Leden 2013

Barbie So In Style - čokoládová kráska jménem Kara

30. ledna 2013 v 21:16 | cherryn |  Barbie Mattel
So In Style... kdo to je Grace, Chandra, Kara... ??
Před dvěma týdny jsem objevila panenky v kolekci So In Style(klik), která obsahuje pouze panenky s tmavou pletí... nejdříve jsem tomu nemohla uvěřit, že nějaká taková kolekce existuje, až jsem si něco o tom přečetla :-) Budu asi jedna z posledních, která má ráda tento typ panenek a nevědla o tom :-) ...ale to nevadí, už jsem si rozšířila obzory a vím po čem opět toužit!
Zaujala mě nesmírně Chandra a Kara. Projela jsem nabídky na ebay, až jsem narazila na panenku Karu a pak už jsem udělala vše pro to, abych ji měla co nejdříve doma.
Kara mi dorazila včera a po vybalení jsem zjistila, že je tak krásná, že jediná její úprava budou řasy, bez této kosmetické úpravy panenky nesmí před objektiv :-)
Když jsem si Karu objednala, tak mi okamžitě blikla myšlenka, že bych ji měla náležitě přivítat nějakým vhodným oblečením. Delší dobu uvažuji o tom, že bych ráda ušila šaty z puntíkaté látky, ze které šiji většinou sedací vaky pro panenky a právě čokoládová kráska se mi k této extravaganci hodí. Střihla jsem na šaty, sedla za stroj a šaty byly na světě, vyrobila šperky, přečesala vlasy a šup, šup na černé "fotomolo" :-)
p.s. ještě musím říct, že fotit tmavou panenku v šeru, je jen pro netrpělivce, jako jsem já :-))


Nestihla jsem je ani vyžehlit, focení bylo silnější než finální úpravy :-)

Barbie Fashionistas - Sporty OOAK

28. ledna 2013 v 21:27 | cherryn |  Barbie Mattel
Sporty, to je jedna z dalších panenek, kterou už mám tak dva roky a když jsem se pustila minule do Nikky, tak jsem to slíbila i Sporty :-)
Uvažovala jsem nad tím jak ji změním, až najednou mi přišlo na mysl, že musí mít zlaté rty. Oční stíny jsem přemalovala na zelenou, vrchní stínování do zlatova a nakonec rty tedy do vysněné zlaté barvy. Zlatou akrylovou barvu jsem neměla, tak jsem vzala zlatý lak na nehty a bylo hotovo :-)
Říkám ji Amy a před dvěma dny prošla ještě další změnou a to takovou, že jsem ji odstranila mezeru mezi rty, což jsou v originálním malování zuby.
Nejdříve fotografie jak vypadala v originále a po přemalování...


Mám ráda večerní fotografie pod lampou...
Něco málo s černým pozadím...
Také jsem holky fotila dohromady, ale to až příště :-) .. zatím jen malá ochutnávka...


Návod - bílá sedačka z krabičky od kapesníků pro paneky

25. ledna 2013 v 14:43 | cherryn |  Návody
Blíží se víkend, je zima a brzy tma... to je čas stvořený k tvoření!
Slíbila jsem návod na sedačku z krabičky od kapesníčků co nejdříve, tak jdeme na to...

Nejdříve musím poděkovat kamarádce Věrce, že mi přeposlala video od My Froggy Stuff s výrobou křesla bez šití (klik), které mě inspirovalo k výrobě této sedačky pro panenky velikosti Barbie, Monster High, Bratz, Bratzillaz a podobně...


Po shlédnutí videa jsem uvažovala, z čeho ji jen vyrobím?
První nápad byl, že na to použiji krabičku od nápoje Caro, ale neměla jsem zrovna čas a tak jsem myšlenku nechala uležet, až mi došly papírové kapesníčky v krásné eliptické krabičce... a bylo rozhodnuto!
Krabička od kapesníčků vypadala takto a pro vyřezání základního tvaru potřebujete jen nůžky nebo řezáček a tužku.


U této krabičky jsem musela oddělit vrchní víčko, které jsem pak ještě využila na sedák. Nakreslila jsem si tužkou tvar, abych pak řezala na jistotu. Zde je prostor pro vaši fantazii, jak si křeslo nebo sedačku představujete, může být klidně více uzavřená, nebo také by mohla mít opěrku směrovanou na jednu stranu, záleží na vkusu.


Vybrala jsem si na potažení textilní kůži v bílé barvě. Tvar sedačky je spíše moderní, proto jsem neplánovala moc složité nebo tradiční vzory.
Na potažení základní části sedačky budete potřebovat dva díly, které k sobě sešijete na rubové straně, obrátíte a navléknete. Jeden díl musí být na celou výšku sedačky a bude pokrývat venkovní část. Druhý díl bude pokrývat vnitřní část a tím si můžeme dovolit střihnout užší pás, jen aby nám poryl délkou od opěradla po předpokládaný sedák plus cca 3cm navíc.
Uvažovala jsem jak to udělat aby to nebylo složité, tak jsem si dala připravený tvar sedačky na látku, přidala tak 5cm do spodní části abych to pak mohla zahnout, začistit a ustřihla jsem dva pruhy na celý obvod plus šev.


Jeden pruh látky jsem si dala dovnitř, upravila tak aby krásně byl vyplněný celý obvod sedačky zevnitř a tužkou jsem si překreslila tvar celé vrchní části. V tomto místě budeme k sobě sešívat oba dva pruhy.


Pohled do zadní části, kde je nutné si nechat cca dva centimetry navíc. V tomto místě bude pruh sešitý, čímž bude i krásně začištěn.


Přichází část šití. Nejdříve si sešijeme jednotlivé pruhy k sobě a kde bude šev si naznačíme tak, že obalíme sedačku, přišpendlíme a namalujeme si budoucí šev, takto to uděláme pro oba dva pruhy. Snažte se obalit sedačku precizně a pevně, ať nám nepřebývá látka a nedělá vlny. Pokud budete mít podobně hrubou látku, tak vnitřní pruh můžete o cca dva milimetry zmenšit.Stále šijeme z rubové strany :-)
Po sešití se nám vytvořily jakési dva tubusy, které teď sešijeme v té vrchní části, přesně dle nakresleného tvaru. Zadní švy, kterými jsou ty díly sešity k sobě dáme lícovou stranou, jakoby je na sebe navlékneme a budeme opět šít po rubové straně látky.
Tento krok bude poslední ohledně šití a je pravdou, že je to nejsložitější část, pokud si nevěříte, že to sešijete na stroji, sešijte pevně v rukou, obzvláště pokud nemáte možnost volného ramene na šicím stroji.


Tímto krokem máme vyrobený potah na základ křesla, obrátíme na lícovou stranu a spoje by měly být začištěny směrem do rubové strany.
Vyzkoušejte natáhnout na krabičku...


Teď už zbývá spodní část sedačky začistit, tedy zahnout a přilepit. Stačí opravdu zahnout, eventuelně nastřihnout aby sklady nebyly moc hrubé a přilepit. Nejlépe na pár minut něčím i zatížit, obzvláště u hrubších látek. U mě vyhrály dvě úzké vázy :-)


Na sedák jsem použila vrchní víčko, ale vzhledem k tomu, že jsem použila textilní kůži, tak se mi již dovnitř krabičky nevešlo, musela jsem odstřihnout ten plastový obvod.


Ustřihla jsem ve stejném tvaru vatelín, opět obalila/potáhla látkou a přilepením, do spodní části, začistila.


Rozhodovala jsem se čím sedačku naplnit a jelikož jsem potřebovala aby byla těžší, tak jsem ji naplnila neloupanou pohankou, kterou jsem zabalila do mikroténu. Můžete samozřejmě použít ledasco, od zbytků látek, novin, rýže, čočky a tak dále...


Nakonec jen zakrýt sedákem a sedačka se vyloupla :-)


Teď opět přichází prostor pro vaši fantazii, já jsem našla zlato-černou stuhu a obtáhla jsem s ní spodní část sedačky, abych schovala případné nedostatky a ušila tři polštáře, které také zdobila stejná stuha.
Porovnání s panenkou :-)


Jelikož se blíží Valentýn, tak mě napadlo použít jiné doplňky :-)


A kdo jiný se k takové sedačce hodí více než Jade...


Neodolala ani Frankie 13tého pátek, čímž mi důrazně naznačila, že vám mám dát vědět, že má již nové vlasy a tím je opět kompletní :-)


Takový styl sedačky je opravdu velmi variabilní, můžete doplňky měnit dle fantazie a nálady.
Například má fantazie si ještě vymyslela háčkované doplňky :-)

Pokud se pustíte do výroby, ať této sedačky, nebo podle Froggy, uděláte mi radost, když mi pošlete fotografii, já ji ráda vystavím zde na webu :-) Inspirace není nikdy dost!

A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.

Pod pokličkou - využití krabičky od kapesníčků

24. ledna 2013 v 16:10 | cherryn |  Pod pokličkou
Tento týden jsem se bavila s kamarádkou o panenkách a přeposlala mi odkaz na video s výrobou křesla pro panenky Barbie. Díky této inspiraci se má fantazie nastartovala v okamžiku, kdy mi došly kapesníčky na pracovním stole :-)
Koukneme se pod pokličku.... fotografií z procesu nechám vaši fantazii pracovat a prozradím, že mám hotovo, ovšem musím počkat na denní světlo, abych výsledek mohla nafotit. Můžete se brzy těšit na foto postup :-)


Barbie Fashionistas - Nikki OOAK

21. ledna 2013 v 21:50 | cherryn |  Barbie Mattel
Nevím jestli to znáte, ale to tak jdete do hračkářství, zahlédnete panenku Barbie Fashionistas, přímo mou oblíbenou Artsy a už jsem s ní u pokladny :-) Artsy to vlastně není, jak jsem se poté dozvěděla, ale je to Nikki.. nevadí, je krásná ať se jmenuje, jak se jmenuje :-)
Panenku jsem si přinesla domů a ihned jsem se pustila do její proměny. Už v obchodě jsem věděla co s ní provedu, aby se přiblížila mé představě.
Původní vzhled panenky bohužel nemám, ale dovolím si přidat odkaz na fotografii z internetu:
Nejdříve jsem ji přemalovala modré stíny na tmavě hnědé, pak přišly na řadu rty, byly růžové a já potřebovala nějaké decentní, tak vyhrál hnědo-oranžový odstín. Rty jsem přelakovala opět lesklým lakem, jelikož jsem vše malovala akrylovými barvami a teď přišly na řadu vlasy. Vlasy stačilo natočit na brčka, přelít a namáčet ve vroucí vodě, asi tak minutu, pak ochladit pod studenou a už jsem sundávala "natáčky", protože jsem byla hrozně zvědavá, jak to dopadne :-) Nechala jsem je proschnout, trochu prsty rozčesala a nalepila řasy... v ten moment na mě koukla nová Nikki, které tajně říkám Whitney :-)) Její první fotku jsem zveřejnila Pod Pokličkou.


Původní šaty byly hodně barevné a po přemalování se již k této panence nehodily. Když jsem byla v tom hračkářství, tak mě asi něco osvítililo a vzala jsem jedny šatičky za pár korun na jinou panenku. Šaty byly trochu větší, upravila jsem je a hlavně přešila nové šňůrky za krk, které byly na jiném místě a ty původní nebyly moc kvalitní.
U tohoto oblečení byly boty i kabelka, boty jsem musela přichytit a kabelku už jen dát Whitney do rukou a jdeme fotit :-)Pár fotografií úplně z jiného pohledu...


Pramínek vlasů...

Pod pokličkou - Barbie OOAK

19. ledna 2013 v 17:33 | cherryn |  Pod pokličkou
Prozradím jen, že jsem si pořídila novou Barbie, ale ještě v ten den jsem ji přemalovala stíny, rty, natočila vlasy a přidala řasy. Také jsem ji koupila i jedny šatičky za pár korun a jelikož byly na jinou panenku, tak jsem je upravila na její postavu. Nemůžu se dočkat až ji nafotím :-)


Brazillaz - Jade, Jasmina a Cloetta před objektivem :-)

17. ledna 2013 v 23:26 | cherryn |  Bratzillaz
Jade, Jasmina a Cloetta na mě koukají na pracovním stole a už delší dobu si tam špitají, že by chtěly společnou fotku :-)
Dobře :-) Jedno odpoledne jsem ještě Cloettě přilepila řasy, odstrojila ji z plastových doplňků a mohla jsem začít chystat pozadí s foťákem. Holky mi ale daly co proto, jsou všechny krásné a každá z nich chtěla být vidět více než ta druhá :-) málem se pohádaly.


Tak a teď vážně, chtěla jsem si s nimi vyzkoušet různé pohledy, postoje a také jsem se potrápila s ostřením, abych dosáhla efektu rozmazání od první k poslední a podobě. Co bylo nejhorší, že jsem na to měla jen jednu hodinu čistého času. Přitom, sem tam, mi panenka spadla, pak se mi pětkrát sesunulo pozadí, třikrát uspat miminko a tak dále. Musím uznat, že se při focení opravdu nenudím :-)
Všechny tři jsou nesmírně fotogenické a opět jsem měla problém vybrat jen pár fotek.

Zděšení Jasmínky, že si nestihla učesat vlasy, Cloetta už byla připravená jako správná modelka se smrtelným pohledem :-)) a Jade si to s ní chtěla vyříkat.... ale naštěstí k tomu nedošlo :-)
Nejlepší bylo, je posadit na sedací vak a fotit a fotit a fotit....

Vyzkoušely si i lehnout, abych měla jiný úhle pohledu...

A tady mi připomínají Charlieho andílky :-))Pullip Dolls - Jaldet Boxopening

15. ledna 2013 v 21:13 | cherryn |  BJD Dolls
Neodolala jsem a má sbírka se rozrostla o panenku Pullip od společnosti Groove inc.
Před rokem jsem o této panence začala uvažovat, prohledala jsem internet křížem krážem, abych se dobrala k potřebným informacím a už tehdy jsem si vybrala panenku Jaldet z roku 2011.
Tyto panenky mají 4 druhy tělíček, podle toho jak se postupně vyvíjely a vylepšovaly. Tvar hlavičky mají stejný, takže při výběru jde o to, jak je panenka namalovaná, oblečená a co má ve finále celkově vyjadřovat. Výjimečná je v tom, že má pohyblivé oči a mrká.
Jaldet mě neskutečně zaujala tváří, má růžovo-fialové stíny a nenápadné rty. Oblečená je jako mořská panna s obrovským kloboukem, ale to já asi nevyužiji, to je takový bonus, kdyby mě tento styl někdy zaujal. Když přišla, tak jsem ji oblékla tylovou sukni a střevíčky, které byly také součásti panenky.
Můj první dojem byl "to je veliká hlava a ta kukadla" :-)


Trošičku mě mrzí, že jedna její ručička špatně drží a vypadává, ale stačí jeden pohled těch obrovských očí a vše je odpuštěno :-)) Naštěstí mám dostatek informací o těchto panenkách a tak jsem počítala s tím, že budu měnit její tělo za kvalitnější, které je obdobou BJD panenek a bude snadněji polohovatelná.
Panenka přišla v krásné krabici a velmi dobře je v krabici upevněná. Což je plus pro přepravu, že se cestou nemohla poničit, pokud se s balíkem zachází dle pravidel přepravy :-)Celá sada obsahuje panenku v oblečení mořské víly s kloboučkem, pak sukni, podkolenka a střevíčky jako druhé oblečení, včetně kartičky, která se dá považovat za rodný list panenky. Bohužel není v angličtině, takže nemám ponětí co se tam píše :-)


Dny jsou sice krátké a sluníčko chybí, ale to nevadí, musí se to zdokumentovat :-))


Pullip panenky umí mrkat a mají ovládání očí na zadní části hlavy...


a samozřejmě umí i spát...


Koukne na jednu stranu...


a také na druhou :-)
Musím přiznat, že i přes tu chybu ručky, jsem z ní nadšená! :-) Je to úplně jiný styl a co je důležité pro mě, že je velmi variabilní, takže se můžete těšit i na její obměny.

Pod pokličkou - Frankie trochu jinak

14. ledna 2013 v 14:12 | cherryn |  Pod pokličkou
Minulý týden se mi dostala do rukou "testovací" Frankie z kolekce Dawn Of The Dance, přišla mi úplně nahá a vzala jsem ji jen proto, abych si na ni vyzkoušela, zdali nepůjde něčím to záhadné lepidlo a mastnota dostat.
Bohužel mé pokusy byly marné, tak jsem musela přistoupit k naříznutí hlavičky a vyndání lepidla i s vlasy. Ohledně toho vyjde samostatný článek, protože byla na tom hůře než Frankie 13 pátek.
Rozhodovala jsem se co s ní provedu a momentálně je v "rozkladu", ovšem již má novou tvář... tak malá foto-ochutnávka :-)


Řeším ještě jednu věc, zdali ji nechám parukovou nebo navlasit?? :-)

Barbie Black - první fotky převlasené krásky

11. ledna 2013 v 21:48 | cherryn |  Barbie Mattel
Nebudu moc povídat... ale musím se trochu omluvit, že tyto fotografie jsou pořízené pod lampou na pracovním stole a času nebylo mnoho, tak se moc nezlobte, že jsou tak "statické" :-)
Doufám, že se dostanu ji nafotit v outfitu, který na ni vytvořím a už teď vím, že si pak k tomu focení vezmu fén :-)))Když si lehla na stůl, tak její vlasy celý stůl ovládly :-)Neodpustím si jednu soft BW variantu...