Leden 2012

Kytky nejen pro panenky

25. ledna 2012 v 14:36 | cherryn |  Zápisník
Neodolala jsem! Jednoduše a prostě obchod Nanu Nana nemohu minout kdykoliv jedu na nákup. Dnes jsem natrefila na zajímavé zelené umělé kytky. Má fantazie dostala impulz, že zrovna to jsou ty pravé na vytvoření mini efektních stromů v květináči a přesně takto jsem je viděla ve své fantazii...


Tento obchod má na svědomí už hodně doplňků pro mé panenky a pokaždé tam najdu něco nového co běžně máme kolem sebe, ale je to v miniaturní podobě :-)
Malý návod jak rychle a efektivně vyrobit stromovou kytku v květináči.
Budeme potřebovat umělé kytičky dle vlastního výběru a doporučuji si prohlédnout i velké klasické kytice, hlavně listy, protože všechny jsou skládané z určitých dílů a ty se právě dobře využijí pro mini provedení. Květináče jsem vyřešila dvěma skleněnými svícny a přihodila jsem si do koše dekorační kamínky. Všechny tyto věci koupíte i v jiných obchodech, ne jen v Nanu Nana, některé člověk míjí v Obi a podobných supermarketech :-) Pak už jen ulovit dětem modelínu, nebo koupit(stačí ta nejlevnější) a můžeme to do sebe doslova poskládat.


Já jsem si vybrala kamínky v zelené barvě, protože mám ráda jednoduchý design a úžasně ladily k umělé kytičce.


Stonky jsem zkrátila dle potřeby a z modelíny jsem vyrobila dostatečně objemný váleček, do kterého jsem spodní část stonku zabalila. Postavila a aby už kytka sama stála, tak jsem rozšířila spodní část modelíny na širší základnu.


Teď už jen stačilo vložit obalenou kytku do skleněných svícnů. Kytky by už teď měly samy držet.


Poslední fáze je nasypat kamínky a máme hotovo :-)


Svícny jsou skleněné, uvnitř je modelína a kmínky, tím je "květináč" velmi stabilní. Pokud by někdo rád vytvořil takové mini květiny pro děti na hraní, doporučuji koupit malý plastový květináč, malou dřevěnou krabičku nebo i z tvrdého kartonu vyrobit květináč, vylít sádrou a kamínky zapustit do lepidla nebo pryskyřice, aby to nebylo lehce rozebíratelné. Já ráda věci měním a předělávám, proto jsem zvolila modelínu a kamínky volně. Kdykoliv mohu vyměnit obojí nebo jen upravit. Dívám se na ten "výsledek" a kdyby jich bylo pět vedle sebe, tak je to vkusný interiérový doplněk :-)


A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.

První paruka pro Melrose z příze

20. ledna 2012 v 22:53 | cherryn |  Moxie Teenz
Paruková panenka a nevyzkoušet vyrobit paruku? To je pro mě velká výzva :-) Jeden večer jsem věnovala hledání na internetu, jak vyrobit paruku na panenku a našla jsem haldu odkazů na různorodá videa až jsem se zasekla u galerie na Flicru a měla jsem jasnou představu. Kromě panenek mám ráda tvoření všeho druhu a také je mi blízký háček a jehlice, tedy pletení a háčkování, proto mě zaujal návod na paruku z příze. Našla jsem doma přízi Catanya v růžové barvě, co více jsem si mohla přát! Návod byl pouze ve fotografiích a já jsem při jeho výrobě zapomněla fotit, byla jsem úplně v tranzu to dodělat co nejdříve a vidět výsledek :-) Základ paruky se začíná jakoby čepicí na kterou se pak naháčkují(jakoby zauzlují) jednotlivé prameny. Ta čepička jde hodně rychle a háčkovala jsem ji tak abych neháčkovala každé další řetízkové očko, ale aby tam byla dírka na jedno očko(doufám že někdy nafotím :-)) Když jsem měla hotovou čepici, tak jsem si nastříhala jednotlivé prameny, což byla požadovaná délka 2x(v polovině jsem to upevnila, tedy jsem tím získala hned dva prameny). Příze Catanya je kroucená ze 4 vláken, které je nutné oddělit a tím se získá ten krásný vlnitý efekt, poté už je to jen trpělivá práce proplétat jednotlivé prameny do čepice. Růžová paruka má nahoře rozdělené vlasy na pěšinku, tu jsem vytvořila tak, že jsem si nachystala opět dvojnásobnou délku pramenů v požadovaném množství a uprostřed ručně přešila, což mi vytvořilo pěšinku a pak jen přišila. Výsledek mě hodně překvapil a další byla na řadě bílá, ale to v dalším článku :-)Něco málo o mně

19. ledna 2012 v 17:37 | cherryn |  Cherryn a já...
Cherryn je má internetová identita tak dlouho, že už si nepamatuji od kdy to je :-)
Mé jméno je Renáta a jsem ráda, že jste zavítali na můj blog o panenkách a protože je tady vše o panenkách, tak nejdůležitější je o mně to, že panenky jsou mým druhým světem. Miluju celý ten kolotoč okolo sběratelských panenek, přes módu, fotografie, tvoření, navrhování, šití a tak dále... Jsem tvor neposedný a když se mi zrodí první myšlenka v hlavě, tak většinou to končí nějakým tvořením a fotografií výsledku. Existují však dvě věci, které mi silně zasahují do realizací myšlenek, moje milovaná rodina a neúprosný čas :-)

Doufám, že se sem budete rádi vracet :-)


Jak vyrobit pohovku pro panenky z domácích zásob

19. ledna 2012 v 15:09 | cherryn |  Návody
Dlouho již přemýšlím nad tím, jak vyrobit panenkám pohovku, sedačku, gauč, sofa nebo jak tomu kdo říká :-) Každé ráno vařím čaj, každý den držím v ruce krabičku od čaje a až teď mě napadlo, že tvar krabičky není vůbec k zahození jako základní tvar pro podsedák! Chvíli jsem nad sebou uvažovala, jestli už to není nemoc, ale hlavní je, že to funguje. Zdokonalila jsem myšlenku jak vyrobit kus nábytku pro panenky a netrápit se vyřezáváním dřeva, překližky a podobně.
Bylo to pro mě neuvěřitelné a sedačka byla na světě.


Dovolím si tedy popsat můj první návod a pokud to někomu pomůže, budu jen ráda :-)
Budeme potřebovat 1x krabičku od čaje, 2x krabičku od Kinder tyčinek malou a 1x krabičku od Kinder tyčinek velkou, potřebný kus látky na potahování, vatelín, polystyrénové kuličky EPS(jako plnící složku do krabiček aby nám neměnily tvar, místo kuliček by se daly použít pohankové slupky, pohanka i čočka), lepící pásku, nůžky, kvalitní lepidlo - já jsem použila Patex Super Fix, špendlíky a šicí stroj(ten není ale nutný, ty dva švy se dají zvládnout i v ruce, pak tedy jehlu a nit)


Nejdříve naplníme krabičky polystyrénovými kuličkami, jen dávejte pozor, stačí aby trošku fouklo a kuličky jsou všude, jelikož jsou lehké a dále mají vlastnost vody, dokážou si najít skulinku a protečou jako proud vody :-) Já jsem plnila krabičky malou odměrkouNaplněné krabičky je nutné dobře oblepit lepící páskou, aby všechny spoje krabičky byly zalepené a nepropustily ani jednu kuličku. Pokud naplníme krabičky dostatečně, pak zjistíme tlakem prstů na krabičku, že nemění tvar.
Takto připravené krabičky začneme potahovat, nejdříve si ustřihneme pruh vatelínu na šířku krabičky aby lemoval vždy zadní stranu, vrchní a přední, je zbytečné ho dávat i na spodní strany krabiček. Dále není nutné vatelín dávat na zadní opěradlo, tedy na tu velkou krabičku od tyčinek, pokud plánujete také polštáře. Já jsem si vatelín lehce přichytila lepidlem ve třech bodech na každé straně ke krabičce, jistota je jistota :-)


Teď nastává ten okamžik, kdy je potřeba ustřihnout kus látky. Nejlépe dejte krabičku přímo na látku a vyzkoušejte si ji přímo obalit, ať víme kolik potřebujeme na délku plus tak 5cm navíc na překryv a záhyb. Na šířku krabičky jsem přidala také tak cca o 5cm navíc na každé straně než byla šířka krabičky, abych to dokázala zabalit jako balík :-) Začněte tou největší krabičkou, která bude jako podsedák, dobře se to na ni zkouší :-) Používejte k přichycení i špendlíky a představte si, že balíte dárek ve tvaru krabičky do balícího papíru.


Když potahovou látku máte jako je na tomto obrázku, pak přijde část lepení. Přichyťte si špendlíkem látku hned za posledním ohybem, ať můžete pracovat s koncem látky. Založit a lepit vždy na spodní straně krabičky. Přilepte určitě konec látky už uprostřed krabičky a nechejte si část volnou na záhyb na začištění, pak už jen stačí na kraj látky nanést lepidlo, přeložit a přilepit, pak chvíli podržet a připíchnout špendlíky aby to ještě krásně zaschlo a neposunulo se to nechtěně.


Vyzkoušela jsem hned podsedák, abych viděla jak bude vypadat a zjistila jsem, že už takto není od věci, jen přidat nožičky a máme první židličku :-) ale mi to nestačilo a tak jedeme dále :-)
Stejným způsobem jsem si naměřila látku na tu velkou krabičku od tyčinek, kterou jsem měla bez vatelínu, takže se to krásně balilo a přilepila jsem to stejným způsobem za pomoci špendlíků. Když se dostanete k potahování opěradel, tak nejlepší varianta je ustřihnout pruh látky 2x výška krabičky i s vatelínem + založení vespod a jednu tu boční stranu sešít, která bude právě vepředu sedačky - označeno na následujícím obrázku. U opěradel se tím pádem látka zakládá nejen vzadu sedačky, ale pak i vespod, pokud si zadní sklad také nesešijete :-)


Pokud se vám to povedlo :-) pak už zbývá jen jediné a to sedačku slepit k sobě v místek spojů jednotlivých dílů a ušít malé polštářky. Na polštářky jsem použila i jiné vzory látek a vyplnila vatelínem.
Sedačku slepte opět Patexem dle toho jak se vám bude líbit, já jsem zadní krabičku, jako zadní opěrku trochu vyzvedla, aby byla vyšší než opěradla. Slepujte po jednotlivých dílech k sobě, chvíli přidržte a neche pořádně zaschnout.
Nakonec jsem zjistila, že budu potřebovat ještě něco do podloží sedačky, což nemám nafoceno, ale vzala jsem tvrdý karton papír z poštovní krabice, vystřihla jsem si půdorys sedačky, obalila do látky, zalepila a přilepila na slepenou sedačku vespod. Nožičky sedačky můžete vyřešit více způsoby, mě napadlo je vyrobit z Fima, ale nakonec jsem koupila v Obi takové malé dřevěné kolečka, které jsem po dvou slepila a přilepila jako nožičky :-) určitě by šly použít i korky z vína a podobně.


Myslím, že i Cami se zalíbila :-))

A na závěr: Použití zde uvedených návodů je na vlastní nebezpečí, za jakékoliv následky nenese autorka zodpovědnost.
Vždy čtěte návody, dbejte na bezpečnost a chraňte si zdraví.

Háčkované bílé šatičky v retro provedení

16. ledna 2012 v 22:51 | cherryn |  Moxie Teenz
Nemám doma panenky jen k obdivu mému :-) ale také k tvoření oblečení včetně střevíčků a šperků, prostě kompletní outfit. Háček je mi blízký a tak první šatičky byly háčkované z bílé příze Catania, která hezky drží tvar i když ji omylem vyperete v pračce(osobně vyzkoušeno :-)) ). Když jsem uháčkovala šaty, tak jsem věděla, že přijde asi to nejsložitější a to výroba střevíčků. Rozhodla jsem se, že si budu vyrábět i obuv pro panenky, proto jsem se začala poohlížet po větších panenkách než velikost Barbie, aby i noha panenky byla větší. Nastudovala jsem jak takové střevíčky vyrobit, zakoupila jsem lepidla, tvrdý papír a Fimo hmotu, ze které jsem vymodelovala podpatky. Když jsem měla hotové podpatky, tak mě ťuklo, že by to chtělo i šperky a aby k něčemu ladily, takže zbytky Fima se hodily k dalšímu použití. Rozhodování jakou paruku zvolit k tomuto outfitu bylo tak jasné, že jsem ani jednou nezaváhala :-) kudrlinky a zase kudrlinky v podobě afro stylu, posuďte sami...
Detail na mé první ručně vyrobené střevíčky...


Druhá Cami - Wigged Basic

16. ledna 2012 v 22:06 | cherryn |  Tonner Dolls
Nová paruková panenka... modré "skleněné" oči.... ááách.... tak to byly moje první myšlenky, když jsem zjistila, že Tonner vydal novou panenku z řady Cami & Jon! Představa, že tato panenka má skleněné oči v modré barvě, umělé řasy a možnost výměny paruk, mě natolik uchvátila, že jsem si ji objednala přes jeden český internetový obchod. Nejhorší ze všeho bylo to, že jsem stále čekala a čekala kdy dorazí panenky na sklad k Tonnerům a kdy se dostanou k prodejci z celnice, ano trvalo to určitě čtvrt roku, ale výsledek stál za to :-) Tato panenka mi dorazila v jedno sobotní dopoledne a nejvíce mě zaujaly samozřejmě oči a vlasy, kdy u vlasů spíše způsob jak se na panenku upevňují a jak paruka vypadá ve skutečnosti. Paruky byly dvě, jedna delší blond, druhá krátká tmavě hnědá s blond melírem, která ji neuvěřitelně padne a také na panence zakotvila na delší dobu :-) Nezmínila jsem se ještě o tom, že tento typ panenky má klouby v zápěstí i v kotníku a dají se vytočit i kolena do stran, což je velmi příjemné pro polohování pózy při focení. Tělo panenky je Antoinette... každá panenka má pojmenovanou tvář a tělo.
Zjistila jsem, že si Cami si může půjčit paruky od Moxie Teenz, není to sice ideální, ale například afro paruka ji velmi sluší a ani není vidět, že je o trošičku větší než její hlava...První Cami z kolekce Cami & Jon 2010

16. ledna 2012 v 21:28 | cherryn |  Tonner Dolls
V předešlém článku jsem již zmínila, že tato panenka byla mou první od Roberta Tonnera a teď se dostávám k tomu celému zážitku :-) Když jsem poprvé hledala a hlavně jen hledala na www.ebay.com, tak jsem byla jako Alenka v říši divů :-) Netušila jsem prozatím jak to vlastně všechno je, jen že bych ráda panenku z kolekce roku 2010, jelikož jsem jim propadla začátkem roku 2011 a novější kolekce zatím nebyla. Tvář Cami mě zaujala, přišla mi více evropská(popisuje se také jako Popelka) než ostatní, ale měla jsem ve výběru ještě jednu a to Jacqueline Frost s rezavými kudrnatými vlasy a rozhodnutí bylo obtížné! Nicméně jsem natrefila na Cami Redhead Basic a bylo vyhráno, jen jsem si říkala, že až poprosím mého kamaráda aby mi panenku zakoupil, zabalil a poslal sem, že možná bude koukat prapodivně, proč zrovna panenku a taky že to tak bylo, nedivím se :-) Vyhověl mi ve všem, za což jsem byla nesmírně ráda. Cami dorazila cca za dva týdny od odeslání z USA a když jsem ji rozbalila, tak jsem na ni jen koukala... a koukala... a skoro jsem se bála ji vytáhnout z krabice :-) Když jsem se odvážila, tak jsem byla překvapená, že nebudu k tomu potřebovat nůžky, jako k vybalování panenek Barbie nebo Moxie(tam musí mít člověk pevné nervy a ostré nůžky). Stačilo jen zatáhnout za tři mašličky a panenku jsem držela v rukou, jak úžasné, přitom precizně zabalené ruce, nožky, vlasy v síťce a doplňky v samostatných pytlíčcích. Já tomu říkám dokonalost sama :-) Velmi mě potěšilo, že zabalené ruce jsem nemusela nijak obtížně rozbalovat, jelikož tam byla lepící páska. Další dokonalost je, že stačí zatáhnout za konec lepící pásky a igelitový obal i s lepící páskou, jedním tahem, sundáte! Po rozbalení střevíčků jsem byla stále v úžasu jak jsou precizní a nejdříve jsem si myslela, že je na panenku nedostanu, ale dostala a dokonce měly ty střevíčky i mini přezku a funkční :-) Součásti byl i stojan, který měl jako podpírací bod pas, ale přiznávám že je mi milejší stojan, který má podpěrný bod mezi nohama panenky. První rozbalování panenky bylo pro mě jedno veliké a milé překvapení.

Tygrovaný model včetně střevíčků, ale to rozepíšu v dalším článku :-) ...

Ještě jeden portrét v černých sametových šatech...

Kdo za to může?... aneb začínající závislost na Tonner Dolls :-)

3. ledna 2012 v 16:56 | cherryn |  Tonner Dolls
Může za to Facebook, tedy v první řadě :-) v druhé řadě Monika Brýdová :-) díky Monice jsem začala zjišťovat, že existují i jiné panenky, sběratelské nebo také Fashion Dolls. Mattel má také sběratelké kousky Barbie a některé by opravdu stály za to vlastnit ... ale panenky od Roberta Tonnera.... to byla láska na první pohled! Zjištění, že existují 16ti palcové plně kloubové panenky, to byl pro mě nový svět! Panenky jsou většinou z kvalitního plastu, vinylu a nebo z pryskyřice. Materiál se samozřejmě odráží v ceně a já jsem zatím dospěla k vinylu a plastu, jelikož z pryskyřicí se musí jednat v rukavičkách, doslovně :-) Zaujala mě i odlišnost postav a tváří podle toho o jakou kolekci panenek se jedná. Nejhorší zjištění bylo, že nebude jednoduché takovou panenku zakoupit. Tehdy jsem objevila pouze jednen internetový obchod u nás, jinak vše jen přes Ebay, což pro mě znamenalo proniknout do světa nákupu přes internetové platební nástroje v zahraničí. Potkalo mě štěstí i v tom, že jsem byla v kontaktu s kamarádem, který mi zprostředkoval koupi první panenky v USA, za což ještě jednou děkuji! Má první vyvolená byla z kolekce The Cami & Jon™ Fashion Doll - Cami Redhead 2010


... pro mě to byla neuvěřitelná záležitost, že opravdu paní pošťačka zazvoní a bude držet krabici s panenkou od Roberta Tonnera :-)) já vím, jako malá :-))) ovšem je také pravdou, že jsem k ní měla respekt, skoro jsem se bála ji rozbalit a vyndat z krabice. Když jsem tehdy krabici rozbalila tak jsem s úžasem zírala na tu dokonalost, jemné rysy ve tváři, nádherné vlasy, klouby a celkově i velikost panenky mě překvapila. Střevíčky neuvěřitelně dokonale propracované do detailu a mi bylo jasné, že nezůstane u jedné jediné....


Kalendář Tonner Dolls 2012

3. ledna 2012 v 16:08 | cherryn |  Kalendář Tonner Dolls 2012
Začal nový rok a všem čtenářům přeji hodně zdraví a životní pohody do nového roku. Jednoduše a prostě mi to nedalo abych nevytvořila kalendář s fotografiemi mé sbírky panenek Tonner. Kalendáře miluju a když už tvořím kalendáře z fotografií syna, nejen pro babičky, proč ne kalendář pro sběratele a obdivovatele Tonner Dolls :-) Pokud se vám zalíbil, pak stačí jen použít odkazy a vytisknout ve formátu A4 nebo A5.


Melrose

3. ledna 2012 v 6:02 | cherryn |  Moxie Teenz
Hledám na internetu ještě jednu Tristen, tentokrát pro neteř, ovšem neodolávám a objednávám si Melrose :-) Pošta přivezla balík za dva dny od objednání, což je pro mě milé překvapení. Melrose má pronikavě modré oči, trošku tmavší pleť než Tristen a sluší ji blond, proto má také hlavu s blond základem a Tristen má černý základ. Trochu mě mrzí, že mají předmalované hlavy, protože ne každá paruka to dokáže správně zakrýt a je to pak v určitém úhlu vidět. Melrose je z novější kolekce než má první Tristen.

Vyfotila jsem ji v její nové růžové paruce z vlny...


Ještě jeden detail na její blankytně modré oči...