Červenec 2012

Angel Of Dream - krásná Qian SD aneb Boxopening

30. července 2012 v 17:24 | cherryn |  BJD Dolls
A je to tady!!! :-) Pošta mi doručila psaní, že má první resinová BJD je na celnici.. rozporuplné pocity, jelikož celnice ji chytila a čeká na proclení, ale na druhou stranu moje panenka je už skoro u mě doma! :-) Vybavená potřebnými doklady jsem se vydala i se synem na celnici, čekala jsem problémy, jako nedostačující dokumenty k proclení a také frontu. Řádně vybavená hračkami, jídlem, pitím a klidným nervovým systémem jsme vyrazili za cílem, že si dnes prostě balík s panenkou odnesu, ať se děje co se děje! :-) Celnice mě překvapila, vše bylo vyřízeno během 15ti minut a já z toho byla doslova v šoku! Poté jsem se zamyslela, že se jim nedivím, přeci jen těhotná žena v pokročilém stavu těhotenství a malé dítě sebou asi udělaly své :-) Pak už jen zbývalo vše zajistit abych mohla konečně balík otevřít a přivítat Qian od Angel Of Dream u nás doma!
Panenka má výšku 58cm a váží cca 1,5kg, čímž jsem usoudila, že tak velikou panenku, na celnici, prostě přehlídnout opravdu nemohli. Jediné mé zklamání bylo to, že přibalená paruka je opravdu velmi nekvalitně provedená a na tak krásnou panenku je to jako pěst na oko :-) ... také z botičky upadla hned mašlička(to si opravím) a faceup panenky byl jiný než jsem čekala, ale přiznávám, že to vše jsem očekávala! Panenka byla za velmi dobrou cenu a příslušenství k ní jsem dostala zadarmo, takže jak se praví "darovanému koni na zuby nehleď" :-)... no a dost řečí, fotky napoví více....byla krásně zabalená ve žlutém saténu...chvíli musela počkat než zaopatřím domácnost.. asi nevěřila co vidí, respektive nevidí :-))


fakt se jí to už nelíbilo :-))))


k o n e č n ě !!! :-)


překvapivě krásně stojí i ve střevíčkách...
paruku jsem musela hodně upravovat než jsem ji vyfotila, aby nebylo vidět jak je strašně ušitá.... :-) ale bez paruky se mi zatím líbí více!Yomi a její první faceup

29. července 2012 v 20:39 | cherryn |  BJD Dolls
Malá a roztomilá Hujoo Yomi se dočkala faceupu a aby se nechala vyfotit, tak jsem jí musela rychle uháčkovat obleček :-) Samozřejmě, že byl laděn do červena, když má červené botičky a našla jsem doma malou červenou sponku do vlasů.
Nějakou dobu jsem uvažovala jak její tvář bude vypadat, až jsem jednou narazila na faceup, který byl celý do růžova a to mě ohromilo natolik, že jsem se pro něj rozhodla. O tom jak vznikala její tvář se budu věnovat v dalším článku, který zařadím do rubriky Zápisník.
Nejsem zrovna ten typ sběratelky, která by dávala všem panenkám jména, tak jí stále doma říkáme "hujínka" nebo "jomínka" :-)) jen syn se nemůže zbavit oslovení "barbínka"... pravdou je, že mě to irituje :-))) ale je to malé dítě a navíc kluk, s tím asi nic nenadělám.
Dnes jsme byli opět okukovat hračky v hračkářství(nejlepší disciplína toho mého rošťáka) a z regálu na mě koukala malá Hello Kitty, no jak to asi mohlo dopadnout :-) to už vidíte na fotkách...


Hujoo Yomi - moje první BJD

27. července 2012 v 22:36 | cherryn |  BJD Dolls
Není radno navštěvovat diskuze ohledně panenek BJD! Pokaždé, co jsem se u takové diskuze zasekla, jsem se dozvěděla, že jak jednou ochutnáte BJD, nebude cesta zpět :-) Co vlastně BJD znamená? ...je to zkratka Ball Jointed Doll a jde vlastně o zpracování kloubů, které umožní panence skoro neomezený pohyb. Do minulého týdne jsem si myslela, že BJD panenky se vyrábí jen z resinu(polymerová pryskyřice), ale byla jsem na omylu! Mohu už teď prozradit, že jedné krásné resinové panence jsem propadla, ale není ještě doma, ovšem resin vyžaduje určité zacházení a opatrnost, tak jsem byla v nadšení že existuje i BJD z plastu a to HUJOO DOLL. Začala jsem prohledávat Ebay a zvažovala která varianta pro mě bude ideální, nakonec jsem se rozhodla pro základní variantu bez faceupu Hujoo Doll Yomi Basic. Můj výběr se odvíjel od myšlenky, že si potřebuji vyzkoušet faceup na panence, zjistit jak se sestavuje a jak vlastně funguje celý systém BJD. Přeci jen je cena takové panenky jinde než z resinu a hlavně není tak křehká. Prodejce na Ebay mě velmi mile překvapil, jelikož mi ji paní pošťačka přinesla přesně za týden od zaplacení!!! K této základní panence jsem si objednala ještě botičky a oči v barvě modré, růžové a hnědé(další výhoda těchto panenek, že mají lehce vyměnitelné oči) Paruku jsem neobjednávala, říkala jsem si že by ji mohla sednout paruka z domácích zásob a nebo ji nějakou vyrobím :-)
Panenka byla zabalená jen v průhledném sáčku, tedy nebylo co fotit :-) a po vybalení se mi povedlo, za ztížených podmínek, díky asistenci mého syna, vsadit oči. Nebylo to jednoduché, jelikož je stále chtěl měnit a měnit až nakonec rozhodl, že modré ji necháme :-) Pak jsem zjistila, že jí sedí velikost paruky od WI Amber a dostala černou paruku s ofinkou.
Zatím jen jedna fotka této panenky z mobilu, jelikož se styděla, že není namalovaná a nemá oblečení..... ale to už sice není pravda, jen to musí počkat do dalšího článku :-)


Háčkovaná paruka z Chemlonky - jak na to?

21. července 2012 v 19:49 | cherryn |  Návody
Obchod pod názvem galanterie bych měla opravdu míjet velikým obloukem! :-) Jen jsem se šla juknout co mají nového a objevila jsem chemlon pod názvem Chemlonka, vybavilo se mi dětství a maminčiny výrobky z chemlonu :-)
Druhotná myšlenka = musím ji mít a vyrobit z toho panence paruku. Ideální mi přišla bílá barva, ale nezůstalo jen u té, vzala jsem si pro jistotu i hnědou a fialovou.
Netrvalo to dlouho a vznikla tato pohádkově bílá paruka...


Začínám háčkovat základ pro paruku a napadlo mě postup nafotit... tak se o něj pokusím :-)
Nejdříve info, že chemlon je zrádný, je z tenkých nitek, které nejsou zatočené do příze, ale jen jakoby namačkané do sebe a proto je třeba eliminovat vše, co by nitky zachytávalo. Zvolila jsem velikost paruky na panenku Amber(WI) a jelikož má na hlavě dva suché zipy, které jsou velkým problémem i pro jiné paruky, natož pro paruky z příze, tak jsem pracovně hlavu panenky zabalila do mikroténového sáčku.
K výrobě stačí jen vlna, háček, nůžky, nějaký časopis a trpělivost.
Základní čepička na paruku je klasicky háčkovaná, kdy jsem začínala na 4 řetízková oka, která jsem spojila v pidi kroužek, což bude vidět na první fotce. Pak jsem naháčkovala krátkým sloupkem tolik ok, aby to byla jakoby malá placička. Dále jsem už háčkovala dlouhé sloupky s dírkou na 1 očko a sem tam jsem přidala nějaké to očko abych tvořila jakoby čepičku. Není to postup na to, jak se naučit háčkovat, ale jak vyrobit základ pro paruku, proto omluvte, že se tomu nevěnuji blíže s přesným počtem ok a nákresem :-)


V momentě, kdy se mi zdálo, že už ta základní čepička bude dostačující, tak jsem si připravila jednotlivé prameny chemlonu, které budou ve finále vypadat jako vlasy. Abych si práci ulehčila, tak jsem si namotala chemlon na časopis(neměla jsem po ruce jiný než od syna :-) )...


prostřihla jsem namotané prameny na jedné straně a získala stejně dlouhé prameny...


Teď je zapotřebí se rozhodnout, kolik pramenů budete chtít přiháčkovávat po jednotlivých dírkách na čepici, já se rozhodla, že první řadu(začínám vždy od spodní části hlavy) udělám vždy po třech pramenech, další řady jen po dvou pramenech a vrchní část opět po třech pramenech.
Začneme přiháčkovávat jednotlivé prameny, tak že provlékneme háček dírkou, nabereme v půli prameny a provlékneme zpět...


opět háčkem nabereme prameny a provlékneme vzniklým očkem z pramenů...


tím vytvoříme jakoby provlečený uzlík který utáhneme a je dostačující k upevnění jednotlivých pramenů, jelikož se dají upravovat jen lehce prsty...


ještě pohled na jednotlivé prameny, že stačí opravdu přidávat po jednom okýnku...


až dojdete k vršku hlavy, tak je vhodné přidat pár pramenů nahoře jakoby směrem k čelu, aby ten přechod nebyl jen kolečko nahoře, ale že tam vlasy mají padat hezky dozadu od pěšinky...


Na pěšinku si musíte nachystat tolik pramenů aby zakryly tu čelní část základní čepičky, na kterou ty prameny v půli přišijete. Bohužel jsem se dobrala k focení až když jsem tu hromadu pramenů měla přišitou, ale není to nic složitého, jednoduše se prameny dají vedle sebe a rovnou se, v polovině, zadním stehem přišijí k základní čepici.


ještě jeden pohled..


Tak a to byl poslední krok... paruka je hotová :-)
Ještě malý dodatek, že základní čepička se samozřejmě vytahuje při používání a není od věci do ní provléknout gumičku.Výhoda háčkované paruky z příze je ta, že můžete kdykoliv do paruky přiháčkovat jinou barvu příze, třeba podle barvy oblečení. Paruka z chemlonu má ještě další výhodu, že nemusíte jednotlivé prameny příze rozplétat, což u klasické příze je nutné a výroba paruky se pak velmi protáhne.
Tato paruka bude jednou součástí nějakého nového outfitu a těžko říci která panenka ji dostane :-)

Ellowyne - Woefully Bewitching

19. července 2012 v 14:22 | cherryn |  Wilde Imagination
Prohlížím si panenky od Roberta Tonnera na Ebay a natrefím na krásku, která má havraní vlasy a fialové oči.... přiznávám, že mě okouzlila okamžitě a ihned jsem začala hledat informace o jakou panenku se jedná. Bylo to ke konci roku 2011 a díky tomu, že mi učarovala na první pohled, tak jsem se velmi rychle rozhodla pro koupi, ale s tím, že ji chci vidět až na Vánoce pod stromečkem jako dárek :-) To čekání, kdy pošťačka donesla začátkem prosince balíček a já ho předala manželovi aby mi ho schoval a přichystal jako dárek, bylo nekonečné a fakt náročné :-) Jsem tvor netrpělivý a nechápu jak jsem to mohla vydržet! :-) Nicméně, když jsem konečně rozbalila krabici, tak na mě vykoukla nádherná panenka ve fialovém outfitu včetně masky na oči a čarokrásného klobouku.
Tuto panenku nelze již koupit, jen pokud ji bude prodávat nějaký sběratel, nicméně oficiální představení je zde:
První foto záběr jsem směřovala na její krásný obličej...


Po nějakém čase se mi naskytla možnost vyzkoušet si vyfotit panenky v takovém domácím foto studiu s profi foťákem(díky Nováku :-) ) a má kouzelná fialová modelka tam nesměla chybět :-)

Musím ještě přiznat, že nejsem schopná ji ušít jiné oblečení, protože takto mi přijde dokonalá, ale doufám, že jednou k tomu dojde, protože na poličce na ni čeká krásná puntíkovaná látka a jak jinak než fialová :-)