Červen 2012

Fotografie nebo obrázek?

28. června 2012 v 17:09 | cherryn |  Zápisník
Ve snu by mě nenapadlo, že někdy budu fotit panenky telefonem, tedy iPhonem :-) Kdyby to byla obyčejná fotka a dále neupravená, pak o tom ani nebudu psát, ale nedávno jsem objevila jednu aplikaci, pod názvem Pixlromatic, která fotky upravuje do různých odstínů včetně dalších efektů a rámečků. Přitahuje mě na tom ta zvláštnost, že z normální fotky udělám zajímavý obrázek :-) a to vše během minuty! Člověk u focení řeší světlo, vyvážení bílé barvy, stíny, pozadí a já nevím co všechno, aby se mu ta fotka líbila a měla vypovídající hodnotu... tak tady bylo všechno jinak, večer jsem si sedla pod lampu, posadila panenku na klín, vyfotila a upravila v aplikaci, jak snadné a efektní. Uvažuju, že by nebylo špatné najít nějakou alternativu pro počítač :-)
Zatím se mi nejvíce líbí pro tuto foto-úpravu Tonnerka Peggy. Doteď ji nemám nafocenou, je to můj poslední kousek z Tonner dílny... ano, je to ostuda! :-)


Včera jsem sledovala televizi, Peggy má teď čestné místo kousek od sedačky :-) a protože má na sobě novou paruku a jak jinak než rezavou, tak jsem ji prostě položila na nohy a opět vyfotila telefonem....


mám jen obavu, že až ji opravdu postavím před foťák, tak nebude výsledek tak úžasný :-)

Lazy Bag for Dolls - jak mi holky pomohly s focením :-)

27. června 2012 v 14:51 | cherryn |  Zápisník
Jednoho dne se mě zmocnila myšlenka, že bych mohla ušít panenkám sedací vak, když existuje pro lidi, proč né pro panenky! Vzala jsem v úvahu dvě velikosti panenek a to Barbie a Tonnerky, v poměru k nim jsem si rozvrhla velikost a pustila se do šití :-) Tento sedací vak jsem šila synovi v dětské velikosti a tak jsem měla doma zásoby všeho potřebného. Zjistila jsem, že ten vak potřebuje originální název a fakt mi dlouho vrtalo hlavou jak ho nazvat a navíc aby se to vždy spojovalo se mnou a panenkami :-) až jednou přiletěla myšlenka a bylo vyhráno - Lazy Bag for Dolls, no a pak už jen dostat někam mou přezdívku a bylo hotovo... co kdybych měla jednou s tím nápadem i jiný záměr :-)
Tehdy jsem neměla ještě ani jednu Tonnerku, tak jsem vzala holky MyScenky a fakt mi pomohly, hlavně k tomu, že mě to neskutečně bavilo při focení.... a takto to dopadlo....

... nejvíce se na vaku vyřádila Barbie Fashionistas...


zkoušela kde jaké pózy :-)))


ale nejvíce se mi stejně líbí v detailu...


pak přišly na řadu další holky...
Nia si přímo říkala o samostatnou fotku..


Delancey si vyzkoušela jinou pózu, holt večerní šaty... :-)


a poslední foto se všemi zúčastněnými... jeden by se z toho zbláznil :-)))


Sbírka My Scene a mé modely...

26. června 2012 v 15:36 | cherryn |  My Scene Barbie
Rozhodla jsem se dát všechny ušité modely, na panenky My Scene, do jednoho článku. Byl to vlastně můj první počin(pokud pominu dětství), kdy jsem začala obcházet hračkářství a na zakoupenou My Scene jsem hned něco spíchla. Byly to také mé první foto začátky, tak omluvte zmatky se světlem, velikostí, pozadí a podobně :-)

Jako první mě oslovila Westley a protože jsem měla doma zrovna kousek džínsoviny, ušila jsem ji sukni ze třech podélných pruhů. K tomu bílý svetřík a džínovou kabelku s korálkovým uchem, pak už jsem to jen doladila korálky na krk. Na tyto panenky vytvářet botičky je opravdu velmi titěrná práce a tak jsem si prošla mimibazar a nakoupila jsem různé botičky za pár kaček :-)


Westley si vysloužila i druhý model, tentokráte háčkovaný. Byla tehdy zima a já měla rozháčkované čepice pro rodinu, tak jsem si neodpustila něco uháčkovat i na panenku...Další panenkou byla Chelsea a dodnes má na sobě toto spodní prádlo :-) Vznikalo to velmi jednoduše, doslova a do písmene z jednoho kusu spodního prádla zakoupeného u Vietnamců :-)) Využila jsem toho krásného šněrování, které na tom koupeném spodním prádle bylo nenápadné a na panence hraje opravdu hlavní roli.


Delancey - okouzlila mě tou úžasnou pihou na tváři! Od kamarádky jsem dostala zbytky látek a objevila jsem tam kousek červeného pružného sametu.... dlouho jsem ho přiměřovala k panence a stále mi chybělo a chybělo, až mě napadlo, že s organzou by to nemuselo být špatné a povede se mi z toho vytvořit tyto dlouhé večerní šaty :-) Delancey je jediná panenka kterou jsem v hračkářství musela reklamovat a vybrat si jiný kousek. Po rozbalení jsem zjistila, že má zničené vlasy teplem a byl to jeden chuchvalec slepených vlasů. Paní prodavačka na mě sice koukala divně, ale poté co se sešly všechny prodavačky a já je přinutila aby rozbalily jinou krabici, že v další to nebude, tak usoudily, že mám pravdu a já si vybrala novou a nezničenou :-))


Mimibazar je bohatý ohledně My Scene panenek a ulovila jsem tam za skvělou cenu Kennedy, ač nemusím moc blond panenky, tak uznávám je hezká :-) Jelikož přišla bez oblečení, tak jsem ji hned uháčkovala letní šaty, jen se mi nepovedlo k nim sehnat botičky...


Tehdy jsem byla ovlivněná kancelářskou módou :-))) tak i Kennedy jsem ušila sukni s dámskou košilí, kdyby chtěla do práce :-)))) Z vyřazené kabelky jsem ušila i stříbrnou kabelku, aby to měla prostě komplet... když jsem pak vytvářela v tomto duchu další model, který bude následovat poté, tak jsem chtěla holky doladit a navíc dostala Kennedy háčkovanou bekovku.


Tato kráska se jmenuje Nia, dlouho jsem ji hledala až jsem ji tehdy objevila v jednom e-shopu na internetu a právě ona dostala ten druhý model, jen tentokráte s kalhotami a háčkovanou vestičkou. Nesmí chybět opět stříbrná kabelka.


Chelsea, kterou jsem zakoupila jen proto, že abych jí mohla domalovat pihy a uháčkovat takový ležérní letní obleček :-)


Jako poslední je klasická Barbie. Dávám ji sem protože jinak tyto klasické Barbie jsem rozdala až na dvě o kterých se určitě ještě zmíním. Tyto jarní zelené šatičky vznikly úplnou náhodou, jelikož jsem objevila krásnou stuhu a musela jsem dohledat kousek zelené látky a prostě je ušít :-)


Amber - první kráska Ellowyne Wilde

21. června 2012 v 17:06 | cherryn |  Wilde Imagination
Panenka Amber z kolekce Wilde Imagination Ellowyne od Roberta Tonnera je dosti odlišná od klasických Fashion Dolls. Uvažovala jsem nad tím, čím mě zaujala a asi to bude tím, že se mi líbí i My Scene nebo právě Monster High, které mají také nepoměr těla k hlavičce. Ellowyne má opravdu velikou hlavičku, má trošku mohutnější tělo než klasická Tonnerka a působí více "panenkovsky". Většina Ellowynek má oči malované, ale já se přiznám, že vsazené skleněné oči jsou má slabost u všech panenek :-) proto jsem si vybrala Essential Amber Wigget Out , která je paruková a má neuvěřitelně pronikavě hnědé oči. V základu měla dvě paruky, jednu vlnitou do blond a druhou černou s ofinou.


Pro porovnání s klasickou Tonnerkou(Antoinette)


Neodolala jsem, zakoupila jsem ještě jednu paruku a protože mám slabost pro rezavé odstíny vlasů ,tak bylo rozhodnutí lehké a to díky eshopu Panenka-panenky jsem měla šanci si nechat paruky vyzkoušet a na fotografiích porovnat přímo na panence, abych si opravdu koupila takovou, která bude sedět a bude se mi líbit :-)


Amber je fotogenická a stále zasněná...


.... má neuvěřitelně krásnou hlavu a sluší jí to i bez vlásků...


Nakonec ještě v originálních parukách...Frankie Stein - nebezpečná kráska :-)

21. června 2012 v 14:12 | cherryn |  Monster High
Kdo by neznal Monster High :-) Když už člověk nechodí do hračkářství, tak určitě na ně narazil v televizní reklamě. Já osobně si myslím, že je to jeden z těch lepších počinů firmy Mattel :-) a ač to není má první Monster, tak dostala první šanci se nechat na mém blogu zveřejnit. Tím se omlouvám prvním dvěma, co už doma nějakou tu dobu mám a obohacují svou krásou mou kuchyňskou linku :-) Doufám, že na ně také brzy přijde řada a budou zde mít čestné místo! Tak a teď k Frankie... měla jsem na ni zálusk už několikrát, ovšem včera jsem prošla kolem regálu s Monsterkami a uchvátila mě na první pohled. První dojem byl takový, že mezi tou spoustou barev, které u nich člověk očekává, se objevila panenka jen v odstínech šedé, bílé, černé a stříbrné... u pokladny jsem zjistila, že se jedná o speciální edici pátek 13. a protože je zase tolik nesleduji na internetu, tak jsem se ráda nechala informovat :-) Mám dokonce takový pocit, že jako jediná má krátce střižené vlasy do mikáda. Její outfit je skvostný, prostě je dokonale sladěná, posuďte sami....


Fotografie se tváří černobíle, ale nenechte se zmýlit, je to opravdu foceno barevně, jen jinou barvu na ni nenajdete :-)

První střevíčky pro Tonnerku

21. června 2012 v 9:46 | cherryn |  Tonner Dolls
Nevím zdali je to úplně normální, ale první věc kterou jsem nutně potřebovala vyzkoušet vyrobit mé první Tonnerce Cami, byly střevíčky. Potřebovala jsem si vyzkoušet jestli to fakticky jde a jaký bude výsledek :-) Rozvažovala jsem materiál ze kterého je vytvořím, jelikož jsem měla už vidinu, že střevíčky budou z příze ze které háčkuji, ale nebudou háčkované. Díky článku od Moniky Brýdové - Háčkované boty pro Tonnerku, jsem měla alespoň tušení jak se do toho pustit.

K výrobě střevíčků na panenky je dobré mít připravené lepidlo, používám kombinaci od vteřinového lepidla až po textilní, nicméně ráda používám i Patex. Dále nějaký tvrdší papír a na podrážku se mi také osvědčil materiál moosgummi, který je cenově dostupný a v mnoha barevných variantách. Podpatek se nejlíp vyrábí z Fima nebo podobné hmoty. Já jsem se rozhodla, že vyrobím takový "skelet" z papíru a namotám na něj modrou melírovanou přízi..

Nejdříve jsem si podle nožičky Tonnerky vystřihla tvar podrážky...


a zároveň jsem si vystřihla také špičky střevíčků se záhyby abych je mohla přilepit k podrážce...


Gumičkou jsem podrážku připevnila a jemně vytvarovala přímo na nožičku panenky...


Přilepit špičky k podrážce a už se to začíná podobat očekávanému výsledku :-)


Pak mi došlo, že budu potřebovat ještě část paty, aby lépe držely, opět z papíru a přilepit...


A teď přichází ta nejpiplavější :-)) část, vzala jsem kus příze, skelet potřela lepidlem a doslova a do písmene jsem špičku i patičku omotala dokola, jen jsem ladila k sobě ty přechody barev, aby mi vyšly na obou botičkách stejně :-)


Pohled na spodní část...


Z moosgummi jsem si vystřihla spodní část podrážky a opět přilepila, tím jsem zafixovala definitivně přízi...


V konečné fázi jsem si vytvarovala podpatek z Fima, zapekla, také jsem ho potřela lepidlem a omotala přízí. Pak už stačilo jen podpatek přilepit, vyrobit točenou šňůrku, kterou jsem přilepila k patičce a střevíčky byly na světě :-)


A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.