Únor 2013

Pullip Dolls - porovnání Pullip versus Obitsu

23. února 2013 v 0:03 | cherryn |  BJD Dolls
Nastal konečně čas pro fotografie porovnání těla Pullip versus Obitsu.
Tělo Obitsu má již panenka, tedy je s hlavou a jinak tělo Pullip poznáte podle toho, že má malé dlaně a nalakované nehty černou barvou.

Na první fotografii je vidět materiál trupu, vlevo je Pullip. Trup Obitsu je jakoby "potažený" gumou, což je příjemné na pohmat a neleskne se. Díky tomu je například možné ohnout nohy do hodně skrčené polohy, ten materiál je flexibilní a přizpůsobí se.


Celkový pohled na obě těla...


Tato fotografie ukazuje ohebnost rukou a nohou, bohužel Pullip má hodně omezené klouby a je to vidět právě na tom, že ruka nechytí za zády nohu.


Podstatné je také to, že tělo Obitsu má ve spodní části nožky magnety a krásně stojí i v různých polohách na kovové podložce, přitom tělo drží docela velkou hlavu a bez problémů. Díky tomu nemusím řešit stojan, který není zrovna ideální na focení.

Zde je vidět ohebnost v nohou celkově, Pullip tělo je v maximální možné poloze ohebnosti, u Obitsu bych ještě nohy dostala blíže k tělu.


Ukázka ohebnosti rukou, opět Pullip je v maximální možné ohebnosti v loktech a nesáhne si na krk, kdežto Obitsu bez problémů...Teď se jukneme na detaily rukou, Obitsu má krásně tvarované prstíky a v lepším poměru k tělu.


Detail trupu ObitsuTeď už jen fotografie různých póz těla Obitsu...

Krásně si chytne ruce za zády a také si sedne na nohy z polohy v kleče...


Malá tanečnice :-)


Řekla bych, že jí to unavilo :-)) takže poslední fotografie je čistě odpočinková..


Pod pokličkou - Ghoulia se připravuje..

20. února 2013 v 18:03 | cherryn |  Pod pokličkou
Nedá se svítit, bude muset do světa :-)
Delší dobu mám připravené dvě panenky na proměnu s tím, že je dám do prodeje a první bude Ghoulia... malá ukázka z procesu...


Edward a Cami na Valetnýna

15. února 2013 v 14:23 | cherryn |  Tonner Dolls
Včera se slavil Valentýn a díky tomu jsem dostala nápad vyfotit Edwarda s Cami.
Nevím proč jsem dala dohromady tyto dva, ale přijde mi, že jim to spolu moc sluší a nějakou záhadou mi k sobě pasují, možná to bude tou světlou pletí :-)
Škoda jen, že to počasí poslední dobou nenabízí moc světla, ale zrovna u Edwarda jsem si říkala, že temnější fotografie nebudou až tak mimo :-)
Monster High - Clawdeen a Howleen

5. února 2013 v 19:03 | cherryn |  Monster High
Obě tyto krásky mě zaujaly, když byly spolu v krabici a Howleen měla oranžové kudrliny, ale nějak se mi nepodařilo se k nim dopracovat. Po zjištění, že byly vyrobeny v Indonésii jsem se uklidnila a nesháněla jsem je :-) Naštěstí se povedly obě dvě v další kolekci a hlavní bylo, že jsou vyrobeny v Číně.
Nafotila jsem nejdříve Clawdeen a musím říct, že mě nesmírně překvapila, líbí se mi od hlavy až k patě! Její barevná kombinace je pro mě přímo fascinující.
Protože jsou holky opravdu barevné, tak jsem zvolila i barevné pozadí a doufám, že se vám fotky budou líbit :-)

a když na bruslích, tak jedéééém...


odpočinek...


uááááá...


nechtělo se ji spát, ale posílá všem pusu...Přilákala Howleen k focení...

A protože jsem neměla více času, tak Howleen přijde na řadu příště :-)

Pullip Dolls - výměna těla za Obitsu

4. února 2013 v 20:19 | cherryn |  Návody
Výměna těla Pullip za Obitsu je změna k lepšímu, obzvláště pro sběratele BJD panenek.
Tělo Obitsu je daleko pohyblivější a stabilnější než originál Pullip. Na výběr jsou dva druhy těl ve velikosti 27cm, můžete si vybrat velikost prsou a tuším, že tak tři odstíny pleti. Já jsem si vybrala tělíčko s vloženými magnety do chodidel, aby panenka stála sama na kovové podložce.
Než jsem se do toho všeho pustila, shlédla jsem několik návodů, jak výměnu provést. Bez těchto návodů bych se do toho nikdy sama nepustila.
Jestli jsem to dobře pochopila, tak těla Obitsu jsou vyráběna právě pro variabilnost použití a využití u více druhů panenek, pokud je možnost hlavičku nasadit na krční díl.
Tentokráte to nebude podrobný návod, jelikož video na YT je ideální variantou návodu(klik) a já si jen dovolím takové střípky z toho, jak to vše probíhalo.
Začneme přípravou na plastickou operaci :-)


Nejdříve je nutné sundat paruku, která je přilepená po obvodu paruky. Použila jsem řezák abych udělala první mezeru a pak jsem oddělila paruku opatrně šroubovákem.
Je to velká škoda, že je paruka lepená, jelikož zůstávají po lepidle fleky a nejdou dostat dolů, možná obroušení by pomohlo.Hlavička je přišroubovaná třemi šroubky. Uvnitř se nachází mechanický strojek, který ovládá mrkání a pohyb očí.


Tělo Obitsu má tři náhradní kolíčky v různých velikostech, které zajišťují budoucí hlavu. Vybrala jsem největší a začala uvažovat zdali ho zkrátím řezáním a jestli neexistuje rychlejší varianta. Pro jistotu jsem poprosila manžela, jak by to řešil a zdali mi pomůže. Shlédl videa, aby zjistil co přesně potřebuji a rozhodl se, že jistější a rychlejší bude obroušení do požadované velikosti.


Manžel má můj obdiv, že si neopiloval i prsty, jak se znám, já bych určitě přišla o nehty a možná i krapet kůže :-)
Šlo to docela rychle a hlavně jsme mohli zkoušet, kdy už můžeme přestat, aby tam kolíček zapadl.
Problém u této hlavičky je ten. že ji vyplňuje strojek, zrovna u otvoru na krk je přichycen a mezera na kolíček je tak 3-4mm. Raději jsme nechali kolíček trochu větší a mírně obrousili i uchycení toho strojku. Měla jsem pořád pocit, že bude lepší když ten kolíček bude větší aby se nezlomil.


V momentě kdy jsme dosáhli přesné velikosti kolíčku, tak jsme kolíček ukotvili do těla.
Jelikož je otvor v hlavě větší než ta část pod kolíčkem, omotala jsem tu část tenkou gumičkou na korálky, tak jak ukazoval návod, až hlavička hezky držela.


Tímto krokem končí veškerá úprava.
Hlavičku jsem nasadila na nové tělo, zašroubovala a postavila panenku na kovový podstavec.
Panenka stojí opravdu sama a jde ve stoje i částečně pózovat, ale tomu se budu věnovat v dalším článku :-)


Takto krásně je tělo "ohebné"...


A na závěr: použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtětě návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.