Srpen 2012

Dracula - druhá OOAK Monster High

29. srpna 2012 v 12:55 | cherryn |  Monster High
Procházím obdobím, které bych mohla nazvat "monsterózní" :-) Respektive jde o to, že teď se u nás doma odehrává vše ohledně Monsters Higs panenek, ale nezapomínám na mé ostatní, obzvláště na krásnou Qian, pro kterou mám již náhradní hlavu a jen co si budu jistá, tak se pustím do faceupu!
V sadě CAM byla jako kompletní příšerka Drákulka, vzhledem k tomu, že mi dorazilo tělíčko pro mořskou příšerku, tak jsem se mohla pustit do repaintu Drakulky. Nebudu popisovat jak vznikal, jelikož postup je stále stejný, ale už jsem si více věřila v řezání, což se projevilo hlavně na její hlavě :-) ta poklička už není tak zubatá :-)
Od doby, kdy se na mě koukla hnědýma očima, mám stále v myšlenkách jak ji pojmenuju, protože ta proměna byla docela převratná a prostě to už Drákulka není, je to slečna, je něžná, ale uvnitř to bude neustále malý predátor :-)


Teď ještě fotografii původní, jak ji známe... ano, je krásná i v původním provedení...


Když jsem ji odbarvila, tak dva dny čekala, až se dostane na řadu...


Včerejší večer byl ve znamení proměny a než jsem nasadila oči, tak jsem to zdokumentovala...


Zjistila jsem, že má jinak postavené oči a to hodně dále od sebe, než mořská příšerka, ale nechtěla jsem stínovat jen černou a tak jsem stíny vzala malinovou, fialovou a černou. Nakonec jsem ještě přidala perleť, bohužel na fotce to není moc vidět... ehm, mno perleť.. nenašla jsem doma vhodnou ingredienci a tak jsem to vyzkoušela prachovou perleťovou potravinářskou barvou :-))) Než jsem to zafixovala MSC lakem, bylo to úchvatné, ale samozřejmě, že to změnilo konzistenci a zůstal tam jen lehký nádech... nevadí, příště seženu něco vhodnějšího :-)
Další problém byla paruka, absolutně žádná od Moxie a Liv jí nepasovala... až jsem si vzpomněla, že mám v zásobě nějaké paruky pro mé Tonnerky a vyhrála kudrnatá blond, což ji přiblížilo více k lidskosti :-)

Sluníčka bylo ráno požehnaně, nešlo se ubránit :-))Jedna fotka z boku....


Hmmm a na tomto pohledu je vidět, že toho predátora prostě v sobě má....


Chvíle odpočinku...Nejlíp jí bylo ve stínu kytiček a šup domů :-)


Vrtá mi v hlavě jméno Michelle.... ale nechám to ještě uležet, než ji definitivně pokřtím :-)

Dovolím si přidat ještě jednu fotku, vznikla úplnou náhodou při zkoušce paruky....


Spectra Vondergeist - první fotografie za bílého dne :-)

27. srpna 2012 v 14:22 | cherryn |  Monster High
Panenku Monster High Spectru mám už doma nějaký ten pátek, co pátek, řekla bych, že už skoro to bude rok.
Dnes konečně nastala ta správná chvíle, kdy byla za fotomodelku :-) Vzala jsem ji na zahradu, přímo na polední sluníčko, což se jí moc nelíbilo, ale snažila se, jen mi pořád někam utíkala a vůbec ji nezajímalo, že jsou místa kde se bude hodně špatně fotit :-)
Nejdříve si vyžádala fotografii na stejném místě jako má mořská příšerka, ale holt to zrcadlovka není :-)


Pak utekla na terasu...Ještě změna pózy...Byla okouzlena co vše dokáže příroda...


a zpět do práce, úsměv, póza a jedem :-)


Bála jsem se, ovšem nedala si říct :-)Nejhorší bylo, že sluníčko už nechtěla vidět... no jo no, dokonce i na chvíli zašlo a ty mraky nevypadaly vůbec hezky..


Poslední dvě musely počkat na slunce.... a pak už utekla zpět, na kuchyňskou linku :-))Mořská příšerka - pár fotek v "nové" paruce :-)

25. srpna 2012 v 22:58 | cherryn |  Monster High
Nebudu psát více, než jen, že kudrnatá paruka u nás doma vede na celé čáře a tak mořská příšerka opět "stála modelem" mému manželovi...


Měla obavy aby se líbila :-)
"sand nebude foukat, abych znova neupadla.." :-)


Vyšlo to!... tak ještě jeden detail a zase někdy příště...


Kudrlinky - úprava paruky pro panenky

25. srpna 2012 v 22:12 | cherryn |  Návody
Některé paruky od panenek nejsou ideální střihem, stylem nebo celkově kvalitou. Paruka od setu Monster High se mi sice líbila délkou vlasů, barvou, ale ostatní vše silně pokulhávalo a věděla jsem, že jestli ji nechám tak jak je, tak ji schovám do krabice a už ji neuvidím :-)
Nedávno jsem prohledávala různé návody na úpravy umělých vlasů a jeden z postupů mě velmi oslovil. Díky tomu všemu jsem se pustila do úpravy zmíněné paruky a jelikož miluju kudrlinky, tak bylo mé rozhodnutí, pro úpravu, velmi jednoduché :-)

Pro kudrlinkovou úpravu paruky je zapotřebí mít cca pět plastových brček, nůžky, nastříhané malé obdélníky z alobalu, špendlíky a připravené dvě misky na horkou a studenou vodu.


Nejdříve jsem si vyrobila natáčky z brček. Nastříhala jsem brčka cca na délku 3-4cm a každé jsem ještě nastřihla podélně, ale ne po celé délce, konec jsem nechala v celku aby to krásně vlasy chytlo a neutíkaly z natáčky.


Vlasy je nutné řádně pročesat, oddělit první pramínek vlasů, konec pramínku zabalit do alobalu, uchytit do prostřižené natáčky z brčka, zatočit a upevnit natáčku s vlasy špendlíkem až do čepice paruky samotné. Je to úplně stejný postup jako když jste u kadeřnice :-) jen se u toho nepoužívají brčka a špendlíky :-)
Teď přijde tepelná úprava. Do jedné misky nalijete čerstvě uvařenou vodu. Vody musí být dostatečné množství, aby bylo vše ponořeno, nesmí žádný vlas vykukovat nad hladinu. Ponořené ponechte v horké vodě 5 minut, pak opatrně vytáhněte vidličkou nebo něčím podobným, ať se nespálíte a ponořte do studené vody. Studená voda už jen zajišťuje ochlazení. Já jsem ji pak ještě vzala pod proudem studené vody z kohoutku. Natočené vlasy se nechávají sušit přirozeně na vzduchu a když jsou řádně vychlazené, pak můžete sundat opatrně natáčky. Kudrlinky ponechte jakoby stále zatočené, nenatahovat.


Propůjčila jsem si hlavu od Liv doll, na které jsem zároveň chtěla ukázat, že opravdu jsem minule očka vyndala bez poničení :-)) ... a stále jsem chodila okolo a upravovala, aby byly správně zatočené.


Nevydržela jsem to samozřejmě dlouho a nasadila jsem paruku mořské příšerce. Opatrně jsem rozdělávala jednotlivé natočené prameny na více pramínků. Vše upravuji jen prsty, hřeben používám pouze na rovné nebo mírně vlnité vlasy. Na kudrliny by to bylo trochu proti .... a výsledný efekt se dostavil :-)A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.
 

Jak vznikal repaint Monster High - Mořská příšerka

20. srpna 2012 v 23:50 | cherryn |  Návody
Malá mořská příšerka od Moster High měla být jen pokusný kousek, než se pustím do Drakulky.... a ono je vše jinak, po repaintu má své čestné místo v mé kuchyni :-)
Pokusím se popsat nejen slovy, ale i fotografiemi jak vznikla tato něžná a skoro lidská mořská příšerka.


Vezmu to od samého začátku....
Přemluvila jsem manžela, že si musím pořídit sadu sestavovacích Monster High, abych si vyzkoušela nejen repaint, ale také mírnou úpravu očí a hlavy, abych mohla vsadit skleněná nebo akrylová očka. Námitky žádné nebyly a já si v sobotu odnesla z hračkářství set Drakulky a Mořské příšery. Byla jsem hodně natěšená a nevydržela jsem ani hodinu, poté co jsem došla domů, abych krabici nerozbalila a nezačala odbarvovat první hlavičku :-)
Vybalování jednotlivých částí z krabice mě mírně rozhodilo, zvykla jsem si na to, že je vše tak dokonale přidělané ke krabici, že kolikrát přijdu i o pramínek vlasů, ale co mě více dostalo byla kvalita těla Drákuly. V krabici je pouze jen jedno tělo a jedna paruka, ostatní je v počtu dílů na dvě panenky, trochu jsem to nepochopila, ale budiž. Vytáhla jsem růžové tělo a nevěřícně jsem koukala na to, že na břiše je vyryté výrobní číslo!!! Myslím, že více už ji zprznit nemohli, jedině, že by výrobní číslo bylo přímo na čele panenky :-) Ostatní části se hezky daly poskládat, pak mě překvapila paruka, jak je neuvěřitelně nekvalitní, to i Liv Doll má paruku kvalitnější a to je cenově hodně jidne než Monster High. Omlouvám se, že jsem to sem musela napsat, ale zaskočilo mě to, očekávala jsem kvalitu jako doposud.
Ohledně přemalby jsem již psala v prvním článku, kdy jsem dělala faceup Hujoo panenkce, tak se rovnou pustím do toho, co jsem potřebovala u mořské krásky.
Zvolila jsem si jen kombinaci dvou barev stínování a to černou a malinovou červenou. Navíc jsem tentokráte potřebovala, kvalitní a ostrý řezák s pinzetou. Řezák a jeho kvalita včetně velikosti je hodně důležitá, je třeba řezák chytit do rukou a mít jistotu, že zvládnete i milimetrový přesný řez, raději volte menší velikost. Vše potřebné vidíte na první fotografii...


Teď ještě originální hlavička panenky...


Původní malbu jsem setřela odlakovačem, vše šlo krásně dolů až na černou barvu, ta mi dala co proto. Snažila jsem se abych nerozmázla barvu, ale jen setřela. Použila jsem k tomu vždy novou vatovou tyčinku nebo kousek vaty. Nepovedlo se to hned, jelikož ta černá barva se mi prostě rozmázla a tak jsem musela tomu věnovat více času, než jsem dosáhla tohoto výsledku.


Po odbarvení jsem si všimla, že má krásně vyznačený prostor na skleněná očka, tak jsem toho využila a nemusela jsem předkreslit linku, po které bych oko vyřezala. Nejdříve jsem si vyzkoušela zapíchnout řezák do střední části oka, abych si vyzkoušela jak řezák bude reagovat na materiál, zjistila jsem, že se zakrojil jako do másla a díky tomu jsem okamžitě dostala odvahu začít vyřezávat potřebná místa. Řezala jsem pomalinku po malých kouscích. Všimněte si, že to není dokonalé, ale není vše ztraceno, protože jde vše dále upravit jemným ořezáním, opravdu to jde hezky.


Po prvním výřezu to vypadalo moc hrubě a bylo nutné ještě ořezat více z té vnitřní části oka, aby to nebylo moc hluboké a vsazené oko to nepřirozeně oddalovalo od tváře. Stačil jen správný náklon řezáku a bylo to pryč.
Pak přišla na řadu hlavička, jelikož není jiná cesta jak dostat oči na místo a navíc je upevnit lepící gumovou hmotou (kancelářskou).
Řízla jsem jednoduše okolo té plastové části.


Někdo si může říct, že jsem tu panenku zničila, ale kdo ví jak fungují panenky BJD, tak s takovým otvorem nemá problém :-) Navíc vše jde zalepit, není se čeho bát, pokud to neříznete na více částí :-) Ale byla by to chyba to přilepit, otvor se dá zafixovat a schovat pod paruku.. co když budete chtít jiná očka? :-)
Teď už přišlo na řadu malování, moje oblíbená činnost, ale nesmíte zapomenout nejdříve lakem zafixovat základ hlavičky, než začnete malovat. Malování jsem volila výraznější a je to jen o výběru každého z vás. Zjistila jsem, že nastrouhaný suchý pastel, pokud má být výraznější, je dobré nanášet vatovou tyčinkou, jde to opravdu krásně. Řasy, obočí a čárky na rtech jsem malovala akvarelovou pastelkou. Nezapomeňte také vystínovat tváře, trošičku do nosních dírek a také uši :-) Když jsem byla spokojená s výsledkem, tak jsem vše zafixovala opět lakem a čekala jsem až zaschne.


Tak a teď přišel problém - nemám oči!!! (Bylo to ještě před uvedenou fotkou, v panice jsem nemohla fotit :-) ) Začala jsem uvažovat, kde bych je rychle sehnala a když, tak v jakém obchodě abych nemusela dlouho čekat, jsem netrpělivá :-) Pak jsem zjistila, že vlastně nevím velikost... trochu se mě zmocnila panika, neuvidím ji hned teď, ve finální podobě.... tak jsem si nachystala řasy, které jsem zakoupila u Vietnamců v obchodě a jsou naprosto dostačující pro panenky, tak zvaně, za málo peněz, hodně muziky :-)


Prohlédla jsem si své panenky a hrozně se mi líbily očka od Liv Doll.. teď mě milovníci těchto panenek nebudou mít rádi... ale věřte, že panenka neutrpěla újmu a oči ji zpět dosadím, jen co seženu jiné :-) Milá Liv Doll má přesně onu správnou velikost, vlítla jsem na internet zdali nenajdu návod, jak dostat z této panenky oči, aniž bych ji ublížila. Všemocný YT mi vyhodil návod jak na to, za co té dané osobě, která to video natočila, velmi děkuji :-)
Nezbývalo nic jiného, než si vzít dostatečný kus gumové lepící hmoty a snažit se oči přilepit, proto je nutný ten otvor na vršku hlavy a mořská příšerka rázem ožila...


Vyzkoušela jsem ji nasadit paruku z koupeného setu a rychle ji vyfotit, než na druhý den došlo na focení v parukách od Liv Doll a Moxie Teenz, které už byly publikovány :-)


Koukala jsem na ni celý zbytek večera a zjistila jsem, že tato panenka už není jen zkušební, ale že si zaslouží mít tělíčko ve své barvě a prostě být kompletní :-)

Monster Sea - první OOAK Monster High

19. srpna 2012 v 16:30 | cherryn |  Monster High
Panenky Monster High mám na kuchyňské lince, aby mi pomáhaly vařit, tedy čarovat :-))) a jak tak koukám na Drakulku, říkám si, že by si zasloužila přemalovat a nejen to, třeba i vsadit skleněné oči... Tato myšlenka mě doprovázela každý den. Včera jsem si v hračkářství prohlídla všechny nabízené MH a začala zvažovat, na které panence to vyzkouším. Padnul mi do oka set dvou panenek, které si můžete kombinovat dle svých představ. Hlavní výhoda je ta, že v sadě byla Drakula a Mořská příšerka, navíc hlavičky připravené na paruky a prostě ideální spojení pro jakékoliv předělávky!
V tomto článku vám představím mou mořskou krásku, která získala trochu lidský pohled a i když byla jen pokusná, tak se mi tak zalíbila, že ji musím sehnat i modré tělíčko, aby byla kompletní. Celá přemalba včetně úpravy očí mě přišla časově na 3-4 hodiny, není to málo, bylo to poprvé a hodně věcí jsem si musela promýšlet, ale to se pokusím popsat v dalším podrobnějším článku. Ještě na vysvětlenou co znamená zkratka OOAK - One Of A Kind neboli jediný kus, originál.
Tentokráte jsem přenechala focení panenky manželovi, moc za to děkuji, jsem nadšená... a už nepovídám a představuji vám mou nově zrozenou mořskou příšerku..

První fotografie je bez paručky a schválně jsme nechali viditelné i to, že panenka prošla velkou změnou, musela jsem vyřezat také otvor do hlavičky...magicky přitahovala všechny vodní příšery na naši zahradě :-)))


Vytáhla jsem paruku od Moxie Teenz, afro nás všechny dostalo :-)..."začaruju tě a staneš se malým mořským koníkem!" :-)))


v paruce od Liv Doll se proměnila v něžnou krásku...


nakonec jsem ještě vyzkoušela růžovou paruku od Moxie Teenz a rychle někam do stínu.


Střih na panenku pomocí potravinové fólie

14. srpna 2012 v 9:27 | cherryn |  Návody
V předešlých článcích jsem se zmínila o vychytávce ohledně vyrobení střihu z potravinové fólie, budu se snažit to trošičku přiblížit.
Všechny střihy by se daly samozřejmě vyrobit i pomocí měření, ale u panenek mi to přijde takové trochu scifi a obzvláště u těch menších rozměrů, takže já opravdu byla vděčná za informaci ohledně potravinové fólie.
Nejdříve jsem si ustřihla kus fólie a těsně jsem omotala několikrát za sebou hrudník panenky cca po pás, snažila jsem se fólii doslova zmačkat na tělo panenky, aby se krásně vytvarovala.


Kdyby to byl střih jen na vypasovanou halenku nebo tričko, už bych byla skoro hotová :-) ovšem já jsem potřebovala z toho vytáhnout přesný tvar prsou. Fólie je sice pružná, ale vytvarovat ji přesně na tělo, aby se zpět nesmrskla, to už mi moc nešlo. Napadlo mě zafixovat fólii lepící páskou a protože jsem nenašla jinou než průhlednou, tak jsem dokreslila v jakých místech jsem páskou fixovala, respektive obtahovala tvar prsou a objem hrudníku až z toho byl takový průhledný a těsný korzet...


V dalším kroku jsem si vzala lihovou fixu a namalovala si základní tvar, který budu potřebovat pro další švy. Dávejte si pozor, lihový fix je sice senzační, ihned zaschne na fólii, ale stejně rychle schne i na panence :-)


A teď nastává ta chvíle, kdy jsem absolutně netušila jak budou další švy, protože Qian má větší prsa a bylo mi hned jasné, že to nepůjde jen jedním prostřihem. Namalovala jsem si několik variant jak budu muset košíček prostřihnout. Když jsem měla namalováno, vzala jsem malé nůžky a opatrně prostřihla korzet z fólie vzadu, v místech, kde bude zapínání a první výsledek vypadal takto...


Podle zvolených čar jsem tento korzet rozstříhala na požadované díly, přenesla na papír a přemalovala na látku.
Níže na fotkách je vidět, že jsem musela košíček jakoby rozdělit na tři části, tedy jeden celý prostřih podélně a jeden záševek od spodní části prsa do středu.


Nechávala jsem si dostatečný kus látky za namalovaným švem, aby to stroj dobře bral, přeci jen se pracuje s malým kouskem látky a bude hodně švů. Dále je nutné si opravdu přesně švy předkreslit a dodržet místo sešití.
Tak a od této chvíle jsem neměla sílu fotit podrobněji, jelikož jsem udělala několik základních chyb při šití a doslova jsem se několikrát opotila :-)) Nejsem profesionál a tak se mi stalo to, že jsem sešila rub s lícem, pak jsem sešila špatné díly z rozdílných stran(doporučuji řádně si to popsat křídou :-) ) a jako poslední se mi povedlo obrátit jeden díl košíčku a najednou jsem šev měla opačnou stranou.... teď už se tomu směju, ale kdo mě zná, tak ví, že já opravdu nerada párám a nerada stehuji, což jsem u tohoto kousku párala několikrát! Nicméně jsem se dobrala k výsledku a když jsem měla sešité základní švy, bylo nutné to vyzkoušet na panence a přímo na ni upravit podprsenku pomocí špendlíků, nebo můžete přímo stehovat, ale opatrně, je to na panence...


Poslední krok je založení a celkové začištění podprsenky, proto ještě jednou zopakuji, že je dobré nechat si více látky za švem, ustřihnout se to dá vždycky!
Ramínka jsem udělala provlékací přes hlavu, jako jeden kus, na spodní část podprsenky jsem přišila ozdobnou gumičku, jeden patent jako zapínání a bylo hotovo.


Kalhotky jsem stříhala podle původních, ve kterých Qian přišla, jen jsem musela myslet na to, že se látka nenatahuje a přidala jsem si dost dobře na každé straně 2cm látky, pro jistotu, pak už jsem je jen začistila a sešila. Nechala jsem rozparky aby byly "pohodlnější" se zapínáním na jedné straně a šup s tím na panenku :-)


Spodní prádlo pro Qian - růžový puntík podruhé :-)

10. srpna 2012 v 17:01 | cherryn |  BJD Dolls
Měla jsem v plánu Qian ušít nejdříve tričko a džínovou sukni, dokonce jsem si vytáhla staré džíny pro tyto účely! :-) Ovšem to by mi nesměla hlodat v hlavě myšlenka, že se musím pokusit ušít, konečně, spodní prádlo pro panenku. Qian je největší ze všech mých panenek, tak mi to nedalo, odložila jsem džíny, vytáhla jsem opět puntíkovanou látku a potravinovou folii na vytvoření střihu. Postup, jak jsem se dopracovala k výsledku, dám do dalšího článku, jelikož to byla strastiplná cesta a udělala jsem hodně chyb při šití a doplatil na to můj volný čas :-)
Odhodlala jsem se také navrtat dírky do uší, aby mohla nosit náušnice, jako každá parádnice :-) Když jsem byla v růžovém opojení, tak jsem ji vyrobila náušnice a řetízek, aby to trošku ladilo ke spodnímu prádlu...


Neuvěřitelně mě dostal moment, kdy jsem chtěla začít fotit a absolutně jsem nevěděla jak se poprat s tak velikou modelkou :-) Doposud všechny měly do 40ti cm a najednou o dvacet více.... maminkooooo :-) ... už jen najít místo na focení a nechtěla jsem ji fotit tradičně s černým pozadím, chtěla jsem ji nafotit přirozeně doma nebo venku.
Začínala jsem tím, že jsem ji postavila ke skříňce, aby bylo vidět kompletní spodní prádlo...
Řekla jsem si, že bude lepší, když si lehne na zem, že není možná, abych nenašla pohled, který se mi líbí...


a mohla jsem začít trošičku jinak...


Teď ještě detail podprsenky...


kalhotek...


a nakonec řetízek...


Jak vznikal první faceup pro Yomi

9. srpna 2012 v 23:20 | cherryn |  Návody
Panenka bez tváře aneb bez faceupu - pro někoho ta správná volba při koupi a pro někoho nekompletní panenka. Když si koupíte panenku bez originálního faceupu, ušetříte pár desítek dolarů, pokud si panenku namalujete sami. Další možnost, nechat si faceup namalovat u někoho, kdo se tím živí, ale opět jsme nejen u poštovného, ale každá práce a obzvláště umělecká, něco stojí :-)
Hujoo Yomi jsem objednávala bez faceupu, jak jsem se již zmiňovala v jednom článku, abych si natrénovala faceup a byla připravená na přemalbu Qian.
Než jsem se rozhodla, že se do toho pustím vlastní silou, shlédla jsem spousty návodů na YT a hodně mi pomohly informace na blogu BJDKINGDOM.
Díky získaným informacím jsem si nakoupila akvarelové pastelky, suché pastely, gumu, pár tenkých štětců, lesklý akrylový lak a hlavně matný lak Mr. Super clear - s UV filtrem, známý pod zkratkou MSC. Část jsem koupila v papírnictví a zbytek v modelářském eshopu. Nakonec jsem v drogerii zakoupila umělé řasy a mohla jsem se s klidným srdcem pustit do faceupu :-) Pravda, zapomněla jsem, že jsem ještě navíc použila štěteček, který používám sama na stíny, kvalitní ořezávátko a lepidlo na řasy.
Dle všech rad jsem nejdříve hlavu Yomi nastříkala dvakrát MSC lakem, který opravdu zaschnul během pěti minut, díky tomu jsem během čtvrt hodiny seděla za stolem a mohla začít malovat...


První přišla na řadu vnitřní část očí na růžovo suchým pastelem. Poté jsem černou akvarelovou pastelkou udělala spodní a vrchní linky, samozřejmě se mi ruce klepaly a povedlo se mi si načmárat linky i jinam než jsem chtěla, ale to vše vyřešila guma :-)
Když jsem byla spokojená s černou linkou, tak jsem si nastrouhala ostrým nožem růžový suchý pastel a začala jsem stínovat oční oblouky a rty. U očí jsem ještě přidávala hnědý pastel, na rty jsem přidávala červený pastel a růžovou akvarelovou pastelkou tenké linky, aby byly rty přirozenější. Růžovým pastelem jsem dále zvýraznila líčka, nosní dírky a vnitřní část uší, aby byla tvář plastičtější. Tato část mi zabrala nejvíce času, jelikož jsem přidávala a ubírala a pořád dokola až jsem byla spokojená :-) Na spodní část víček jsem hnědou akvarelovou pastelkou namalovala řasy a nakonec ještě mírně přepudrovala světlým hnědým pastelem. Na horním víčku jsem udělala ještě hnědé čárky podél celého víčka, opět pro plastičnost očních víček. Nakonec jsem si nechala obočí, z toho jsem měla opravdu strach a tak jsem si nejdříve hnědým pastelem naznačila linku a hnědým akvarelem jsem jemně čárkovala obočí. Hrozně jsem si oddychla, když jsem obočí domalovala :-)) Finální fáze bylo opětovné nalakování 2x MSC abych faceup zafixovala a nesetřel se, když se tváře dotknu. Co to píšu!!!.. nebylo to finále :-))) ještě je zapotřebí zvýraznit lesklým lakem rty a vnitřní část očí. V tomto momentě už jsem barvy a štětce odložila :-)


Největší změna přišla v momentě kdy jsem přilepila řasy...Když vše krásně zaschlo, zbývalo už jen nasadit oči a najednou na mě koukala moje sladká Yomi :-)


Můj pocit z prvního faceupu je úžasný a doteď se mi nechce věřit, že to moje ruce zvládly! Začínám se sama přesvědčovat, že jsem zdědila geny po mé mamince, která se před dvěma lety rozhodla, že si namaluje pár obrazů okolní krajiny. Poprvé ve svém životě... a překvapila nás všechny neuvěřitelným výsledkem :-)

Yomi - malý pokus s parukou a jak vykouzlit z Yomi slečnu :-)

8. srpna 2012 v 14:58 | cherryn |  BJD Dolls
Dlouho mi vrtá v hlavě představa, že se musím pokusit vyrobit paruku pro Yomi. Opět jsem sáhla do mých zásob a vytáhla jsem nenápadný pytlíček, ve kterém byl pramen kudrnatých bílých umělých vlasů. Jestli si dobře pamatuji, kupovala jsem tyto vlasy v hračkářství za 59,- Kč, pro případ, kdy budu něco jen zkoušet a náhodou se to nepovedlo! Jenomže to byl jen dlouhý pramen jednotlivých vlasů a já se konečně dostala k tomu, že si vyzkouším postup, který jsem před rokem našla na YT. Návod přesně ukazoval jak z jednotlivých vlasů udělat prošité prameny připravené jen k našití na čepici. Bohužel nemám tentokrát fotopostup, protože jsem nečekala, že to vůbec nějak dopadne. Zatím jen takové krátké povídání....
Jednotlivé vlasy se dají sešít na šicím stroji s pomocí papíru, tak jsem to vyzkoušela a ono to opravdu funguje! Pak přišla na řadu čepice na paruku a to děkuji BlackSvetlus, že se zmínila o potravinové folii, kterou si člověk může dopomoci k přesnému střihu kterékoliv části panenky. Potravinová folie je přilnavá a když ji dobře stlačíte, pak drží jako jeden kus. Vzala jsem folii, omotala panence hlavu a nakreslila si čáry v místech kde bude nutný šev. Šlo to krásně a já měla během minuty přesný střih na hlavu Yomínky :-) Zvažovala jsem z čeho tu čepici udělat, až vyhrála bavlněná látka v tělové barvě, kterou jsem získala z dámských kalhotek od Vietnamců. Ušila jsem čepičku, přišila na okraj gumičku a fakt to sedlo neuvěřitelně krásně! Ovšem potom jsem zjistila jednu velkou překážku... těch vlasů, na objem její hlavičky, je prostě málo! Tak to se nedá nic dělat, je třeba pracovat s tím co mám, nastříhala jsem si připravený sešitý pramen na několik kratších dílů a přilepovala textilním lepidlem, tak aby to co nejvíce připomínalo paruku. Samozřejmě, že to není dostatečně husté a tak prosvítá čepička. Naštěstí má stejnou barvu jako tělo Yomi, tak to není taková katastrofa.
Paruka byla hotová, z Yomi se stal bílý anděl a teď co k takové paruce, abych ji mohla nafotit... opět jsem zabádala v paměti, že jsem nedávno shlédla návod jak rychle ušít šaty pro panenku, tak jsem vylovila látku z jednoho topu, který mi věnovala kamarádka, právě pro účely šití na panenky a bylo hotovo. Díky Terrynko! Jen nemáme botičky, ale co není, může být :-)
Dílo bylo dokonáno a z mé malé roztomilé Yomi se stala malá slečna...

ukázka jak vypadá paruka i ze zadní části...


detail na šaty...


a teď nastala chvíle kdy jsem ji mohla pózovat a fotit... opět musím konstatovat, že neexistuje trpělivější modelka než panenka :-D
To by nebylo aby se mi něco nepřihodilo.... došla mi baterie ve foťáku.... tak holt byla pauza, Yomi si klekla a že se nepohne než se baterie nabije :-)


jenomže jí to poněkud unavilo a tak jsem vytáhla vyrobené křesílko pro Tonnerky, aby se posadila, ale to ona sedět nebude, samozřejmě :-)
pak už se na mě nechtěla ani podívat :-)


a poslední foto je ze zákulisí...


Byl to boj, jelikož mi syn nedovolil vzít jen tak nějaké autíčko, jako těžítko, takže to nakonec vyhrála nefunkční formule :-D