, než ji pak na chvíli nasadím na tělo...
Monster High - Twyla kolekce 13 přání

22. června 2013 v 14:27 | cherryn |  Monster High
Konečně se k nám dostává nová kolekce "13 přání" a s ní i nová postava Twyla(klik-odkaz na oficiální profil v angličtině), která mě zaujala už na promo fotografiích. Uchvátila mě zvolená barevná kombinace a zajímavě malované nožky.
Měla jsem štěstí, že jsem ji minulý týden objevila na Mimibazaru a nemusela jsem ji složitě shánět na Ebay.Twyla má fosforeskující očka, musela jsem to vyzkoušet a opravdu, část oka, tedy bělmo ji v noci svítí... jen jsem si říkala že je škoda, že je to jen taková malá část a nemá fosforeskující i části doplňků, protože kdo o tom neví, nevšimne si toho.
Z detailů mě zaujalo malování na nožkách, je to opravdu krásné...


a jako vždy perfektně propracované oblečení, obzvláště sukně s tylem je dokonalá :-)

Celou dobu mi někoho připomínala, myslela jsem, že budou mít stejný tvar hlavičky s Howleen, obzvláště když jsou obě stejně vysoké, ale kdeže, je to vidět i na fotografii, pak už mě napadá Rochelle, ale tu prozatím nemám ve sbírce...Návod - Jak ušít letní dlouhou sukni ze třech dílů

18. června 2013 v 21:22 | cherryn |  Návody
Měsíc jsem měla v hlavě myšlenku, že Qian upletu nějaký letní ležérní svetřík a k tomu dlouhou letní sukni. Svetřík jsem upletla, jen na něj nemám návod, jelikož pletení je pro mě taková akční záležitost. Stále upravuji podle panenky, přizpůsobuji, což znamená, že na to není přesný popis a ani počet ok, jen tak všeobecně. Proto jsem se dnes pustila do bílé letní sukně a vzala jsem si k tomu foťák, abych se podělila, jak vznikala... a že to není nijak složité :-)
Vybrala jsem si lehčí letní materiál s vyšívaným vzorem, ale v podstatě jde ušít i z tenké džínsoviny.
Rozhodla jsem se, že ji ušiji ze tří dílů a každý díl bude mírně nařasený. Změřila jsem si na panence délku sukně, vydělila třemi a přidala na švy, které vždy budou nahoře i dole, jen k vrchnímu dílu jsem přidala o 1,5 více, abych mohla udělat tunýlek na gumičku.
Protože jsem chtěla aby každý kus byl řasený, tak jsem si nejdříve změřila obvod boků, kolik asi tak má mít první díl, který jsem udělala širší tak o 5cm než je tedy obvod boků. Druhý díl jsem střihla tak o 10cm delší než první a spodní, tedy třetí díl opět o 10cm delší než druhý díl, aby vznikla posloupnost a sukně se rozšiřovala postupně. Já jsem si přála, aby nebyla moc bohatá, takže záleží jak se rozhodnete, pokud má být více řasená, přidejte více cm u každého dílu.


Šít jsem začala nejdříve tunýlek na vrchním díle, doporučuji začistit entlovacím stehem a pak přehnout na šířku gumičky, kterou budete používat. Pak jsem nařasila jemně druhý díl a musí sedět délkou po nařasení, k délce toho prvního. To samé jsem udělala s třetím dílem, nařasila a přizpůsobila délce druhého dílu a ještě začistila spodní okraj.


Přišel čas sešít díly k sobě, což znamenalo dát k sobě lícem první a druhý díl a sešít, to samé jsem udělala s druhým a třetím dílem.


Já jsem se ještě rozhodla, že na každý šev přišiji krajku, dokonce každá má trochu jiný vzor :-)
Není to složité, jen jsem přiložila na šev s tím, že spodní šev dvou dílů jsem nasměrovala směrem nahoru k tunýlku na gumičku.


Teď už jen stačí provléknout gumičku...


a už to vypadá, že z toho něco bude :-)


Šířku gumičky jsem už měřila přímo na panence, přišpendlila a celou ji sešila dohromady i s gumičkou, prostě jeden ucelený šev a bylo hotovo... teda ještě jsem začistila ten šev a už se do ní soukala Qian :-)
K celkovému outfitu jsem navlékla perličky s motýlkem a bohužel jsem nenašla jiné vhodné boty, než tyto kozačky, ale snad se mi povede ještě něco vymyslet :-)
Návod - Jak ušít panence legíny ?

13. června 2013 v 14:37 | cherryn |  Návody
Dnes bych se ráda podělila o postup jak ušít panence legíny, aby to nebylo složité, ale ve výsledku efektní.
Budete potřebovat pružnou látku, nůžky, tužku nebo vypratelný fix a nejlépe šicí stroj, jelikož švy musí být opravdu pevné, aby legíny držely tvar panenky a šev se nerozjel.


Vybrala jsem elastickou stříbrnou látku, jelikož mám rozešitý model ve stříbrné kombinaci pro Antoinettu a myslím, že nebude ani protestovat, že v mezifázi dostane legíny :-)

Látku přeložíme, tak ať máme dostatečně na šířku boků, délku a samozřejmě rubovou stranou nahoru, budete malovat linky, podle kterých se šije.


Fixem nebo tužkou namalujte přesné křivky panenky a nejlépe tak, že fix držíte kolmo na látku a obkreslíte její křivky.
Pokud budete šít legíny na Monsterku nebo Barbie, bude stačit opravdu jen držet fix kolmo, pokud na větší panenku, jako mám já Tonnerku, tak mírně nakloňte fix s rukou k tělu panenky, aby střih byl o kousek širší.


Pokud máte boční švy namalované, tak si udělejte ještě bod mezi nožkami v rozkroku a dole u kotníků, ať víte kde bude střední šev a jak dlouhý.
Takto by měl vypadat připravený střih, neboli křivky, které budeme nejdříve šít a až poté stříhat.


Opravdu je lépe sešít legíny na stroji...


Prostřední šev začínáme šít od spodní části nohavice a šijeme tak 1mm od čáry, na konci čáry(v rozkroku) ušijeme jeden steh o 90 stupňů, kolmo na ušitý šev a vracíme se zpět. Opět šijeme tak ten 1mm od čáry, teoreticky ušijeme takové úzké písmenko U.


Dodržujte spodní a horní hranici zakončení švů, ať můžete rovně střihnout pas a nohavice, také je řádně zapošijte na obou stranách, látka bude napnutá a švy by se mohly rozjet.

Vystřihněte okolo švů a prostřední část jen rozstřihněte.Teď už jen legíny převrátit na lícovou stranu a máme hotovo :-)
Osobně si myslím, že nejdéle mi vždy trvá ty kalhoty převrátit než je ušít, obzvláště u monsterek. Můžete si pomoci šňůrkou nebo spínacím špendlíkem, který se lépe provleče zpět nohavicí a pak už to jde přetáhnout jednoduše.


a ještě zadní strana...


Pokud budete zakládat v pase nebo nohavice, pak doporučuji lepit lepidlem na textil, nebo zašít v ruce.
Nezapomeňte, že látka se natáhne do stran, tedy vezme nějaký ten milimetr do délky, kousek přidejte.

Anoinettu jsem vzala hned ven, abych ji vyfotila a aby si stříbrňáky vyzkoušela, i když to není finální řešení, které na ni plánuji :-)
(pro zvětšení klik na obrázek)Monster High - Spectra na přání :-)

11. června 2013 v 15:31 | cherryn |  Monster High
Dnes jsem ušetřila chvilku a vyfotila jsem, po delší době, Spectru.
Jestli si dobře pamatuji, tak si někdo z vás přál, abych ji postavila opět před objektiv :-)
Ráda jsem ji vytáhla ven na sluníčko, ale moc se jí to nelíbilo, prý mám příště přijít v noci... to ale nevím jak udělám :-))Naby v zeleném pod deštníkem

8. června 2013 v 19:47 | cherryn |  BJD Dolls
Slibovala jsem v předchozím článku druhou část fotek, kdy si holky vyměnily oblečení a Naby se také moc těšila, až vám ukáže i její nový deštník :-)
Deštník jsem pro BJD panenky plánovala delší dobu a základem bylo koupit jakýkoliv skládací deštník v přiměřené velikosti. Nakonec jsem opět prohledala nabídky Ebay a našla vhodný deštník pro velikost MSD i SD. Stál pár korun, je plně funkční, jen měl tylový potah s výšivkou. Potah jsem opatrně sundala a podle něj jsem střihla nový potah z průhledného vinylu, který jsem koupila v OBI. Pak už stačilo jen prošít části dle mých představ a přišít koncovky ke konstrukci.
Naby nadšeně jásala a čekala až bude pršet, aby si ho mohla vyzkoušet. Myslím, že ji potěšilo, že si i půjčila oblečení od Amber, protože v ten byla opravdu zima.

Na terase si začala s deštníkem hrát.... ale neschová se :-)Byla nadšená, že jde složit a důležitě se začala procházet... :-)


Nakonec se s ním odebrala opět do deště :-)


Amber - puntíky sluší i panenkám Wilde Imagination

5. června 2013 v 9:49 | cherryn |  Wilde Imagination
Amber stála delší dobu na poličce, měla na sobě její poslední háčkovaný zelený outfit a mě napadlo, že by si s Naby mohly vyměnit oblečení. Ani jedna nic nenamítala a během chvilky byla Amber v puntíku a Naby v zeleném. Pak ještě žadonila o takové botky jako má Naby, měla štěstí, že máme dvoje a zrovna ty druhé v hnědé barvě :-)
Škoda, že panenky WI mají nožku na podpatek, protože jim pasují klasické BJD boty, ale jiné než vysoké kozačky nemůžou mít, musí schovat tu šikmou nožku, která je i menší.
Protože Naby byla teď na blogu více, tak nejdříve jsem slíbila Amber, že ji ukážu světu v její nové podobě...


Paruku má svou originální, vypadá trochu přísně, ale mi se moc líbí :-)


Její romantický pohled je jako stvořený k mým oblíbeným fotografiím u plotu :-)


"Nefoť mě už a pojď domů, je zima...." :-))) měla pravdu, já jsem byla zmrzlá a šla jsem si dát horký čaj :-)


Příště uvidíte Naby, která si nejen půjčila oblečení, ale také dostala nový deštník, který mohla v dešti konečně vyzkoušet :-)