Listopad 2012

Sraz sběratelů panenek Wilde Imagination

26. listopadu 2012 v 19:29 | cherryn |  Zápisník
Kdybych to bývala byla tušila, tak tam raději nejdu!! :-)))) ... ale to je samozřejmě jen sebeobrana :-)
V sobotu 24.11.2012 se konal v Praze první sraz sběratelů panenek Wilde Imagination a já si to nemohla nechat ujít. Mám ve sbírce dvě tyto panenky a řekla jsem si, že je vyvenčím, ehm... ale hlavně vyvenčím sama sebe a užiju si den jen s panenkami :-)
Doma jsem dostala propustku a v sobotu ráno jsem vyrazila. Když jsem vstoupila do dveří oné místnosti, nevěřila jsem vlastním očím!!! V životě jsem neviděla tolik krásy na jednom místě! Neuvěřitelná sbírka panenek Evangeline a Ellowyne u nás v Praze :-)
Tímto bych ráda poděkovala organizátorkám srazu a sběratelkám, které tyto skvosty přivezly. Účast byla ve velmi komorním duchu, což ovšem neznamená, že jsme si to neužily :-) Byla to čistě dámská společnost a zjistila jsem, že jsem opět spadla do tak zvané "časové díry". Sotva jsem ráno přijela, už jsem musela domů a to se stmívalo, nechápu :-))
Těšila jsem se až vytáhnu svůj malý foťák a začnu fotit jednu po druhé. Některé fotky se vydařily, některé ne, jelikož sluníčko svítilo jako o závod a panenky měly v zádech okna a tedy sluníčko :-)
Pojďte se také virtuálně projít a prohlédnout si panenky, tak jak jsem je viděla já přes oko objektivu...

(klik na obrázek - v prezentaci se objevuje lišta, na které je ikonka s písmenkem "i" a ta vám ukáže o jakou panenku se jedná.)

Odkaz na oficiální článek o výstavě a také na web, který tuto výstavu pořádal:

Ukázka jak se nám panenky prezentovaly...
Květinková kolekce byla překrásná...


Teď vypíchnu panenky které mě neuvěřitelně chytly za srdce...
Essential Ellowyne Too Wigged Out...


Bright Eyed Amber Essential...


Resinová Ellowyne Decadent Daydream Wilde Weekend Exclusive...


A ještě dvě Evangeliny.
Evening Orchid...


Haunted Melody...


Neuvěřitelné je, že mě zaujaly nejvíce blond Ellowyne, přitom já dávám přednost tmavší barvě vlasů a nejvíce mě láká rezavá. :-)

Monster High Dračice - OOAK

21. listopadu 2012 v 17:18 | cherryn |  Monster High
Huráááá, konečně se mi povedlo malou dračici dokončit! :-)
Je to už delší dobu, co mám z CAM sady dračici a nemohla jsem se nějak dopracovat k finální podobě. Minulý týden se mi povedlo ji ušít šatičky, vyrobit šperky a botičky, aby mohla před objektiv.
Má původní myšlenka byla taková, že ji upravím k obrazu svému, obléknu a nabídnu k prodeji :-)... ovšem stalo se to, že mi ta malá potvůrka vlezla pod kůži a nejsem schopná ji hned teď dát k prodeji.... třeba později to půjde a najde si majitelku, které se dostane pod kůži jako mě samotné...
Teď se vrátím k tomu, co jsem s ní vlastně provedla. Nechala jsem ji původní malování očí a ze začátku i rtů a tam byl zádrhel, ty rty mi k ničemu neseděly a hlavně né k myšlence, že by měla mít rezavé vlásky. Přemalovala jsem i rtíky a začala se zabývat aplikací pravých mohérových vlasů na její hlavu, mno lepidlo jsem měla i za ušima :-) Nakonec ještě nějaké šatičky, chtěla jsem sehnat zelenou hadí látku, to se mi ovšem nepovedlo, tak jsem volila střídmou a jednoduchou zlatou v kombinaci s černou.
Co by to bylo za dračí slečnu, kdyby neměla střevíčky, že ano :-) Vyrobila jsem pidi střevíčky a měla jsem lepidlo i ve vlasech! Nevadí, výsledek se dostavil :-) Šperky jsem také volila jednoduché, dostala náušničky, stuhu s perličkami na šaty a náramek.
Dračice se už nemohla dočkat focení a tak jdeme na to :-)Když vysvitlo sluníčko, tak se trošku bránila...


ale zalíbily se jí její stíny na pozadí :-)


...radostí dokonce zatleskala a vzbudila mi miminko... nevadí, odpuštěno... :-)
Neodolala jsem samotnému stínu...Pidi střevíčky v detailu...


V mezičase se mi povedla jedna fotka ještě s originálním malováním rtů... bylo to krásné, přímo nebezpečné, ale nešly mi k tomu rezavé vlásky, nejhezčí byla holohlavá :-)


Chelsea v novém - kosmetická úprava aneb OOAK

19. listopadu 2012 v 17:23 | cherryn |  My Scene Barbie
Všechny panenky co vlastním, mám vystavené, nad pracovním stolem, na poličce a řekla bych, že není den, kdy bych si je neprohlédla :-))) Delší dobu mi v hlavě vrtala myšlenka, že by si některá z MyScene zasloužila vsadit očka. První mě napadla Chelsea, mám dvě a říkala jsem si, že bych to vyzkoušela nejdříve na té, které jsem přimalovala pihy. Potom mě napadlo proč nepřeměnit Kenedy, ale když jsem vzala do rukou řezáček, tak jsem opět sáhla po Chelsee :-)
Byla jsem mile překvapená jak snadno se materiál řezal, přišlo mi, že lépe než u Monsterek.
Celá proměna netrvala ani moc dlouho, jelikož jsem ji nechávala původní malování, jen jsem přidělala lehce pihy, vystínovala a domalovala oči, aby nebyl tak znatelný ten řez.
Tímto vám velmi ráda představuji novou krásku s uhrančivě hnědýma očima :-)


Přála jsem si ji vyfotit venku na zahradě, ale nemoci u dětí jsou nevyzpytatelné a jsme zavřeni skoro pořád doma, tak musí opět posloužit černý papír a fotit skoro v leže :-)Jedna fotka z probíhajících úprav...


A přidávám fotografií, jak vypadala před kosmetickou úpravou...


Qian - její nový a můj vytoužený faceup :-)

12. listopadu 2012 v 20:06 | cherryn |  BJD Dolls
Jednou večer nastal správný čas k tomu, abych vytáhla druhou hlavičku Qian a potřeby pro faceup. Když jsem si Qian kupovala, myslela jsem si, že původní faceup přemaluji, ale čím více jsem na ni koukala, tím mi připadalo nesprávné ten něžný, originální faceup přemalovat. Rozhodla jsem se pořídit ještě jednu hlavičku a upravit si ji dle vlastních představ.
Namalovala jsem ji a šla ji zafixovat poslední vrstvou MSC lakem, byla jsem spokojená jak mi to šlo od ruky, těšila jsem se až nalepím řasy a dám ji očka..... no jo, ale to bych nemohla být já, kdyby mi to šlo všechno tak hladce... milá hlavička se mi vykutálela z ubrousku na zem a čerstvě nastříkaný lak nalepil na sebe vše, co po cestě hlavička potkala :-))) teď se tomu směji, ale v ten moment jsem měla málem infarkt! Přes dvě hodiny práce a stačilo pár vteřin ke zničení.... vzteky bez sebe jsem celý faceup smazala a hlavičku schovala na pár dní, než se uklidním :-)
Uběhly cca tři dny a nedalo mi to, musela jsem si vymezit opět čas a pustit se do toho znova. Tentokráte jsem si už dávala pozor na zrádnost hlavičky a první výsledek se dostavil...


Teď už jen dát očka, paruku(mohérová paruka mě natolik uchvátila, že ji jinou teď nedávám).... a koukla na mě moje nová Qian :-)


Aby se mohla ukázat v celé své kráse, musela jsem přistoupit poprvé k tomu, abych sundala původní hlavu a nasadila novou :-) Shlédla jsem úžasný návod na YT, kdy to paní sama natáčela, takže jednou rukou držela kameru, druhou tahala háček, aby ho uvolnila a nohama si držela panenku :-D Neuvěřitelně mě to pobavilo a dostala jsem odvahu se do toho pustit ihned... člověk má trochu strach u takových panenek.
Došlo mi, že nemá nic moc na sebe, ale naštěstí mi přišly hned na druhý den džíny, vytáhla jsem proužkované ponožky a ušila ji svetřík s ponožkami. Konečně jsem ji mohla vyfotit, i když byl večer a jsou to fotky pod lampou, ovšem ono ani přes den u nás není moc slunce, tak doufám, že bude na nich vidět jak je Qian spokojená :-)Frankie Stein - stříbrnou barvu mám ráda :-)

5. listopadu 2012 v 20:56 | cherryn |  Monster High
Stříbrná barva je opravdu má oblíbená a vyhrála ji nově předělaná Fran :-)
Tělíčko Monsterek je drobné a dá se hezky využívat pružných materiálů při šití oblečení a obzvláště pokud se člověk rozhodne pro šatičky přímo na tělo. Mám doma zásoby pár efektních látek a tak jsem konečně jednu z nich využila.
Původně měly mít šatičky ještě takovou jakoby vrchní sukni ze zelené efektní pavučinové látky, ale nakonec jsem ji doslova zahodila do koše :-) Někdy to prostě nejde zkombinovat tak, jak jsem si představovala, tedy jsem se ujala myšlenky, že méně je více a šatičky jsem jen doplnila oddělenými rukávy a páskem. Ze stejného materiálu jako je pásek, jsem vyrobila náušnice. Střevíčky jsem nedávno koupila na Etsy.com pro Frankie třináctého a vůbec se nezlobila, že je půjčila svému skoro dvojčeti :-)
Díky tomu, že obě děti zapluly do peřin, měla jsem šanci Fran nafotit v novém outfitu. Mám z fotografií ohromnou radost, ona je trpělivá modelka i přes to, že černé pozadí ji několikrát složilo k zemi :-) Nějak mi přestaly fungovat lepítka a stávkovaly s černým pozadím v podobě srolování se a uvěznění Fran v roli :-)

Frankie Stein - jedna z dalších předělávek krásné Frankie OOAK

5. listopadu 2012 v 18:44 | cherryn |  Monster High
První "předělávky" Monsterek mám za sebou a tak jsem si řekla, že bych měla "nechat ožít" i mou oblíbenou Frankie.
Původně jsem měla v plánu se pustit do Frankie pátek třináctého, ale nakonec jsem usoudila, že se mi stále líbí originál a raději koupím na tuto akci panenku z jiné kolekce. Vybrala jsem si Frankie z kolekce na kolečkových bruslích, s tím, že se mi opravdu jedná hlavně o samotné tělíčko a ne doplňky.
Originální faceup Frankie...


Většinou začínám tak, že odstraním původní faceup a pak se pouštím do vyřezání oček a malování. Tentokráte jsem začala tím, že jsem si nejdříve vyřezala očka abych viděla co vše budu přemalovávat. Chvíli jsem řešila jak správně říznout otvor v hlavičce, abych mohla vsadit očka. Teoreticky je to jednoduché, i když má panenka vlasy a není paruková, jen si člověk musí vlasy rozdělit a sepnout aby se nemotaly při řezu.
Zalíbila se mi malba stínů okolo očí, odstranila jsem tedy pouze obočí, rty a Frankie byla připravená na první fixaci základu MSC sprejem...


Upravila jsem linky okolo očí, vystínovala tvář, namalovala obočí a nakonec zelené rtíky, ovšem ty se mi povedly až na druhý pokus. Původně jsem myslela, že fialové budou lepší, ale nebylo to vůbec hezké :-)


Frankie má jedno očko modré a jedno zelené, já jsem zvolila obě do zelena a po nalepení řas na mě poprvé koukla má nová Fran :-)


Teď už jen zbývá Fran obléknout :-) to ale až v dalším článku...