Březen 2013

Návod - silikonová čepička nebo základ pro paruku

29. března 2013 v 14:22 | cherryn |  Návody
Máte doma parukovou panenku a paruka ne a ne a nedržet na hlavě? Nebo chcete si vyrobit vlastní paruku?
Když jsem si poprvé koupila panenku Moxie Teenz, tak jsem byla nadšená, že je paruková, ale celou dobu mě na těchto panenkách zlobilo to, že paruky při pohybu prostě padají a nedrží, někdy dokonce ani když jen panenka sedí, jak jsou vlasy těžké. Uvažovala jsem, že panence nalepím suchý zip a do paruky také, jenomže mám ráda panenky i bez vlasů a suchý zip mě přímo irituje na hlavách panenek :-)
Po koupi první BJD panenky jsem zjistila, že existují silikonové návleky, které zajistí, že paruka nebude padat. Tyto návleky jsou v klasických velikostech, tak jak se vyrábí paruky, jenomže nesedí každé panence a nebo nemáte možnost si ji zakoupit.
Jednou jsem na YT shlédla návod, jak si někdo vyrábí jakoby čepičku pod paruku, ale používal lepidlo, které se nedá u nás koupit a při zakoupení na Ebay by se výroba docela prodražila.
Nedávno jsem objevila Silikonové 3D lepidlo, které jsem použila na výrobu návleku.
Tak jdeme na to :-)

K výrobě budete potřebovat kus obyčejné látky, můžete i hnědou nebo černou, pokud plánujete například černou paruku nebo budete dávat pod černou paruku. Dále nůžky, zmiňované silikonové lepidlo, gumičku, potravin. fólii, panenku a rukavice.


Nejdříve si dostatečně obalte hlavu panenky potravinovou fólií, ať si ji nezničíte lepidlem (já jsem použila stojan na paruky pro Moxie T.)


Látku přiložte na hlavu a zajistěte gumičkou, cca pod uchem panenky, ale dost pevně a srovnejte případné vlnky tak, že budete látku tahat směrem dolů, aby vzniklo co nejmíň záhybů.


Nasaďte si rukavice a naneste lepidlo v tenké vrstvě na celou plochu až po gumičku.


Toto lepidlo se roztírá krásně a jde i uhladit. Je zapotřebí mít ve výsledku jednolitou vrstvu, raději přidejte lepidla, pokud si nejste jisti.


Lepidlo jsem nechala zaschnout podle návodu, tedy 24 hodin.
Po zaschnutí, jsem sundala opatrně gumičku, převrátila, aby lepidlo bylo teď ve spodní části, znovu nasadila, připevnila gumičkou a natřela lepidlem i druhou stranu, abych měla obě strany potřené lepidlem.
Nechejte opět zaschnout dle návodu.
Když byla zaschlá i druhá strana, tak jsem sundala gumičku, fixem jsem si namalovala čárky abych věděla jak mám stříhat a vystřihla.


Teď už jen zbývalo to vyzkoušet na panence :-)


a s parukou...


....a že to funguje, dosvědčuje tato fotografie, panenku jsem otočila... paruka drží :-)


Zrovna u těchto panenek ji ani nenakloníte, aby vám paruka nespadla.

Pokud byste si vytvářeli jen základ pro paruku, pak stačí natřít lepidlem jen z jedné strany, převrátit silikonem směrem k hlavičce panenky, obstřihnout, nalepil vlasy na stranu látky a máte hotovo :-)
Ještě jsem chtěla říct, že pokud byste chtěli mít čepičku opravdu pevně obepnutou okolo hlavy v krajní části, tak je třeba ji prošít v momentě kdy si ji narovnáte a než nanesete lepidlo :-) Nebo si můžete ušít přímo jakoby čepičku na danou hlavu panenky a jen lepidlem nanesete tu silikonovou vrstvu.
Já už mám v plánu si takto vyrobit nějakou paruku na Monster High, tak jsem sama zvědavá, jak mi to půjde :-)

A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.

Qian je naladěna do zelena, přivoláme jaro?

25. března 2013 v 21:27 | cherryn |  BJD Dolls
Qian je největší panenka v mé sbírce a konečně přišla na řadu :-)
Mám ji moc ráda, někdy mi přijde, že musí mrknout nebo pohnout sama rukou, jak je "lidská" :-)... ovšem ta její velikost mě stále straší, tedy když se jedná o focení, přeci jen jsem zvyklá na panenky 12, maximálně 16 palců.
Momentálně máme zelené období, tedy ladíme doplňky do zelena a doufám, že ještě dojde znova na fialové období, které jsem nestihla vyfotit. Ušila jsem ji lesklý zelený top, džínový korzet a vyrobila šperky. Kalhoty a boty má koupené, na kalhoty si ještě netroufám v této velikosti. Naštěstí miluje kozačky a myslím, že k její postavě jsou nejlepší volbou :-)


Přemýšlela jsem kde ji doma nafotím, když venku je stále zima a nikdo mě tam nedostane :-)
Nakonec jsem vyzkoušela schody do patra a ač nejsou dobře osvětleny, objektiv si s tím poradil na jedničku, udělal mi opravdu radost.... Po dlouhé době jsem opět vytáhla zrcadlovku a když jsem skončila focení, tak jsem měla pot na čele :-))

Chvíle odpočinku.... což znamenalo, že Qian se válela a já se doslova plazila po schodech, abych ji zachytila v dobrém úhlu :-)


Nevydrželo jí to dlouho, utíkala si prohlédnout kytičky...Nevím zdali jaro přivoláme, ale co kdyby :-)

Pro porovnání velikostí jsem jednou večer, vyfotila Qian s Floral(Monster High).


Monster High - Blob putuje do světa :-)

24. března 2013 v 18:14 | cherryn |  Monster High
Krásná Blob ke mě sice přišla v sadě, ale od začátku bylo dohodnuto, že si ji vezme má kamarádka.. jen ji chtěla krapet upravit, aby byla "hezčí" :-) Pravdou je, že ve skutečnosti je Blob opravdu hezká a neseděly mi na ni jen ty bledě modré oční stíny, tak jsem je jednoduše přemalovala. No a jak jsem byla v té proměně, tak si říkám, že řasy by si také zasloužila, ať mají alespoň jednu panenku s řasami. Nakonec jsem hledala paruku která by ji fakt padla. Vyhrála to paruka z CAM sady, z Ebay a bylo dokonáno :-)... tajně ji říkám malá mimozemšťanka...


Hledám Blob, že ji zabalím do krabice a nemůžu ji najít.... nenašla jsem ani Ice.... ale našla jsem je společně v jídelně :-) Potřebovaly si popovídat a rozloučit se, samozřejmě bez diváků, tak jsem mlčky fotila :-))


"....a musíš už jet?"


"bude mi smutno, ale musím... a moc se těším" .... :-)


Ice: "budeš mi chybět...."
Blob: "víš... já jsem tak zvědavá, jaká asi ta Věrka je?" :-)"koukám, že venku fouká, snad mě ten vítr neodnese jinam..."A teď mě už uviděly a chtěly se vyfotit ještě před "plátnem"... a já povídám: "Blob, mám nové plátno, růžové, chceš?" :-))

Blob: "faaaaakt má růžovéééé... nekecala" :-)Zbytek fotografií v náhledu, kdo chce vidět větší, tak KLIK :-)


Barbie So In Style - Chandra

14. března 2013 v 21:54 | cherryn |  Barbie Mattel
Chandra je elegantní, krásná a tmavě čokoládová panenka Barbie z kolekce So In Style :-)
Zmiňovala jsem se již o této kolekci, která se u nás bohužel neprodává a přitom je cenově dostupná jako jiná klasická Barbie. Když jsem uvažovala, že si do sbírky pořídím i Chandru, tak jsem dostala radu, že si mám počkat na novou kolekci, jelikož bude plně kloubová a udělala jsem dobře.
Tato kolekce se objevila i v Anglii a tím pádem je cenově daleko přístupnější, než s poštovným z Ameriky.
Možná znáte ten pocit jak se těšíte, že za týden dorazí balíček a ono ejhle... týden nic, druhý týden nic, třetí týden opět nic... napsala jsem prodejci, ten mě jen utěšoval abych vyčkala, že určitě dorazí, čtvrtý týden nic... a když už jsem byla smířená s tím, že se mi po cestě ztratila, tak zazvonila pošťačka a nesla očekávaný balíček!!
Nevím kudy balík putoval, ale přinesl si šrámy na obale, krabice byla trochu zmačkaná a naštěstí panenka byla v pořádku.


Můžete si všimnout, že nemá nalepené řasy :-) chvíli ji nechám a budu rozvažovat, zdali ji ty řasy můžou udělat ještě krásnější :-) Ovšem bez úprav se ani tak neobešla, jelikož oblečení bylo ušito jako jeden kus, tedy vzadu byl jeden díl a vepředu jen proužek toho růžového topu, k němu přišitá sukně a v bocích přišito k saku. Chvíli jsem to rozvažovala, pak jsem vzala nůžky, rozstříhala na díly, jak by to mělo být a začala šít.
K sukni jsem v pase přišila černou saténovou stuhu a suchý zip. Sáčko jsem také olemovala v zadní části tenkou stuhou a sešila suchý zip po délce na zádech. Proužek který zůstal jako top, byl vlastně přední část, vzala jsem staré černé tričko, ustřihla druhý proužek a sešila, tím jsem dodala elastická záda a bylo hotovo. Celá tato akce mi nezabrala více jak dvacet minut.
Neseděly mi na ni ještě modré stíny na víčku a tak jsem je přemalovala na fialové, jako jsou pod obočím.
Chandra má úžasné černé a kudrnaté vlasy...


Dnes bylo sluníčko, tak jsme se pustily do focení a hned šlo sáčko dolů :-)


Nepovídat a fotit... to byl její rozkaz... :-)A slunce se nám dostalo až na plátno :-)... řekla bych, že byla ve své kůži...

Bylo těžké vybrat, tak ještě poslední detail s ručkou...


Monster High - vyjádření České Obchodní Inspekce k probému "lepidlo"

11. března 2013 v 13:27 | cherryn |  Monster High
Problém s lepidlem u panenek Monster High jsem rozebírala v tomto článku:

Zmiňovala jsem se o tom, že jsem zadala podnět na Českou Obchodní Inspekci a ráda vám zveřejňuji jejich vyjádření:Fashion Royalty - Kyori Sato

8. března 2013 v 21:21 | cherryn |  Fashion Royalty
Panenka Kyori Sato je od firmy Integrity Toys - Fashion Royalty a vždy jsem jejich panenky obdivovala s tím, že jednou určitě obohatí mou sbírku.
Kolikrát jsem si říkala, jaký je rozdíl mezi těmito panenkami a Barbie, jelikož jsou stejně veliké a dokonce i tělo je velmi podobné.
Před měsícem jsem na ebay našla prodejce, který prodával pouze hlavičku krásky, kterou jsem si vyhlídla. Neváhala jsem a dohodla se s ním, aby mi ji poslal za nejnižší možné poštovné, jelikož byla z Ameriky a týden po tom hlava Kyori dorazila.
Nedovedete si představit jaký kolotoč nastal, když jsem začala zjišťovat, jaké tělo budu potřebovat. První zjištění bylo, že Integrity Toys vydalo již několik těl, které také postupně vylepšovali a přidávali jim klouby pro dokonalejší polohování. Poté bylo nutné zjistit, jakou barvu pleti tato panenka má. Když jsem zjistila, že pro mě bude nejvhodnější nejnovější tělo FR2 a v tom nejsvětlejším odstínu, tak jsem si připadala jako šílenec :-) Hledala jsem každý den nabídky prodejců, až jednoho dne jsem natrefila na to správné tělo. Slovo dalo slovo, tělo dorazilo opět dost rychle a pak nezbývalo nic jiného, než na tělo nasadit hlavu... v ten moment na mě koukala velmi elegantní a něžná Kyori...


Panenka byla samozřejmě nahá a než jsem ji fotila, tak jsem ji rychle spíchla krátké šatičky s rukávy a jak jinak než z ponožek :-)Trošku sluníčka neuškodí :-)
Detail na účes...Tělo panenky je moc hezky tvarované, dostatečně kloubové, materiál je vinyl a hlava je z tvrdšího materiálu než klasická Barbie nebo Monsterka.
Ovšem před dvěma dny jsem se rozhodla panence rozpustit vlasy a hlavně umýt, měla je hodně zaprášené... co mě nečekalo! Celou dobu jsem si říkala, jak je ten účes pevný a jakou formou ho rozdělám. Když jsem uviděla hřebíček nebo řekněme silnější špendlík v drdolu, tak jsem začala prohledávat celý účes, k mému překvapení jsem jich tam neobjevila zrovna málo...


Nemilé překvapení bylo to, že po oddělání všech tří drdolů jsem objevila pod nimi holou a nenavlasenou hlavu. Ten moment byl pro mě šokující! Panenka nestojí zrovna nejmíň a vlasy má jen po obvodu???? Rozpletla jsem ty prameny, které tvořily účes a zjistila, že vlasy jsou ostříhané jen pro účely finálního účesu, pro mne to bylo hodně velké zklamání. Byla jsem z toho tak v šoku, že jsem ji ani nevyfotila... nicméně jsem se rozhodla hlavu odvlasit a nechám ji jako parukovou.
Jedna pracovní fotka než bude mít paruku...


Hlavu jsem ji omotala kusem látky, tak se nelekejte, aby nebyly vidět ty dírky :-) Řasy jsem ji musela také opravit, sundat staré a dát nové, jelikož tím cestování a úpravami vlasů byly polámané.

Abych to nějak shrnula.... panenka je opravdu nádherná a jsem za ni moc ráda! Díky tomu, že jsem kupovala zvlášť hlavu, tak jsem měla možnost si vybrat nejnovější tělo, ale chvíli mi trvalo se přenést přes tu nedokonalost vlasů.

Monster High - Ghoulia OOAK

5. března 2013 v 23:39 | cherryn |  Prodej
A je to tady!
Představuji vám novou krásku OOAK Ghoulii, která má vsazená modrá očka, řasy a k originálnímu bruslařskému outfitu dostala modrý kalhotový overal s doplňky. Měla jsem představu, že když se přes den věnuje sportu, tak nutně potřebuje něco na sebe na večírek, do víru velkoměsta :-)
Snad jsem vás nenapínala moc dlouho, krapet to komplikovaly nemoci... nicméně jsem měla více času na rozmyšlení druhého outfitu a doufám, že se vám bude líbit :-)Monster High - CAM Blob a Ice

2. března 2013 v 20:37 | cherryn |  Monster High
Sada CAM, u nás známá pod názvem Sestav si svou příšerku, obsahuje dvě panenky Blob a Ice. Bohužel je to jedna ze sad, které se k nám do hračkářství pravděpodobně nedostanou. Po tomto zjištění jsem je začala hledat na Ebay, kdy ceny byly opravdu vysoké a tak mi nezbývalo než čekat na výhodnou nabídku. Jednoho krásného večera prohledávám Ebay a co to nevidím, konečně Blob a Ice za cenu, která splňovala má kritéria pro koupi.
Balíček dorazil velmi rychle a já jsem s úžasem koukala na dvě průhledné krásky, jedna je modře ledově průsvitná a druhá třpytivě neidentifikovatelně červeno-růžová :-)


Ledově modrá je Ice a je pro ni určená modro-růžová paruka, která je opravdu krásná a poprvé mohu říci, že i kvalita je daleko lepší než byly paruky v předešlých sadách.


U Ice jsem vyfotila i detail její průhlednosti...


Ještě pár fotografií, než přijde na řadu Blob... ono totiž Ice si ráda hraje s vlasy...

Dost hraní a jdeme na Blob...
Blob má paruku umělohmotnou nebo bych spíše řekla, že silikonovou / gumovou... nicméně je velmi extravagantní a nezvyklá :-)
Bohužel v sadě jsou jen jedny střevíčky a líbily se mi více pro Ice, tak jsem musela prohledat své zásoby a našla jsem jedny padnoucí kozačky v růžové barvě pro Blob.Holky patří prostě k sobě, což znamenalo, že budou chtít společné fotografie. Já jsem to jen přivítala, moc jim to spolu sluší i přes to, že jednou se pohádaly a vypadalo to, že už si vedle sebe ani nesednou :-)
Klikni pro zvětšení fotografie.

Fotografií jsem udělala opravdu hodně, vybírat ty které půjdou na blog bylo obtížné a musela jsem je uspořádat jinak než obvykle.

Monster High - Robecca Steam

1. března 2013 v 23:03 | cherryn |  Monster High
Panenka Robecca mě v první kolekci neoslovila, zahlédla jsem ji tehdy, ale nevěnovala další pozornost, ale tentokráte jsem si ji všimla okamžitě v kolekci Dance Class. Njedříve mě zaujala ta kombinace barev oblečení a havraních vlasů na tmavě zlatém těle. Neodolala jsem a už byla v košíku, abych si ji lépe prohlédla. Zjistila jsem, že je opravdu krásná a taková krapet jiná než ostatní Monsterky :-)
Pravdou je, že jsem nedávno shlédla i pár dílů kresleného příběhu a byla jsem překvapená, jak se změnil můj pohled na některé Monsterky. Doposud jsem neřešila jejich povahy a na základě čeho vlastně vznikly, teď mám alespoň přehled kdo je kdo a jakou má povahu :-)
Nicméně Robecca je neuvěřitelná a když jsem ji sdělila, že půjdeme fotit, tak se na mě dívala docela opovrženlivě a nemínila opustit prostor šicího stroje, který ji totálně uchvátil. Ovšem, ukázala jsem ji kouzelnou "krabičku", která ji bude asistovat při focení a bylo vyhráno... utíkala před plátno :-D


Chvíli váhala a bála se, zdali nedostane od majitele vynadáno :-)))


Uklidnila jsem ji, že ne, ale že musí dávat pozor :-)Vyzkoušela, zdali by to nemohla být, její budoucí postel... zjištění, že je moc dlouhá bylo smutné, leč pravdivé :-)


Neodradilo jí to a začala si přístroj pořádně prohlížet...


Byla to prostě láska na první pohled... :-D
Detail střevíčků a ozubeného kolečka na lýtku, které se točí!Pak už jen na mě mávla a šla odpočívat na šicí stroj :-)